Mapy turystyczne w aplikacji

Wczasy w Tajlandii – dlaczego są tak popularne?

Tajlandia, nazywana Krainą Uśmiechu, to idealne miejsce na wakacje. Na wczasowiczów czekają tam rajskie plaże, bujna tropikalna roślinność i przepyszna azjatycka kuchnia. Wybierając wczasy w Tajlandii, wielu urlopowiczów decyduje się odwiedzić Bangkok – jak najłatwiej się tam dostać?

Do Tajlandii można komfortowo dostać się drogą lotniczą, lecąc z Polski, można wybrać np. lot Warszawa – Bangkok. Stolica tego państwa to najczęstszy punkt docelowy większości wycieczek do południowo-wschodniej Azji. Bangkok to miasto tętniące życiem, z mnóstwem ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Podróżowanie po Bangkoku

Wygodną formą poruszania się po Bangkoku są wodne tramwaje. To idealny sposób na ominięcie korków, ale również na niecodzienne zwiedzanie okolicy. Od strony rzeki Menam (która jest Chao Phraya, czyli główną rzeką miasta) można zobaczyć symbol stolicy i jedną z głównych jej atrakcji – monumentalną, zdobioną tłuczoną porcelaną Świątynię Świtu, czyli Wat Arun. Wejście po jej schodach daje możliwość podziwiania przepięknej panoramy miasta. Szybkie przemieszczanie się po Bangkoku zapewniają również popularne wśród turystów tuk tuki, czyli niewielkie pojazdy spełniające w Tajlandii rolę taksówek.

tajlandia.jpg

Najpopularniejsze zabytki stolicy Tajlandii

Odwiedzając stolicę Tajlandii, oprócz wspomnianej wcześniej świątyni Wat Arun, warto również zobaczyć Wat Pho z ogromnymi posągami Buddy. Najpopularniejszym wśród nich jest Odpoczywający Budda. Przy kompleksie świątynnym można skorzystać z wyjątkowego masażu całego ciała bądź tylko stóp i nóg. Świetnie sprawdzi się to jako forma odpoczynku i będzie okazją do zebrania sił przed zwiedzaniem kolejnych atrakcji turystycznych miasta.

Odwiedzając Bangkok, warto również odwiedzić Wat Phra Kaew, czyli niezwykle istotny ośrodek kultu dla wszystkich buddystów, a także Grand Palace, tj. Wielki Pałac Królewski, który służył niegdyś jako rezydencja króla Tajlandii. Obecnie część królewskiego kompleksu udostępniona jest dla zwiedzających.

Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie Bangkoku jest Wat Traimit ze Złotym Buddą w środku (posąg należy do największych na świecie i wykonany jest w całości ze złota). Wnętrze świątyni fascynuje ilością złota, jaką wykorzystano do jej budowy. 

Bazarek weekendowy w Bangkoku

Wyjątkową atrakcją turystyczną dla wczasowiczów jest Chatuchak Weekend Market, czyli weekendowy bazarek, jeden z największych na świecie. Jeden dzień to zdecydowanie za mało, aby obejść wszystkie stoiska i doświadczyć większości atrakcji, jakie oferują. Odwiedzając to miejsce, warto przede wszystkim skorzystać z wyjątkowego masażu ciała, spróbować przepysznych lodów kokosowych podawanych w łupienie egzotycznego orzecha oraz zakupić kilka pamiątek, zwłaszcza: przepiękne rękodzieła, biżuterię, dzieła sztuki czy odzież niszowych projektantów. Na turystów czeka również Floating Market, czyli jeden z najsłynniejszych tajlandzkich pływających targów. Można tam kupić dosłownie wszystko, jednak najchętniej kupowanym towarem jest tam lokalne jedzenie, w szczególności warzywa i owoce.

Opublikowano 16 grudnia 2019 przez agu_cha