Mapy turystyczne w aplikacji

Wkrótce urlop, a nie znasz angielskiego? Wypróbuj kursy angielskiego online

Urlop – słowo, które wielu nas kojarzy się z wypoczynkiem i doznaniami zarezerwowanymi tylko dla tych krótkich chwil. Urlop to nie zawsze wycieczki do odległych krajów, ale czasem są to jednak wyjazdy zagraniczne do miejsc, gdzie komunikować musimy się w języku angielskim. Co zrobić, jeśli nie znamy języka, a chcemy w pełni skorzystać z możliwości wypoczynku? Na pomoc przychodzi angielski online.

Język angielski online dla początkujących – jak skorzystać na 100% 

Internetowy kurs języka angielskiego musi spełniać kilka zasad, by był on wart naszej uwagi. Przede wszystkim musi być dostępny o dowolnej godzinie i w dowolnym dniu tygodnia. Wiadomo, niedziela to dzień wolny od pracy, ale czasami chcemy i możemy uczyć się na przykład w soboty, kiedy wiele szkół nie prowadzi zajęć. Kolejna sprawa to możliwość wyboru nauczyciela. Możemy mieć swoje preferencje co do osoby, z którą chcielibyśmy się uczyć. Może zależy nam na native speakerze, ale gramatykę wolelibyśmy powtarzać z polskim lektorem? Dobra szkoła daje nam też możliwość wyboru zakresu tematycznego lekcji, co pozwala nam przygotowywać się do egzaminów lub uczyć potrzebnych w danej chwili słów i czasów. Wszystkie te opcje znajdziemy w Tutlo.com. Tutaj nauczymy się angielskiego online od podstaw w sposób dopasowany do naszych oczekiwań oraz do naszych potrzeb.

Angielski online a native speaker

Przed urlopem warto porozmawiać z native speakerem. Najlepiej z osobą, która pochodzi z kraju lub regionu, do którego się wybieramy. Dlaczego? Ponieważ w różnych krajach mówi się z różnym akcentem. Jeśli poznamy akcent oraz słownictwo potoczne danego regionu, które różni się od tego książkowego, dużo łatwiej będzie się nam porozumieć z mieszkańcami zamieszkującymi dany teren. Podczas intensywnych zajęć angielskiego online możemy porozmawiać z kilkoma native speakerami, aby zobaczyć, jak różną się wspomniane akcenty. Dodatkowo native speaker może opowiedzieć nam o miejscu, do którego się wybieramy, o panujących tam obyczajach oraz wartych uwagi zabytkach czy restauracjach. Osoba taka ma dużą wiedzę na temat swojej ojczyzny i warto z niej skorzystać.

Angielski na urlopie ‒ co warto umieć?

Dobrze jest wspomnieć, jaki zakres językowy będzie przydatny podczas naszego urlopu. Jeśli musimy na szybko nauczyć się języka angielskiego, który wykorzystamy podczas wyjazdu, to dobrze jest skupić się na słownictwie związanym z wypoczynkiem, pożywieniem, podróżami czy też zwiedzaniem. Chodzi o to, abyśmy potrafili zapytać o drogę, zamówić jedzenie w restauracji i za nie zapłacić czy też kupić bilet na wystawę lub do muzeum. Oczywiście ten obszar słownictwa to niezbędne minimum. Dobrze jest też poznać podstawowe czasy, którymi będziemy mogli operować, opowiadając o zdarzeniach przeszłych i przyszłych. W ten sposób możemy poczuć się swobodnie, wiedząc, że w razie kłopotów bez problemu poradzimy sobie podczas konwersacji.

Nauka przez konwersację

Dlaczego warto przed wyjazdem uczyć się poprzez rozmowę z naszym lektorem? Ponieważ możemy z nim odegrać scenki z różnych miejsc. Poza tym, podczas rozmowy z nauczycielem łatwiej poradzimy sobie z blokadą językową, ze strachem przed rozmawianiem w obcym języku. Jeśli przełamiemy się kilka lub kilkanaście razy podczas nauki, to bez problemu poradzimy sobie z konwersacją, gdy będziemy faktycznie musieli porozmawiać z nieznanym nam obcokrajowcem. Udanego urlopu. 

Opublikowano 30 czerwca 2020 przez admin