Mapy turystyczne w aplikacji

Trekking od Gibraltaru po krąg polarny

Biuro Podróży Apter było pierwszym i przez wiele lat jedynym biurem w Żywcu i w całej Polsce, które, w taki właśnie sposób, organizowało trekkingi w górach Europy. Wraz z zespołem przewodników i pilotów biuro wciąż pracuje nad organizacją imprez górskich, dostępnych dla każdego. Wyjazdy w góry zorganizowane są tak, aby miejsca dotąd trudno dostępne dla turysty, zajmującego się na co dzień bardzo różnorodną pracą zawodową, stały się łatwe do odwiedzenia i bezpieczne.

Haute Route

Haute Route – tura wysokogórska, obejmuje fragment szlaku alpejskiego, który prowadzi przez wysoko położone przełęcze i lodowce, spływające spod największych alpejskich czterotysięczników. Jest to niewątpliwie najbardziej spektakularnie poprowadzona tura alpejska, zaliczana do najpiękniejszych tras wysokogórskich świata. Podczas trekkingu spędzimy noc m.in. w schronisku Vignettes (3160 m n.p.m.) i Bertol (3311 m n.p.m.), przejdziemy przez lodowce Pice, Arolla i Stockji, wejdziemy na Tete Blanche (3707 m n.p.m.). Trekking rozpoczniemy w Val de Bagnes a zakończymy u podnóża Matterhorn.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Trekking w górach Korsyki – Mare e Monti i GR20.

Korsyka to najpiękniejsza wyspa na Morzu Śródziemnym. Jej krajobraz to wynurzające się z morza czerwone granity i białe,wapienne klify z rajem śródziemnomorskiej makii. We wnętrzu wyspy zachwycają poszarpane turnie wysokich gór, sięgających 2700 m n.p.m. Nad czerwonymi skałami unosi się zapach rozmarynu, słońce podkreśla granat morza o kuchnia kusi smakiem ryb, serów i kasztanowego piwa. Samo szczęście…

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Trekking w Skandynawii

Program wycieczki w góry Półwyspu Skandynawskiego obejmuje najpiękniejsze i najbardziej spektakularne miejsca: Galdhopiggnen – najwyższy szczyt Gór Skandynawskich, Kebnekaise – najwyższy szczyt Europy za Kręgiem Polarnym, Jostedalsbreen – największy lodowiec kontynentalnej Europy, Geiranger – najpiękniejszy fiord Skandynawii, Lofoty – najpiękniejszy archipelag świata… a także odludną tundrę, kulturę ludu Saami i uroki dnia polarnego.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Trekking w Pirenejach

Pireneje to góry na „końcu Europy”, rozciągnięte pomiędzy Atlantykiem a Morzem Śródziemnym na długości ok. 450 km. Najwyższe szczyty i najpiękniejsze doliny z niewielkimi lodowczykami znajdują się w centralnej części łańcucha, która jest celem naszej wędrówki. Odwiedzamy Park Narodowy Pirenejów i nabardziej znane miejsca: Cyrk Gavarnie, Wrota Rolanda, Vignemale (Francja) oraz Park Posets Maladeta (Hiszpania) i najwyższy szczyt Pirenejów Pico Aneto (3404 m n.p.m.).

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Sierra Nevada. Andaluzja i Góry Betyckie

Położone w Górach Betyckich pasmo Sierra Nevada (Śnieżne Góry) to najwyższe, po Alpach, góry Europy. Najwyższy szczyt to Mulhacen (3481 m n.p.m.). Sierra Nevada górują nad Andaluzją – najpiękniejszym regionem Hiszpanii. Miasta czarują zabytkami z czasów, gdy mieszkali tu Arabowie, bliskość gorącej Afryki i ośnieżone szczyty zachwycają niezwykłością kontarstów. Kwitną migdałowce a lasy oliwne zachęcają zapachem i smakiem. Wieczorami w głowie szumi flamenco! W programie połączono spektakularne wycieczki górskie, klimat hiszpańskich schronisk, nadmorskie kurorty, wędrówkę na „koniec Europy” – Gibraltar i niezwykłe miasta: Kadyks, Granada, Sevilla, Cordoba, Ronda. Uroku całej wyprawie dodaje morska podróż do Hiszpanii – rejs z Włoch do Barcelony.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Trekking wokół Mont Blanc

Tour du Mont Blanc to najpiękniejsza trasa turystyczna Europy. Prowadzi przez doliny i wysoko położone przełęcze wokół Białej Góry. Przebiega przez terytorium trzech państw: Włoch, Francji i Szwajcarii. Historia szlaku sięga XVIII wieku i początków alpinizmu. Pierwszym podróżnikiem, który wybrał się wokół Mont Blanc, był słynny uczony genewski Horacy Benedykt de Saussure, króry wędrował wypatrując drogi wejścia na niezdobyty wówczas jeszcze Mont Blanc. Badaczowi towarzyszyli przyjaciele. Służba transportowała materace, poduszki, koce i inne niezbędne w górach sprzęty, a sam Horacy Benedykt de Saussure podróżował konno. Od tej pory wiele się zmieniło. Wędrujemy pieszo a nasze plecaki nosimy sobie sami.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Trekking w Dolomitach – Dolomity Brenta

Oferujemy Państwu wędrówkę w trzech grupach górskich pasma Dolomitów: część Dolomitów Zachodnich z najwyższym szczytem Dolomitów Marmoladą – grupę tę dla naszych potrzeb, oraz dla odróżnienia od położonej na zachodzie grupy Brenta, nazwaliśmy Dolomitami Centralnymi, fragment Dolomitów Wschodnich w rejonie Cortiny d’Ampezzo i Val di Sesto oraz wspomniane wcześniej, wysunięte na zachód Dolomity Brenta, które do Dolomitów zaliczane są ze względu na budowę geologiczną. Trekking w grupie Brenta realizowany jest w rejonie Madonny di Campiglio i połączony z wycieczkami w ciekawe miejsca. Na wielu trasach podejścia lub zejścia z dużych wysokości skraca się kolejkami górskimi. Atrakcje: największe w całych Alpach igły skalne, wycieczka nad Lago di Garda – rejs po jednym z największych jezior polodowcowych Półwyspu Apenińskiego, szlaki w słynnej Dolinie Słońca – Val di Sole, zwiedzanie historycznego Trydentu – miasta 17-letniego soboru, degustacja trydenckich przysmaków.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Wulkany Włoch. Sycylia i Wyspy Liparyjskie

Na Wyspy Liparyjskie zapraszamy wiosną. W kwietniu temperatura sprzyja wędrówkom szlakami, poprowadzonymi odważnie po stokach wulkanów. Wchodzimy na Wezuwiusza, Etnę, Vulcano, Lipari i Stromboli. Stromboli zwiedza się nocą. Daje to możliwość efektownych widoków na aktywność wulkanu. Smaku wycieczce dodają dojrzewające o tej porze roku cytrusy i kąpiel w gorących fumarolach. Eole pełne są piękna, niespodzianek i kontrastów. Przepływając w pobliżu wysp promem, możemy podziwiać niezwykłość scenerii: morze, góry, dymiące wulkany, skały wystające z morza, niezwykła roślinność, ciekawa linia brzegowa, ukształtowana przez wodę, powietrze i wulkany.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Trekking w Sztubajach

Alpy Sztubajskie – Sztubaje to wybitna grupa górska w centralnej części Alp Wschodnich, pomiędzy przełęczą Brenner a przełęczą Timmelsjoch, położona w Tyrolu na granicy austriacko -włoskiej. Najwyższy szczyt masywu to Zukerhutl 3507 m n.p.m. Trasy trekkingu prowadzą przez wysoko położone pezełęcze i szczyty. Zaplanowano trawers granią na Hoher Burgstal (2611 m n.p.m.), przejście przez przełęcz Winnebachjoch (2782m.npm), podejście do najwyżej położonego schroniska w Alpach Sztubajskich – Hochstubajhutte (3174m.npm) oraz wjazd kolejką gondolową na przełęcz Schaufeljoch (3150 m n.p.m.) – na platformę widokową Top of Tirol. W Alpach Austriackich prowadzimy również trekkingi w grupie Otztal oraz w grupie Silvretta.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Kanada. Kolumbia Brytyjska i Góry Skaliste

Kanada, a w szczególności jej najpiękniejsza część, tzw. Kolumbia Brytyjska, jest marzeniem wielu miłośników gór i dzikiej przyrody. Parki narodowe Gór Skalistych, gigantyczne wodospady, gorące źródła, kaniony rzek – wszystkie te niezwykłe miejsca sprawiają, że nie sposób przecenić walorów tej wyprawy. W programie odwiedzimy m.in. Vancouver, Whistler, Lillooet, Barkerville,Wells Gray Provincial Park, Jasper National Park, Banff National Park, Yoho National Park…

Zobacz więcej

Opublikowano 6 grudnia 2015 przez admin