Mapy turystyczne w aplikacji

Wczasy marzeń z biurem Apter

Biuro Podróży Apter było pierwszym i przez wiele lat jedynym biurem w Żywcu i w całej Polsce, które, w taki właśnie sposób, organizowało trekkingi w górach Europy. Wraz z zespołem przewodników i pilotów biuro wciąż pracuje nad organizacją imprez górskich, dostępnych dla każdego. Wyjazdy w góry zorganizowane są tak, aby miejsca dotąd trudno dostępne dla turysty, zajmującego się na co dzień bardzo różnorodną pracą zawodową, stały się łatwe do odwiedzenia i bezpieczne.

_______________________________________________________

Góry Skaliste

Góry Skaliste leżą w Kordylierach, na terenie Kanady i Stanów Zjednoczonych.Nasz trekking poprowadzony jest po szlakach turystycznych części kanadyjskiej, w Parkach Narodowych Jasper, Banff i Yoho oraz w Parkach Regionalnych Mont Robson i Spray Valley.Wędrując zobaczymy najsłynniejsze jeziora Lake Louise, Lake O’Hara i Moraine, lodowiec Kolumbia oraz najwyższy szczyt Gór Skalistych w Kanadzie Mont Robson.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Haute Route

Haute Route – tura wysokogórska, obejmuje fragment szlaku alpejskiego, który prowadzi  przez wysoko położone przełęcze i lodowce, spływające spod największych alpejskich czterotysięczników. Jest to niewątpliwie najbardziej spektakularnie poprowadzona tura alpejska, zaliczana do najpiękniejszych tras wysokogórskich świata. Podczas trekkingu spędzimy noc m.in. w schronisku Vignettes (3160 m n.p.m.) i Bertol (3311 m n.p.m.), przejdziemy przez lodowce Pice,  Arolla i Stockji, wejdziemy na Tete Blanche (3707 m n.p.m.).Trekking rozpoczniemy w Val de Bagnes a zakończymy u podnóża Matterhorn.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Haute Route od św. Bernarda do Zermatt

Od Przełęczy św. Bernarda po Matterhorn to trekking poprowadzony trasą dla wszystkich. Szlak przebiega poniżej granicy lodowców, przez wysoko położone przełęcze Alp Walijskich i urocze, szwajcarskie wioseczki. W niezwykłej scenerii dominują czretotysięczniki:  Grand Combin, Matterhorn i Monte Rosa. Ścieżka jest łatwiejszym wariantem wysokogórskiej tury alpejskiej Haute Route.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Trekking w Skandynawii

Program wycieczki w góry Półwyspu Skandynawskiego obejmuje najpiękniejsze i najbardziej spektakularne miejsca: Galdhopiggnen  – najwyższy szczyt Gór Skandynawskich, Moysalen – najwyższy szczyt Lofotów, Kebnekaise – najwyższy szczyt Europy za Kręgiem Polarnym, Jostedalsbreen – największy o kontynentalnej Europy, Geiranger – najpiękniejszy fiord Skandynawii, Lofoty – najpiękniejszy archipelag świata… a także odludną tundrę, kulturę ludu Saami i uroki dnia polarnego.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Dolomity: Marmolada, Civetta, Sesto  oraz Dolomity Brenta

Oferujemy Państwu wędrówkę w trzech grupach górskich pasma Dolomitów: część Dolomitów Zachodnich z najwyższym szczytem Dolomitów Marmoladą – grupę tę dla naszych potrzeb, oraz dla odróżnienia od położonej na zachodzie grupy Brenta, nazwaliśmy Dolomitami Centralnymi, fragment Dolomitów Wschodnich w rejonie Cortiny d’Ampezzo i Val di Sesto oraz wspomniane wcześniej, wysunięte na zachód Dolomity Brenta i Masyw Adamello, które do Dolomitów zaliczane są ze względu na budowę geologiczną. Trekking w grupie Brenta realizowany jest w rejonie Madonny di Campiglio i połączony z wycieczkami w ciekawe miejsca. Na wielu trasach podejścia lub zejścia z dużych wysokości skraca się kolejkami górskimi. Atrakcje: największe w całych Alpach igły skalne, wycieczka nad Lago di Garda – rejs po jednym z największych jezior polodowcowych Półwyspu Apenińskiego, szlaki w słynnej Dolinie Słońca – Val di Sole, zwiedzanie historycznego Trydentu – miasta 17-letniego soboru, degustacja trydenckich przysmaków.

_______________________________________________________

Trekking wokół Mont Blanc

Tour du Mont Blanc to najpiękniejsza trasa turystyczna Europy. Prowadzi przez doliny i wysoko położone przełęcze wokół Białej Góry. Przebiega przez terytorium trzech państw: Włoch, Francji i Szwajcarii. Historia szlaku sięga XVIII wieku i początków alpinizmu. Pierwszym podróżnikiem, który wybrał się wokół Mont Blanc, był słynny uczony genewski Horacy Benedykt de Saussure, króry wędrował wypatrując drogi wejścia na niezdobyty wówczas jeszcze Mont Blanc. Badaczowi towarzyszyli przyjaciele. Służba transportowała materace, poduszki, koce i inne niezbędne w górach sprzęty, a sam Horacy Benedykt de Saussure podróżował konno. Od tej pory wiele się zmieniło. Wędrujemy pieszo a nasze plecaki nosimy sobie sami.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Trekking w Toskanii i Alpach Apuańskich

Niezwykła wycieczka, która łączy w sobie wędrówki górskie w Apeninach Toskańskich – zwanych w tej części Alpami Apuańskimi, wgląd w  słynne kamieniołomy Carrary, krajobrazy snobistycznego Portofino i Parku Narodowego Cinque Terre, zabytki Florencji i San Gimigliano oraz smak toskańskiej kuchni i wina regionu Chianti.A na tych, którzy nie lubią wędrówek, czekają plaże liguryjskiego wybrzeża.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Sierra Nevada. Andaluzja i Góry Betyckie. Wycieczka samolotem.

Położone w Górach Betyckich pasmo Sierra Nevada (Śnieżne Góry) to najwyższe, po Alpach, góry Europy. Najwyższy szczyt to Mulhacen (3481 m n.p.m.). Sierra Nevada górują nad Andaluzją –  najpiękniejszym regionem Hiszpanii. Miasta czarują zabytkami z czasów, gdy mieszkali tu Arabowie, bliskość gorącej Afryki i ośnieżone szczyty zachwycają niezwykłością kontarstów. Kwitną migdałowce a lasy oliwne zachęcają zapachem i smakiem. Wieczorami w głowie szumi flamenco! W programie połączono spektakularne wycieczki górskie, klimat hiszpańskich schronisk, nadmorskie kurorty, wędrówkę na „koniec Europy” – Gibraltal i niezwykłe miasta: Kadyks, Granada, Sevilla, Cordoba…

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Trekking w Pirenejach – wejście na Pico Aneto.

Pireneje to góry na „końcu Europy”, rozciągnięte pomiędzy Atlantykiem a Morzem Śródziemnym na długości ok. 450 km. Najwyższe szczyty i najpiękniejsze doliny z niewielkimi lodowczykami znajdują się w centralnej części łańcucha, która jest celem naszej wędrówki. Odwiedzamy Park Narodowy Pirenejów i nabardziej znane miejsca: Cyrk Gavarnie, Wrota Rolanda, Vignemale (Francja) oraz Park Posets Maladeta (Hiszpania) i najwyższy szczyt Pirenejów Pico Aneto (3404 m n.p.m.). W drodze w Pireneje zobaczymy Carcassonne, Lourdes i Genuę.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Wycieczki marzeń – Sardynia, Sycylia, Camino de Santiago…

Wycieczki marzeń to oferta skierowana zarówno do osób lubiących wędrować, jak i do „tradycyjnych” wycieczkowiczów, ponieważ ich programy pozwalają zaspokoić oczekiwania jednych i drugich. Wyspy Morza Śródziemnego oszałamiają niezwykłością przyrody i kultury. Szlak „Camino de Santiago” łączy wszystkich: obieżyświatów, znawców architektury i historii, pobożnych pielgrzymów, ludzi ze wszystkich kontynentów. Na Camino dzieją się cuda a każdy odnajduje to, czego szuka.

Zobacz więcej

Opublikowano 8 lutego 2016 przez admin