Mapy turystyczne w aplikacji

Wygodne żeglowanie na katamaranie

Cenisz sobie swobodę podróżowania, lubisz podejmować spontaniczne decyzje? Chcesz jak najwięcej zwiedzić, a może po prostu odpocząć w gronie najbliższych osób z dala od tłumów turystów? Urlop pod żaglami będzie dobrym wyborem!

Urlop nad urlopy!

Znasz przepis na idealny wypoczynek? To połączenie swobody przemieszczania się z miejsca na miejsce, odkrywanie malowniczych miejsc, zwłaszcza takich nieturystycznych, oraz możliwość odcięcia się w każdej chwili od spojrzeń turystów, którzy zaplanowali wypoczynek w tym czasie i miejscu, gdzie i Ty. Obojętnie, czy uwielbiasz duże miasta, które przyciągają swoja energią i mnogością zabytków i muzeów czy może preferujesz wypoczynek z dala od tłumów, gdzieś na dzikiej plaży, delektowanie się słońcem, dobra książką i lokalnymi przysmakami, idealnym sposobem na wakacje jest wyczarterowanie katamaranu. Urlop spędzony pod żaglami ma niezwykle wiele zalet.

Wygoda przede wszystkim

Urlop kojarzy się ze strefą komfortu. To jest ten czas, kiedy robimy to, na co mamy ochotę, możemy odciąć się od wszelkich obowiązków, nielubianych czynności i zawodowych zobowiązań. Urlop spędzony na katamaranie będzie czasem absolutnego oderwania się od rzeczywistych problemów i tego, co zaprząta głowę co dnia. Każdy dzień spędzony pod żaglami może być kompletnie inny. Wpłynięcie do portu wielkiego miasta, pozwoli Ci na odkrywanie zabytków i wszelkich dobrodziejstw turystycznych. Kolejnego dnia możesz zacumować w niewielkiej zatoczce z dala od całego świata i delektować się nieskrępowana swobodą. Jeśli tylko masz ochotę, możesz wyruszyć w rejs wzdłuż wybrzeża, który pozwoli Ci na zobaczenie całej gamy miejsc z zupełnie innej, morskiej, perspektywy.

Urlop na katamaranie to przede wszystkim wygoda przemieszczania się z miejsca na miejsce oraz swoboda wyboru. Ale i wygoda podróżowania. Katamarany są niezwykle przestronne. Duża przestrzeń w kabinach, na pokładzie pozwala każdemu na znalezienie swojego kawałka pokładu, w którym może wygrzewać się na słońcu, relaksować się przy dobrej muzyce czy uciąć sobie drzemkę.

katamarantajlandia.jpg

fot. Matylda Sobolewska

Katamarany są podzielone na obszerne strefy wypoczynku. Olbrzymi kokpit dający upragniony cień, siatka w części dziobowej, na której możesz poczuć wiatr we włosach i gorące promienie słońca na policzkach i całym ciele, a także, w większych jednostkach pływających, miejsce do opalania znajdujące się na kabinie - wszystko to składa się na bardzo kompleksową realizację każdych potrzeb. Urlop pod żaglami to prawdziwa wygoda!

Wyposażenie katamaranu jest niezwykle bogate. Prócz dużych lodówek, w których pomieścisz żywność i schłodzisz wszelkie napoje nawet na nieprzerwany kilkudniowy rejs po wodach morskich, katamaran jest wyposażony bardzo często w klimatyzację, która pozwala na odpoczynek w schłodzonych pomieszczeniach po całym dniu spędzonym na słońcu. W dobie powszechnej elektroniki nieodłącznym elementem każdej żeglugi będzie generator prądu oraz dodatkowy gadżet - odsalarka wody morskiej.

Dokąd wyruszyć?

Katamaran daje znacznie więcej możliwości cumowania niż jacht jednokadłubowy. Dzięki temu, że ma mniejsze zanurzenie potrafi dopłynąć na znacznie płytsze wody i można nim zacumować w płytszych zatoczkach. Cumowanie nie tylko w marinach i portach da Ci tę niewątpliwa wygodę decydowania tu i teraz o tym, czy chcesz się przedostać na dostrzeżoną właśnie z pokładu bajkową, dziką plażę.

Na katamaranie najlepiej pływać tam, gdzie dużo stoi się na kotwicy, wtedy właśnie nie ma szans na większe rozkołysanie. Egzotyczne wody Tajlandii, Wysp Karaibskich czy Seszeli to doskonałe miejsce na katamaranowe podróże. Jeśli jednak wolisz żeglować po wodach Europy, wybierz basen Morza Śródziemnego, chorwackie wyrzeże adriatyckie, wody Grecji czy Turcji. Coraz więcej katamaranów pojawia się na wodach, a ich popularność wcale nie dziwi, mając na uwadze niezaprzeczalny wachlarz ich zalet.

Podczas wyboru czarteru katamaranu, warto korzystać z doświadczenia i ofert firm działających od wielu lat na takim rynku. Zdobyta wiedza, doświadczenie pomoże najlepiej zaplanować urlop na katamaranie i sprawić, by był niezapomnianą (i bezpieczną) przygodą. Sprawdź szczegółową ofertę na https://www.punt.pl/czarter-katamaranow/.

Opublikowano 14 lutego 2019 przez traseo