Mapy turystyczne w aplikacji

Tenisowy weekend pod Krakowem

Tenis to sport, który wymaga nie lada kondycji fizycznej. Bez względu na to, i tak jest to dyscyplina sportowa, ciesząca się dużą popularnością wśród osób w różnym wieku. Może więc warto pomyśleć o tym, aby ulubioną aktywność sportową połączyć z wyjazdem na weekend, który pomoże również zebrać siły na nowe wyzwania.

Aktywny wypoczynek z korzyścią dla zdrowia

Ktoś powie, że w trakcie wyjazdu weekendowego, służącego relaksacji, nie powinni robić się nic, co będzie związane z aktywnością sportową, która (nomen omen!) męczy. Tylko że nie można zapomnieć, iż nie ma nic lepszego od aktywnego wypoczynku, który pomaga m.in. pobudzić krążenie krwi, dzięki czemu samopoczucie jest zdecydowanie lepsze.

tenisowy-weekend.jpg

Nie można również zapomnieć o tym, że ruch -  tym wypadku tenis - ma ogromny wpływ na sprawność fizyczną, która znacząco się poprawia. Sport pomaga wzmocnić mięśnie, a na dodatek podkręcić przemianę materii, czy też pomaga spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Jak więc widać, z aktywnego wypoczynku płyną same korzyści. Aktywność pomaga również pobudzić endorfiny - hormony szczęścia, które sprawiają, że człowiek ma zdecydowanie więcej energii do działania, myśli pozytywnie. Ma to ogromne znaczenie dla osób, jakie na co dzień żyją w ogromnym stresie. Możliwość realizowania swoich pasji, uprawiania dyscypliny sportowej, którą się naprawdę lubi, korzystnie wpływa nie tylko na zdrowie, ale również na psychikę. Gdzie w takim razie warto wybrać się na weekendowy wypad tenisowy?

Hotel dla aktywnych niedaleko Krakowa

Do tak aktywnego wypoczynku zaprasza TCC Hotel Kraków. Znajduje się on w bliskiej odległości (2 km) od stolicy Małopolski, zaledwie 12 minut drogi od Ojcowskiego Parku Narodowego. Wiele osób może być zdziwionych tym, że niecały kwadrans drogi od Rynku Głównego, znajduje się tak doskonale wyposażony kompleks sportowy. Właściwie to głównym trzonem jest hotel, który dedykowany jest dla aktywnych. Aczkolwiek, ze spokojem - nawet, jeżeli ktoś będzie chciał oddać się słodkiemu lenistwu, będzie miał ku temu doskonałą okazję.

Tym bardziej, że hotel oferuje doskonale wyposażone pokoje w tym apartamenty klasy luksus. Każdy z nich wyposażony jest w niezbędne elementy, jakie poprawią wygodę i komfort goszczących osób.

spa-niedaleko-krakowa.jpg

Wizyta na korcie

Skoro już o tenisowym weekendzie była mowa, to koniecznie należy sprawdzić, co też TCC Hotel Kraków ma do zaoferowania w tym względzie. A jest tego naprawdę całkiem sporo. Tennis & Country Club w Giebułtowie to miejsce dostępne nie tylko dla osób, które wynajmują pokoje w pobliskim hotelu. Wiele osób, z wielką przyjemnością korzysta z czterech kortów, jakie znajdują się w hali, jak również tych, jakie udostępnione są na zewnątrz. Z tych, jakie znajdują się na świeżym powietrzu, można korzystać tylko i wyłącznie w okresie wiosenno-letnim, przy sprzyjającej pogodzie.

Cennik wynajęcia owych kortów udostępniony jest na stronie internetowej, ale można się również zapoznać z nim osobiście. W sezonie zimowym, goście mają do dyspozycji siedem kortów, które różnią się od siebie nieco nawierzchnią. W hotelu odbywają się również liczne turnieje tenisowe - nie tylko dla zawodowców, ale również dla amatorów.

Tym bardziej więc warto wyskoczyć na weekend do tego miejsca, które dla mieszkańców okolicznych miejscowości, stanowi swoistą mekkę tenisową, gdzie z przyjemnością można oddawać się ulubionej dyscyplinie sportowej. Warto również wykorzystać możliwość zapisania się na treningi tenisowe, dla dzieci i młodzieży, odbywające się pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej.

Opublikowano 17 maja 2022 przez trasek