Mapy turystyczne w aplikacji

Wycieczki rowerowe z dziećmi - trasy i porady dla rodziców

Wspólne planowanie trasy, dobór odpowiedniego ekwipunku oraz przygotowanie prowiantu to doskonałe okazje do spajania rodzinnych więzi. Wyprawy rowerowe z dziećmi mogą być naprawdę doskonałą przygodą. Kluczową rolę gra tutaj jednak odpowiednie przygotowanie. Przed wyruszeniem w trasę, musimy odpowiednio zaplanować ją oraz przygotować pod względem trasy do najmłodszych uczestników naszej wycieczki. Ważne jest także wyposażenie - prowiant czy dobrze dobrany ubiór. Jak zorganizować wycieczki rowerowe z dziećmi atrakcyjne dla całej rodziny? Co warto wiedzieć?

Wycieczki rowerowe - czyli jak zaszczepić w najmłodszych miłość do dwóch kółek?

Wycieczki rowerowe z dziećmi są inne, niżeli wybieralibyśmy się na nie sami. Nasze odpowiednie przygotowanie jest zatem niezbędne. Dzięki dobrze dobranej trasie, wycieczka może okazać się niezwykle atrakcyjna, co spowoduje, że dzieci chętnie ruszą na kolejną wyprawę. Smutki, niepowodzenia czy nuda skutecznie potrafią bowiem zniechęcić najmłodszych do dalszych wypraw rowerowych. Maluszki wozimy w foteliku. W przypadku posiadania większej liczby dzieci doskonale sprawdzą się przyczepki rowerowe, później z kolei przychodzi czas na rower biegowy, który doskonale rozwija równowagę. Kiedy dziecko podrośnie cierpliwie uczymy je samodzielnej jazdy na rowerze - najpierw z dodatkowymi kółkami, a potem bez nich. Właśnie wtedy przychodzi idealny moment na to, aby pokazać, że rower to nie tylko zabawa, ale i zdrowie, a także doskonały środek transportu. 

Rower z dziećmi - co ze sobą zabrać?

Wszelkie akcesoria warto przewozić w sakwach rowerowych. Nie męczą one bowiem kręgosłupa oraz nie powodują, że w ciepłe dni plecy stają się mokre. Sakwy warto podzielić ze względu na ich przeznaczenie. W jednej znajdzie się prowiant, w innej ubrania, a w kieszonkach po bokach rzeczy, które muszą być łatwo dostępne. O czym należy pamiętać?

  • Prowiant - herbata, soki, woda, kanapki i wszystko, co lubią nasze dzieci. Warto także wziąć banany lub czekoladę, które dodadzą nam energii.
  • Apteczka podróżna.
  • Chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżane czy papier toaletowy.
  • Trytytki lub plastikowe opaski zaciskowe, które uratują nas z wielu awaryjnych sytuacji.
  • Mapy i przewodniki - papierowe lub w telefonie.
  • Latarka - wyprawa rowerowa to doskonała okazja do sprawdzania różnych dziur dla maluchów.
  • Na długie trasy - podstawowy zestaw narzędzi, składany zestaw imbusów oraz palniki z kartuszem i naczynia turystyczne.
  • Dodatkowe akcesoria, które umilą dzieciom czas, np. dron.

wycieczka-rowerowa-z-dziecmi-w-gorach.png

Drony a rower z dziećmi

Drony to doskonały pomysł na urozmaicenie czasu najmłodszym. Jeżeli nasze dziecko nie chce wyruszyć z nami na wycieczkę rowerową, a swój czas woli spędzać grając w gry, może być to świetny sposób, aby skusić je do wyjścia z domu. Wycieczki rowerowe bardzo często odbywają się na ładnych terenach - przejeżdżamy przez lasy, łąki czy pola. Rzadko kiedy wybieramy się na wycieczki ulicą. Stanowi to bowiem niebezpieczeństwo dla najmłodszych oraz jest nudne. Wycieczka wiodąca przez malowniczy krajobraz jest doskonałą okazją do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć czy filmów. W ruchu, wyjdzie to najlepiej za pomocą drona. Możemy tworzyć filmiki, które będą przypominać dzieciom w przyszłości o chwilach ich beztroskiego życia, robić zdjęcia do kalendarzy czy po prostu sprawić dzieciom frajdę. 

W ten sposób będziemy mieli także chwilę odpoczynku. My, zrelaksujemy się na kocu na tle magicznego krajobrazu, a nasze dzieci będą bawić się dronem, korzystając z szerokich możliwości urządzenia.

Należy jednak pamiętać, aby trasa, którą układamy przebiegała przez malowniczy teren przystosowany do możliwości naszego dziecka. Wśród takich tras znajdziemy np. Dolinę Trzech Stawów, Wiślaną Trasę Rowerową czy Paprocany. 

Opublikowano 24 maja 2022 przez traseo