Mapy turystyczne w aplikacji

Wycieczka objazdowa po Krecie - co zobaczymy po drodze?

Kreta to wyspa, która urzeka pięknymi widokami, krajobrazem, który zostaje w pamięci i krystalicznie czystą wodą. Poza tym pogoda jest tutaj naprawdę wspaniała, a poza sezonem można liczyć na to, że miejsca wcześniej oblegane będą dostępne bez większego problemu. Kreta kojarzy się z historycznymi wydarzeniami, miejscami, które miały znaczenie nie tylko dla Grecji i wciąż stanowią bardzo ważne punkty wycieczki, pełne informacji o starożytnym świecie Hellady.

Grecja i jej różne twarze, czyli co zobaczyć na Krecie

Jednym z ciekawszych miejsc jest niewątpliwie Rethymno, miasto, które kusi wyjątkową atmosferą. Najbardziej wyczuwa się ją na starówce oraz spacerując obok portu weneckiego. Poza tym metropolia ta przyciąga licznymi minaretami, meczetami, a także ogromnym fortem. Rethymno ma korzenie minojskie i jest miejscem, w którym wszędzie wyczuwa się odległą przeszłość.

kreta-wczasy.jpg

Największym miastem Krety jest zaś Heraklion, którego zabytki w większości znajdują się w obrębie muru miejskiego. Na zobaczenie tego zakątka warto sobie zarezerwować około 5 godzin. Co w tym czasie czeka na turystów? Przede wszystkim piękna Platia Vebizelou z fontanną Morosini, wenecki port, bazylika św. Marka, kościół Agios Titos, wenecka Twierdza Koules czy Loggia. A to dopiero początek atrakcji tego miasta, które kusi też ozdobnymi wieżami.

Otoczona zielenią i niezwykle interesująca jest również Chania. To tutaj ulokowane jest lotnisko znajdujące się w zachodniej części Krety i czeka ciekawa wenecka zabudowa. Miasto to zaprasza, by zagubić się pośród krętych i wąskich uliczek, licznych tawern oraz kawiarni. Warto odwiedzić tu także wenecką latarnię morską oraz minojskie osiedle Kydonia.

U stóp Gór Ida natomiast czeka znane na całym świecie Knossos, a w nim pałac będący największą tego typu budowlą z okresu, w którym dominowała kultura minojska. Miasto to słynie z ruin, jednakże wszystkie informacje, o których wiadomo na jego temat, nie zostały jeszcze potwierdzone. Wciąż więc jest owiane tajemnicą i całym mnóstwem domysłów.

Na południowo-zachodnim wybrzeżu zaś czeka miejscowość, które zapisuje się głęboko w pamięci odwiedzających. Mowa tu o Chorze Sfakion. Mieszka tutaj zaledwie dwieście osób, co także stanowi o jej uroku. Na turystów czeka tutaj niezwykła plaża Glikaner, a także możliwość wypłynięcia na wyspę Gawdos czy do miasta Lutro.

Atrakcją, która wzbudza dużo emocji i sprawia, że chce się zostać na Krecie dłużej jest niewątpliwie również wyprawa do wąwozu Samaria. Dlaczego? Przez niezwykłe krajobrazy, szlak z widokiem na szczyt Gingilos, potoki i lasy. Poza tym po drodze można dostrzec źródełka oraz podziwiać pustynną, szeroką równinę. Dodatkowo teren ten jest objęty ścisłą ochroną i powstał tutaj park narodowy.

Poczuj grecką atmosferę!

Kreta to niezwykła wyspa, która jest niczym opowieść o minojskiej kulturze i sztuce. Poza tym miejsce to kusi pięknem widoków, plażami i pyszną kuchnią. Urzeka także typowo grecka atmosfera oraz zabytki, wąskie uliczki i życzliwi mieszkańcy. Miejscem tym można się zauroczyć, zwłaszcza jeśli na jego odwiedzenie wybierze się na przykład kwiecień lub inny miesiąc poza samym sezonem, w którym można obawiać się tłumów. A gdzie szukać ofert na wyjazd? Można skorzystać z propozycji dostępnych np. na Travelplanet.pl lub samodzielnie próbować wyszukać połączenie na jedno z lotnisk na Krecie i hotelu w dogodnej dla nas lokalizacji.

Opublikowano 23 października 2018 przez admin