Mapy turystyczne w aplikacji

Wycieczka do Niemiec

Niemcy są jednym z 7 państw, które graniczą z Polską i mimo tego, że leżą tak blisko, rzadko są wybierane jako kierunek naszych podróży. Z czego to wynika? Na pewno nie z małej ilości atrakcji, lecz z niewiedzy o nich. Z pewnością słyszeliśmy o Murze Berlińskim i o Bramie Brandenburskiej, jednak Niemcy to nie tylko Berlin i jego wielokulturowość, ale również piękne stare zamki czy krajobrazy zapierające dech w piersi. Jeśli nie wiesz, gdzie wybrać się na tygodniowy wypad za granicę, sprawdź, co ciekawego czeka na Ciebie w kraju za Odrą. 

Podróż do Niemiec

Do Niemiec możemy się dostać na kilka sposobów – samochodem, samolotem, pociągiem czy autobusem. Wszystko zależy od tego, jaki mamy budżet oraz dokąd zmierzamy. Coraz chętniej wybieraną opcją są busy do Niemiec ze względu na niskie koszta podrózowania oraz szybki czas przejazdu. Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, że busy jeżdżą po niemal całym kraju, dlatego wybór miejsca, w którym chcemy wysiąść tak, by mieć najbliżej do miejsca docelowego, będzie bardzo prosty. 

Przed podróżą warto zapoznać się z podstawowymi informacjami związanymi z krajem, do którego się udajemy. Językiem urzędowym w Niemczech jest język niemiecki, jednak nie musisz się obawiać mówienia po angielsku, który stanowi międzynarodowy język komunikacyjny. Co do waluty, jest nią euro, zatem przed wyjazdem warto wymienić odpowiednią ilość pieniędzy. Jeśli jednak w trakcie wycieczki okaże się, że potrzebujemy dodatkowych środków na życie, bez trudu znajdziemy kantor. 

Oprócz gotówki nie zapomnij o Europejskiej Karcie Zdrowia i europejskim ubezpieczeniu. Wiele osób uważa, że na kilkudniowy wypad nie warto zawracać sobie głowy takimi rzeczami, jednak pobyt w zagranicznym szpitalu może być bardzo drogi. Niestety wypadki się zdarzają, dlatego lepiej przygotować się na wszystko. Tym bardziej że ubezpieczenie nie jest drogie, a może się okazać, że prędzej czy później będziemy go potrzebować. 

Co zwiedzić w Niemczech

Tworząc listę miejsc do zwiedzenia w Niemczech, powinieneś wziąć pod uwagę fakt, że po kraju możesz podróżować tamtejszą komunikacją i bez problemu dostać się w niemal każdy zakątek. Zależy Ci na zobaczeniu niesamowitych widoków i na przeżyciu wspaniałej przygody? W takim razie koniecznie odwiedź te miejsca i przekonaj się, jak piękna jest ojczyzna Goethego. 

  1. Zamek Neuschwanstein – niezwykle malowniczy zamek położony w miejscowości Schwangau na południu Bawarii. 
  2. Katedra w Kolonii – budowla umieszczona na liście UNESCO, budowana była niemal przez 600 lat. Jest to obiekt łączący w sobie różne style architektoniczne. 
  3. Zamek w Heidelburgu – jeden z największych zamków na świecie, który przetrwał do współczesnych czasów. Położony w Badenii-Wirtembergii. 
  4. Drezno – jedno z najpiękniejszych miast w Niemczech, które nazywane jest Florencją nad Łabą. 

Oczywiście kraj ten ma do zaoferowania dużo więcej, dlatego nie ograniczaj się jedynie do powyższych przykładów. Poświęć czas na przygotowanie planu podróży, by móc zwiedzić wszystkie niesamowite miejsca w ojczyźnie Jana Sebastiana Bacha. 

 

Opublikowano 6 kwietnia 2021 przez admin
All Comments (1)
Ja dość często jeżdżę do Niemiec i rzeczywiście najchętniej ostatnio podróżuję busem. Sprawdzałem różnych przewoźników ale najlepiej zawsze podróżuje mi się z firmą Bolo: https://bolobusydoniemiec.pl