Mapy turystyczne w aplikacji

Wakacje na czarterze jachtu w Grecji – dowiedz się dlaczego warto!

Żeglowanie wśród urokliwych wysp Grecji jest jednym z najlepszych sposobów na poznanie tego kraju z zupełnie innej perspektywy. Piękne Cyklady, Dodekanez i wyspy Jońskie są do tego doskonałe! Przeszły ci przez myśl wakacje w malowniczej Grecji na wynajętym jachcie? Sprawdź, dlaczego warto wyczarterować jacht i wyruszyć w podróż po błękitnych wodach Morza Jońskiego i Egejskiego.

Ten, kto raz wyruszy wynajętym jachtem w podróż po greckich wyspach, bez wątpienia będzie wracał wspomnieniami do tych chwil w każdej wolnej chwili. Nie ma drugiego tak urokliwego miejsca na Morzu Śródziemnym, jak właśnie greckie wyspy z malowniczymi białymi miasteczkami i gdzieniegdzie mieniącymi się kopułami kościołów w kolorze określanym przez Pantone jako Santorini Blue.

Czarter łodzi z wypożyczalni żaglówek i łodzi motorowodnych jest niezwykle prosty. Greccy armatorzy oferują szeroki wybór luksusowych jachtów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Decydując się na czarter łodzi w Grecji, warto zaufać firmie, która ma duże doświadczenie i oferuje szeroki wybór usług dodatkowych. Ważna jest także możliwość wynajęcia skippera, który w trakcie rejsu będzie zajmował się kierowaniem łodzią oraz obsługą sprzętu na jachcie. Czarter jachtów w Grecji oferuje m.in. firma GlobTourist.

Odkrywanie nowych zakątków Grecji znanych z wielkiego ekranu

Wynajęcie jachtu w Grecji jest wspaniałym sposobem na odkrywanie mało znanych wysp, które najczęściej pomijane są przez turystów ze względu na brak połączeń lotniczych i promowych czy brak dużych i luksusowych hoteli. Czarter jachtów motorowych w Grecji, a także wynajem łodzi żaglowych jest doskonałą opcją dla osób, które chcą odpocząć od szybkiego tempa życia. Na łodzi czas płynie o wiele wolniej: niespieszne przemieszczanie się wśród licznych wysepek pozwala odpocząć, a tym samym cieszyć się urokliwymi widokami dotąd nieznanych miejsc.

To także świetny sposób na odwiedzenie wysp z najbardziej znanych filmów światowego kina. Żeglując po Cykladach, koniecznie trzeba zobaczyć słynną plażę Agia Anna na wyspie Amorgos, gdzie kręcono kultowy film Wielki Błękit z Jeanem Reno. Dla fanów filmu Mamma Mia obowiązkowa będzie żegluga wśród wysp Skopelos i Skhiatos. Rodziny z dziećmi zakochanymi w filmie Nicostratos the Pelican powinny z kolei odwiedzić kolorową wyspę Milos.

wakacje-w-grecji.jpg

Czarter jachtów w Grecji, czyli kotwiczenie w spokojnych zatokach

Wynajem jachtu ma wiele zalet, ale jedną z nich jest możliwość zobaczenia miejsc z perspektywy tafli morza oraz kotwiczenie w zatokach niedostępnych od strony lądu. Jeśli podróżujesz do Grecji w ciepłych miesiącach roku, to kotwiczenie w spokojnych zatokach, gdzie można pływać i uprawiać modny snorkeling, jest jedną z największych przyjemności! Po wodnym szaleństwie nie pozostaje nic innego jak odpoczynek na jachcie i pałaszowanie chleba z grecką oliwą, pomidorami i serem feta. Uczta dla duszy i podniebienia gwarantowana!

Wspólne biesiadowanie oraz zdobywanie nowych umiejętności – tylko dzięki czarterowi jachtów w Grecji!

Przebywanie na jachcie całej załogi sprawia, że trzeba się dobrze zorganizować z podziałem obowiązków. Każdy za coś odpowiada, a przydzielone obowiązki wykonuje się zazwyczaj przez cały okres trwania rejsu. Źle zorganizowana załoga wprowadza tylko chaos i zamęt, a w trakcie żeglowania nie warto tracić czasu na kłótnie. Rejs jest świetnym sposobem na stworzenie dobrej współpracy pomiędzy uczestnikami, jak i możliwością na zdobycie nowych żeglarskich umiejętności. To także dobry czas na wspólne biesiadowanie i gotowanie na jachcie, nawet przy dużych przechyłach z mocno trzymanym talerzem w ręku.

Wakacje w Grecji na wynajętym jachcie – urlop w zupełnie innym stylu

Większość turystów odbywa wakacje w bardzo tradycyjnym stylu – podróżując samochodem lub samolotem do najbardziej popularnych miejsc urlopowych. Żeglowanie jest oryginalnym sposobem na spędzenie wakacji w zupełnie innym niż dotychczas stylu. To świetna rozrywka dla całej rodziny, a także wspaniały czas na spokojny wypoczynek wśród uspokajającego szumu fal. Jeśli szukasz nowych wrażeń i doświadczeń, to rejs wynajętym jachtem w Grecji jest właśnie dla ciebie!

Opublikowano 7 września 2022 przez traseo