Mapy turystyczne w aplikacji

Warto odwiedzić Bieszczady wiosną

Przyroda budzi się do życia, a widoki zapierają dech w piersiach. To pierwsze, co przychodzi na myśl odwiedzając Bieszczady wiosną. Położone w południowo-wschodniej części Polski góry są celem wielu wycieczek przez cały rok. Dowiedz się, dlaczego warto zobaczyć Bieszczady właśnie wiosną.

bieszczady-wiosna.jpg

Malownicze krajobrazy Bieszczad wiosną

Wiosna to czas, kiedy pojawia się coraz więcej zieleni, a wytrawni obserwatorzy z pewnością dostrzegą coraz bardziej aktywne zwierzęta. Bieszczady są miejscem, gdzie z pewnością można obcować z przyrodą. Nie spotkamy tu wielu turystów, ani dużego zagęszczenia infrastruktury.

Początki wiosny w Bieszczadach to zieleń kontrastująca z pozostałościami śniegu. Jeszcze przed nadejściem lata zieleń pokrywa już niemal wszystkie partie tych pięknych gór. Niektórzy uważają, że najpiękniejszą porą roku w Bieszczadach jest zima. Wystarczy jednak zobaczyć zdjęcia Bieszczad wiosną, by nabrać ochoty na wiosenną wycieczkę w te piękne góry.

Tylko Ty i Bieszczady

Niewielu turystów decyduje się na wiosenną wycieczkę w Bieszczady. Z tego względu szlaki są puste, a dookoła nas panuje cisza i spokój. Mała liczba osób odwiedzających Bieszczady wiosną sprawia, że można tu odpocząć. Dodatkowym plusem są niższe, niż w sezonie letnim i zimowym ceny, na przykład noclegów.

Nieco większy ruch na bieszczadzkich szlakach panuje oczywiście podczas długiego weekendu majowego i podczas czerwcowej przerwy (Boże Ciało). W Wielki Piątek, a także tydzień wcześniej, na Smerek i Tarnicę wyprawiają się natomiast katolicy w ramach Drogi Krzyżowej. W pozostałych dniach wiosny szlaki przeważnie są jednak niemal opustoszałe.

Bieszczady wiosną są idealnym celem podróży dla osób, które lubią samotność lub chciałyby się wyciszyć. Można się tu także wybrać z przyjaciółmi lub rodziną. Wyjazd w Bieszczady jest dobrym sposobem na wspólne spędzenie czasu podczas wielogodzinnych spacerów. Warto wtedy wyłączyć telefony komórkowe, by jeszcze bardziej zbliżyć się do wszechobecnej przyrody.

wiosna-bieszczady.jpg

Bieszczady to najpiękniejsze miejsce na ziemi

Wiele osób, które choć raz odwiedziły Bieszczady, twierdzi że to najpiękniejsze miejsce na ziemi. Jeżeli podoba Ci się klimat panujący w tych górach, odwiedź je w różnych terminach. Każda pora roku powoduje, że krajobraz Bieszczad nieco się zmienia. Nawet turyści dobrze znający te góry mogą na nowo zachwycić się pięknymi widokami i unikalną przyrodą. Bieszczady wiosną pozwalają naładować baterie na kolejne miesiące pracy lub nauki. To świetne miejsce na odpoczynek od miejskiego gwaru i zgiełku.

Popularne powiedzenie mówi, że w Bieszczady przyjeżdża się tylko jeden raz. Potem się już tylko wraca. Wiosna jest dobrą okazją na taki powrót w ukochane góry, także ze względu na dużo niższe ceny noclegów i jeszcze mniejszy, niż zwykle ruch.

Informacje na temat Bieszczad możesz znaleźć na stronie Bieszczady.Land. Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyjazdem, by poznać najciekawsze atrakcje tych gór, a także przeczytać aktualne wiadomości z Bieszczad.

Opublikowano 10 stycznia 2022 przez traseo