Mapy turystyczne w aplikacji

Traseo.pl angażuje się w biegi górskie

Ahoj! Postanowiliśmy wykorzystać nasze możliwości, aby we współpracy z organizatorami biegów górskich stworzyć dla zawodników narzędzie, które będzie im służyło pomocą w przygotowaniu się do biegu (a być może także w trakcie samego biegu, jak i po nim). Pomysł opiera się przede wszystkim na umieszczeniu trasy w Traseo.pl i udostępnieniu jej na stronie organizatora biegu w formie interaktywnej mapki. Dzięki temu użytkownik ma dostęp do trasy biegu, z waypointami, wykresem wysokościowym, opisem itd., a co więcej – może ją także pobrać do aplikacji Traseo. Szlaki, trasy, mapy.

Co można robić w aplikacji? Traseo. Szlaki, trasy, mapy umożliwia pobieranie tras, śledzenie swojej pozycji względem trasy, wgląd w statystyki oraz nagrywanie własnych śladów. Można także korzystać z map offline, w tym także renomowanych wydawnictw kartograficznych, często z obszaru, na którym rozgrywają się zawody - traseo.pl/mapy-turystyczne.

Jak umieścić trasę w Traseo.pl i mapkę na swojej stronie?

Logujemy się w serwisie, po zalogowaniu klikamy na „Dodaj trasę” i wybieramy opcję dodania trasy z pliku gpx. Przechodzimy automatycznie do okna edycji trasy, gdzie wpisujemy nazwę trasy, wybieramy kategorię, poziom trudności itp. Na mapce można też dodać waypointy, np. punkty odżywcze. Zapisujemy trasę i… co dalej?

Wygenerowany automatycznie kod html wklejamy na swoją stronę i gotowe! :)

Jak pobrać trasę do aplikacji?

Każda trasa w portalu ma swoją nazwę oraz liczbowy kod – widoczny nad mapką Traseo.pl. Wystarczy jedną z tych opcji wpisać w wyszukiwarkę aplikacji – trasa wyświetli się na liście. Klikamy na nią, przechodzimy do opisu i przesuwamy ekran w dół, aż do wyświetlenia opcji dot. pobierania – możemy pobrać ślad wraz mapą, sam plik gpx lub sam ślad trasy – bez mapy. Pobrana trasa zapisze się w zakładce „Trasy pobrane”.

 

Co dzięki Traseo.pl uzyskuje organizator biegów? Przede wszystkim dostęp do ciekawych i przydatnych mechanizmów, a także nasz patronat, czyli: umieszczenie informacji na blogu, w naszym newsletterze, na profilu Facebookowym.

Jesteś organizatorem biegu? Zgłoś się do nas! Chętnie nawiążemy współpracę :) pomagamy także w kwestiach technicznych związanych z umieszczaniem trasy u nas – jeśli będziesz miał jakiekolwiek problemy, na pewno wspólnie je rozwiążemy :)

Możliwych jest też znacznie więcej opcji współpracy – do indywidualnych ustaleń ;)

kontakt@traseo.pl

Opublikowano 16 grudnia 2016 przez admin