Mapy turystyczne w aplikacji

Uchwyt rowerowy na telefon - jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Smartfon to urządzenie, które towarzyszy nam najczęściej, również podczas jazdy na rowerze - jednak podczas wycieczki jednośladem, trzymanie telefonu w ręce nie jest ani wygodne, ani tym bardziej bezpieczne. Poznaj funkcjonalne akcesoria do iPhone, dzięki którym będziesz mógł korzystać z telefonu, nie przerywając jazdy!

uchwyt rowerowy do iphone

Uchwyt na telefon - jaki wybrać?

Trzymanie telefonu w kieszeni podczas jazdy na rowerze nie należy do najwygodniejszych. Może być to problematyczne zwłaszcza wtedy, gdy korzystasz z nawigacji - ciągłe zatrzymywanie się w celu sprawdzenia dalszej trasy z pewnością nie jest wygodną opcją. Uchwyt rowerowy na smartfon to proste rozwiązanie, które umożliwi ci używanie twojego iPhone'a podczas jazdy w bezpieczny sposób. 

Produkty, takie jak uchwyt do iphone na rower, dostępne są na rynku w różnorodnych wariantach, dzięki czemu każdy może dobrać świetnej jakości markowe akcesoria do swoich potrzeb. Dzięki możliwości wygodnej obsługi telefonu, polecane są nie tylko osobom korzystającym z nawigacji, ale również aplikacji treningowych, do których potrzebują mieć stały dostęp podczas jazdy na rowerze. 

Wśród tego rodzaju produktów znajdziesz między innymi klasyczny, otwarty uchwyt typu twist lock, czyli uchwyt rowerowy do kierownicy. Jest to prosta konstrukcja, mocowana do kierownicy roweru, która nie ogranicza w żaden sposób szybkiego dostępu do ekranu telefonu. Drugą jego zaletą jest też fakt, że smartfon nie ma szans na przegrzanie, co często zdarza się w niektórych modelach, przy ich długotrwałym użytkowaniu. 

Inny, równie polecany uchwyt rowerowy na telefon to pokrowiec, który jest nieco bezpieczniejszy niż uchwyt otwarty. Charakteryzuje się on większym rozmiarem i słabszą widocznością ekranu smartfona, jednak zapewnia skuteczną ochronę przed ewentualnymi wstrząsami. Jeżeli cenisz sobie funkcjonalność, dobrym wyborem będzie także sakwa, która oprócz telefonu pomieści też powerbank oraz pozostałe akcesoria, przydatne podczas wycieczki. Sakwę montuje się na mostku bądź górnej rurze ramy, a jej zaletą jest ochrona smartfona przed uszkodzeniami.

uchwyt rowerowy do iphone

Co warto mieć na uwadze, wybierając uchwyt na telefon?

Kiedy zdecydujesz się zainwestować w uchwyt rowerowy do iphone, bez problemu znajdziesz ich szeroki wybór - Apple to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek, przez co na rynku znajdziesz różnorodne akcesoria do iPhone. Wcześniej jednak weź pod uwagę kilka znaczących kwestii, które ułatwią ci wybór odpowiedniego uchwytu, pasującego idealnie do posiadanego przez ciebie modelu telefonu.

Odwiedzając sklep sprawdź dokładnie, czy wymiary smartfona pasują do wymiarów uchwytu. Starsze i nowsze modele telefonów różnią się od siebie wymiarami, dlatego też przed zakupem upewnij się, że twój na pewno zmieści się do wybranego uchwytu. Chociaż dostępne są uchwyty z możliwością regulacji, częściej jest to ich wadą - ze względu na większe wymiary, mogą być one mniej poręczne.

Kwestią, na którą warto jeszcze zwrócić uwagę, jest sposób mocowania smartfona. Zaciski sprężynowe, tak samo jak plastikowe przeguby kulkowe, nie będą najlepszym wyborem. Chcąc uniknąć luzowania się telefonu podczas jazdy po wyboistych ścieżkach, lepiej postawić na modele skręcane pokrętłem, które zapewnią urządzeniu stabilność i bezpieczeństwo. Ponadto upewnij się również, że średnica mocowania uchwytu będzie pasować do wymiarów poszczególnych elementów twojego roweru.

Akcesoria do iPhone, polecane podczas jazdy na rowerze

Wśród akcesoriów rowerowych do iPhone'a, przydatnych podczas rowerowych wycieczek, nie powinno zabraknąć kilku pozycji. Jeżeli złe warunki atmosferyczne nie przeszkadzają ci podczas jazdy, pamiętaj jedynie o odpowiednim zabezpieczeniu swojego telefonu. Etui wodoodporne to doskonałe rozwiązanie, które pomoże ci ochronić smartfona nawet wtedy, gdy zaskoczy cię oberwanie chmury. Chcąc dodatkowo ochronić ekran smartfona, co jest szczególnie istotne w przypadku wyboru uchwytu otwartego, wybierz dobrej jakości szkła ochronne, które zabezpieczą ekran przed uszkodzeniami.

 

Opublikowano 20 kwietnia 2022 przez traseo