Mapy turystyczne w aplikacji

Wyrusz na Szlak Green Velo i poznaj cuda wschodniej Polski

Obserwując w ostatnich miesiącach polskie drogi śmiało można stwierdzić, że turystyka rowerowa nigdy nie była tak popularna. Baczny obserwator dostrzeże rowerzystów z sakwami, przemierzających kolejne kilometry tras lub samochody z zamontowanymi rowerami na bagażniku. Niezwykły początek roku miał także swoje plusy: coraz więcej osób zapragnęło zrobić coś ciekawego, rozpocząć aktywność fizyczną, spędzić czas z bliskimi i znajomymi. W wielu przypadkach takie postanowienia wiązały się właśnie z rowerem. Nic więc dziwnego, że jeden z najbardziej popularnych szlaków rowerowych w Polsce – Green Velo – stał się w tym roku jednym z najczęściej wybieranych kierunków. Dodatkowe zaplecze technologiczne w postaci aplikacji mobilnej mogło mieć wpływ na ostateczną decyzję o wyborze tego, a nie innego celu.

Na Szlak Gren Velo tylko z aplikacją!

W aplikacji Szlak Green Velo znaleźć można wszystko, czego rowerzysta na tak długim, rowerowym szlaku może potrzebować. Jest to kompleksowy przewodnik zarówno po Green Velo jak i po szlakach bocznych, powiązanych z głównym korytarzem. Zaplanowanie wycieczki oraz wyznaczenie trasy z punktu A do B nie stanowi żadnego problemu. Aplikacja jest bardzo intuicyjna, a szeroki wachlarz opcji pozwala dostosować trasę do wymagań użytkownika. A opcji tych jest wiele: można wybrać

  • długość trasy,
  • stopień trudności,
  • region 
  • opcje dopasowania dla danej grupy rowerzystów: na przykład dla miłośników kolarstwa, rodzin z dziećmi, pasjonatów historii lub przyrody.

Co najważniejsze, aplikacja umożliwia również nawigację po szlaku – komunikaty głosowe pozwolą na swobodne poruszanie się po trasie, bez konieczności ciągłego sprawdzania ekranu telefonu. Osoby preferujące planowanie na stronie internetowej również mają taką możliwość: aplikacja jest zintegrowana ze stroną http://greenvelo.pl, dzięki czemu dane zapisane na komputerze można z łatwością przenieść do telefonu.

grafika-aplikacja-greenvelo.jpg

W mobilnym przewodniku znajduje się również baza ponad tysiąca obiektów, których odwiedzenie urozmaici naszą wycieczkę. Znajdują się tu zabytki, punkty informacji turystycznej, atrakcje przyrodnicze, noclegi czy obiekty gastronomiczne. Każdy obiekt posiada zdjęcie, opis, dane kontaktowe oraz współrzędne geograficzne, dzięki czemu możliwe jest wyznaczenie do niego trasy. Ważną kategorią są także Miejsca Obsługi Rowerzystów, tzw. MORy, które zaprojektowano głównie z myślą o rowerzystach przemierzających dłuższy dystans. Zostały one rozlokowane co około 10 km, a znajduje się przy nich wiata odpoczynkowa, toaleta, łatwy i stojaki dla rowerów. Ich dokładne położenie również można znaleźć w aplikacji.

img-8646.png img-8653.png img-8649.png

 

Wyznaczanie trasy

 

Mój plecak z zapisanymi miejscami

 

Trasa rodzinna

 

Interesujące nas obiekty oraz fragmenty szlaku można dodać do swojego planera, dzięki któremu wszystkie najważniejsze dla nas dane, potrzebne podczas wycieczki lub zachowane ku pamięci, będą zawsze pod ręką.

Aplikacja Green Velo jest nieustannie rozwijana i dostosowywana do potrzeb użytkowników. Jest idealnym kompanem podróży przez Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, który zdecydowanie warto przejechać. Na początek krótszą trasą, na rozruszanie kości, a później – kto wie – może i cały szlak uda się przemierzyć. Prowadzi on przez malownicze tereny wschodniej Polski, przez pięć województw, z których każde ma coś innego do zaproponowania, a wszystkie te propozycje znajdują się właśnie w oficjalnej aplikacji mobilnej szlaku.

Pobierz aplikację Szlak Green Velo

aplikacja-greenvelo-android.png aplikacja-greenvelo-ios.png

 

Opublikowano 9 września 2020 przez traseo