Mapy turystyczne w aplikacji

Wybór podkładu mapowego w Traseo 2

Po opublikowaniu Traseo 2 namawialiście nas do tego, aby wprowadzić możliwość zmiany podkładu mapowego. Okazało się, że byliście bardzo przywiązani do OpenStreetMap ;) idąc za Waszymi sugestiami wprowadziliśmy takie rozwiązanie. Mamy do wyboru teraz kilka podkładów mapowych od Google oraz wyczekiwany OSM.

Na każdej mapie z trasą pojawił się nowy przycisk – „stos map”, analogiczny jak w naszym serwisie. Klikając na niego można wybrać dowolny podkład mapowy. Jeśli włączone jest połączenie internetowe, mapa, wraz z jej przesuwaniem, będzie się na bieżąco aktualizować.

Ciekawą, nową funkcją jest możliwość pobrania mapy – jeśli z widoku mapy przejdziemy do opisu trasy, na samym dole zobaczymy nowy przycisk – „Pobierz mapę” oraz w nawiasie określony jej rozmiar. Jeśli zatem chcemy mieć pewność, że na wycieczkę zabierzemy ze sobą nie tylko ślad, ale i zapisany w aplikacji podkład mapowy, wystarczy wybrać tę opcję. Widok podkładu, który wcześniej zapisaliśmy w pamięci aplikacji poprzez przesuwanie mapy i jej zoomowanie, będzie dostępny offline.

Warto też zwrócić uwagę na puste pola, do których mapa nie została jeszcze pobrana. Dzięki nim możemy sprawdzić, które części mapy nie zostały do tej pory zapisane w pamięci telefonu. Jeśli chcemy, aby dane mapy OSM nie były pobierane w tle należy wybrać opcję „OSM (tylko pobrane)”. Wtedy aplikacja korzystać będzie z podkładów wcześniej zapisanych przez opcję „Pobierz mapę”.

Pobierz aplikację

Jeśli pojawiłyby się jakieś problemy, oczywiście możecie się z nami kontaktować przez kontakt@traseo.pl lub zostawiając komentarz na blogu :)

Opublikowano 6 sierpnia 2015 przez admin