Mapy turystyczne w aplikacji

Szczyrk, gdzie nocować i co warto zobaczyć?

Górskie miejscowości potrafią zachwycać turystów o każdej porze roku. Stąd niesłabnące zainteresowanie ich odwiedzaniem - latem i zimą, ale także wiosną i jesienią. Wyjazd w góry to zawsze okazja do różnorodnych aktywności i spędzania wolnego czasu w intrygujący sposób - czy to aktywnie, czy też pasywnie. Zobacz, czym zaskoczy Cię wyjątkowy Szczyrk i na co zwrócić uwagę, wybierając się do tej górskiej miejscowości!

Szczyrk - co warto zobaczyć?

Ta stosunkowo niewielka górska miejscowość, skrywa w sobie wiele ciekawych atrakcji i miejsc, które warto odwiedzić. Zarówno poruszając się górskim szlakiem, jak i spacerując po samym mieście. Szczyrk położony jest w Beskidzie Śląskim, a najpopularniejsze szczyty w jego okolicy to: należące do Korony Gór Polskich - Skrzyczne (1257 m n.p.m.), Klimczok (1117 m n.p.m.), Kotarz (974 m n.p.m.) czy Skalite (863 m n.p.m.). Do każdego z nich prowadzą ciekawe trasy turystyczne, pozwalające nie tylko na aktywny odpoczynek, ale także podziwianie przepięknych górskich widoków. Oczywiście zimą łatwo tu o jazdę na nartach - w okolicy jest mnóstwo wyciągów i ciekawych tras.

szczyrkzdjecie.jpg

Fot. Emoti.pl

Jeśli chodzi o odprężające miejskie atrakcje, warto przespacerować się Ścieżką nad Żylicą - latem, jedząc lody, a zimą z gorącą kawą w dłoniach. Piękna, zmodernizowana trasa pieszo-rowerowa to idealne miejsce na spokojny spacer. W Szczyrku znajduje się także Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła, czyli drewniana świątynia z 1800 roku.

Ponadto kilka naprawdę dobrych restauracji, klimatycznych kawiarni i kapitalnych widoków tworzą aurę, która pozwala wypoczywać w Szczyrku we wspaniały sposób, zapominając, choć na trochę, o codziennych sprawach i obowiązkach. Jednak powstaje pytanie, gdzie warto się zatrzymać i na co zwrócić uwagę, wybierając się do tego klimatycznego górskiego miasteczka?

Gdzie nocować w Szczyrku?

Wybór odpowiedniego miejsca wypoczynkowego to gwarancja zadowolenia i udanego relaksu. Warto pomyśleć np. nad noclegiem ze śniadaniem, który świetnie sprawdzi się w przypadku planowanych górskich aktywności. Elegancki hotel w Szczyrku, a właściwie jego znalezienie, nie jest problemem - znajduje się tu wiele ciekawych miejsc noclegowych, zapewniających przyjemny i komfortowy odpoczynek. Wiele słynie ze znakomitej kuchni, inne dumne są ze swych bogatych Stref SPA, a jeszcze inne zapewniają kapitalny widok na pobliskie góry. Warto zastanowić się, wybierając nocleg, na czym najbardziej nam zależy. Jeśli na przykład planujemy długie spacery i popołudniowe odwiedzanie lokalnych restauracji, to zdecydowanie warto zrezygnować z obiadokolacji w hotelu, zadowalając się opcją ze śniadaniami. Jeśli marzysz o spokojnym odpoczynku, zobacz, jakie oferty znajdują się na portalu Emoti. Znajdź swój wymarzony sposób na relaks!

 

 

Opublikowano 7 września 2022 przez traseo