Mapy turystyczne w aplikacji

Wycieczki rowerowe z dziećmi – jak się do nich przygotować?

W powietrzu czuć już wiosnę. Zarówno dorośli, jak i dzieci nie mogą się doczekać spacerów i wycieczek. Warto porządnie przygotować się do wiosny. Jeśli masz małe dzieci i chcesz zarazić je aktywnym trybem życia, koniecznie zainwestuj w wózek do biegania i przyczepkę rowerową. A może warto zdecydować się na sprzęt 2w1? Jak wybrać odpowiedni wózek sportowy i akcesoria? Podpowiadamy w naszym artykule.

20220223150629download.jpg

Wózek biegowy – jaki powinien być?

Do najczęściej wybieranych aktywności należą: bieganie oraz jazda na rowerze. Na wiosnę przyda się zatem wózek biegowy Bobowózki. Czym taki wózek powinien się charakteryzować?

Otóż spacerówka do biegania musi mieć duże pompowane koła, które są skrętne i pozwalają łatwo prowadzić wózek. Ważne są również amortyzatory, które redukują wstrząsy, co wpływa na komfort dziecka.

Wózki do biegania muszą mieć hamulec ręczny; pozwala on na stopniowe zmniejszanie prędkości podczas biegu, a nie gwałtowne hamowanie.

Wózek sportowy posiada też regulowaną rączkę. To ważne, by była ona ustawiona na optymalnej wysokości. Komfort podczas biegu jest ważny zarówno dla rodzica, jak i dla śpiącego w wózku malucha.

Oczywiście należy wziąć pod uwagę również takie cechy, jak obszerna budka, pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, pojemny kosz na zakupy czy odblaskowe koła (to bardzo ważne w świetle bezpieczeństwa).

Przydatny jest również montowany na rączce wózka materiałowy uchwyt, który zakłada się na nadgarstek. Dzięki takiemu zabezpieczeniu wózek nie wyślizgnie ci się z ręki.

Wózki biegowe – must have dla aktywnych rodziców

Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są wózki dziecięce, które mogą posłużyć jako przyczepka rowerowa. To świetne rozwiązanie dla aktywnych rodziców.

Wózki sportowe, które w łatwy sposób można zmienić w przyczepki rowerowe, składają się zwykle z: zestawu spacerowego, zestawu do biegania oraz zestawu rowerowego.

Pozwala to idealnie dostosować wózek do preferowanej aktywności. Ponadto takie rozwiązanie redukuje konieczność dokupowania innych wózków, gdyż jeden może posłużyć w każdej sytuacji.

Co więcej – w takiej przyczepce rowerowej możesz przewozić nawet dwójkę dzieci! Duże koła sprawdzą się na nierównym terenie, pasy oraz osłona zapewnią dzieciom bezpieczeństwo i komfort.

Z takim wózkiem możesz spacerować albo biegać, ale również zamontować go do roweru jako przyczepkę.

Jak przygotować się na wycieczki rowerowe z dziećmi?

Aktywne spędzanie czasu to najlepsze, co możesz podarować swojemu dziecku od najmłodszych lat. Warto zabierać pociechę na spacery i wycieczki – dostępne na rynku wózki i akcesoria pozwalają prowadzić aktywny tryb życia już nawet od narodzin dziecka. Jak przygotować się na wyprawę rowerową z maluchem?

Przede wszystkim należy sprawdzić sprzęt – zarówno swój rower, jak i wózek czy też przyczepkę. Koła powinny być odpowiednio napompowane.

Przygotuj wszystko, co może się okazać potrzebne w trasie, w tym narzędzia do przeprowadzenia ewentualnych drobnych napraw. Weź apteczkę. Pamiętaj również o rzeczach dla dziecka – przyda się ubranko na zmianę, zapas pieluch, termos z ciepłą wodą (na przykład do przygotowania mleka), a także przekąski i woda do picia.

Dziecko należy ubrać stosownie do pogody. Pamiętaj jednak, że kiedy maluch siedzi lub śpi, to z pewnością jest mu nieco chłodniej niż tobie. Wystarczy dodatkowa warstwa ubrania lub kurteczka typu softshell.

Jeśli jedziecie w dalszą trasę, to na pewno będziecie robić postoje. Powinieneś mieć przy sobie również blokadę, za pomocą której zabezpieczysz rower i przyczepkę przed ewentualną kradzieżą.

Opublikowano 28 lutego 2022 przez traseo