Mapy turystyczne w aplikacji

Wrocław na weekend - co warto zobaczyć?

Jeśli wybierasz się do Wrocławia na weekend, zrób listę miejsc, które chcesz zobaczyć. To zbyt duże miasto, aby poznać jego najciekawsze miejsca w dwa dni, dlatego dobry plan to podstawa. Oprócz tego zadbaj o dobre miejsce noclegowe. Jedna, czy dwie doby w luksusowym hotelu nie będzie kosztować fortuny a, Ty spędzisz swój wolny czas w komfortowych warunkach. Od czego zacząć zwiedzanie tego uroczego miasta?

Tu warto być, chociaż na chwilę!

Stolica Dolnego Śląska  wciąż zachwyca nowych turystów, a Ci , co już tu przyjechali, często wracają. Wrocław ma bogatą i skomplikowaną historię, atrakcyjne zabytki i piękną architekturę. Każdy znajdzie cos dla siebie, miło spędzi czas i odpocznie, jeśli tylko będzie szukał chwili wytchnienia w miłych okolicznościach przyrody.

wroclaw-na-weekend.jpeg

Być we Wrocławiu i nie zwiedzić starego miasta, to wielka strata. To właśnie tam piętrzą się zabytki, romantyczne kawiarenki i restauracje, w których można posilić się smacznym regionalnym daniem. Nie brakuje tu ciekawych imprez, na które tłumnie przychodzą turyści i mieszkańcy miasta. Centrum Starówki to zjawiskowy Rynek z 1240 roku otoczony kolorowymi kamieniczkami. Znajduje się tu min. stary gotycki Ratusz, a w jego wnętrzach Muzeum Sztuki Mieszczańskiej i atrakcyjne podziemia. Dlatego warto zacząć od Starego Miasta, aby nasycić się niepowtarzalnym widokiem architektonicznych perełek, pospacerować po uroczych uliczkach i posilić się przed dalszym zwiedzaniem.

A następnie...

Wyrusz w fascynującą wędrówkę w poszukiwaniu wrocławskich krasnali, które są znakiem charakterystycznym miasta. Jest ich ponad 400 i wciąż pojawiają się nowe. Wcale nie tak łatwo je znaleźć, dlatego wycieczka ich tropem może być bardzo ciekawa. Przy okazji można wiele zobaczyć, odpocząć i poznać fascynujące  historie związane z miastem.

Drugiego dnia Plac Solny i Mostek Czarownic

Warto skierować się na jedną z uliczek odchodzących z Rynku. Po dojściu na Plac Solny znów można podziwiać urocze kamieniczki z najładniejszą kamienicą Oppenheimów. Znajdują się tutaj nieliczne budynki, które przetrwały bombardowania. Przy okazji można poznać historię Placu Solnego, gdzie dawniej znajdował się targ i skład soli przywożonej z Małopolski.

Następnie warto udać się na Mostek Czarownic (kładka łącząca wieżę kościoła Marii Magdaleny), aby podziwiać uroki miasta z góry. Będąc tu nie sposób nie usłyszeć o miejscowych legendach, które związane są z Mostkiem Pokutnic. Jeśli starczy czasu na dalsze zwiedzanie, koniecznie trzeba zobaczyć jedną z najważniejszych atrakcji Wrocławia, czyli obraz "Panorama Racławicka". A o zmroku koniecznie trzeba się udać do Ostrowa Tumskiego, uroczego miejsca, w którym podobno można zobaczyć latarnika zapalającego latarnie gazowe. 

A nic tylko w eleganckim hotelu

Po długim zwiedzaniu dobrze jest wrócić do miejsca, w którym dobrze się zje i wyśpi w komfortowych warunkach. Baza noclegowa we Wrocławiu jest bardzo bogata, dlatego wybór miejsca nie powinien być problematyczny. Na mapie atrakcyjnych hoteli znajduje się m.in.: Hotel Bridge Wrocław:https://thebridgewroclaw.pl/ , gdzie naprawdę warto się zatrzymać. To podobnież najlepszy Hotel w Centrum Wrocławia położony w centrum ostrowa Tumskiego. To nie tylko komfortowa strefa Wellness, ale też mistrzowskie śniadania i luksusowe apartamenty oraz wiele innych atrakcji. 

Jeśli chcesz znaleźć dobre miejsce noclegowe, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "hotel centrum Wrocław". Warto wybrać luksusowe miejsce noclegowe, aby odpoczynek po intensywnym zwiedzaniu smakował jeszcze lepiej. Wyjście do sauny czy do jacuzzi oraz filiżanka dobrej kawy to czasami najlepsze  atrakcje na początek dnia lub na jego zakończenie. 

Opublikowano 10 marca 2023 przez traseo