Mapy turystyczne w aplikacji

Swimrun Poland – pierwsza edycja w Polsce!

Swimrun to dyscyplina sportu, która w ciągu 10-ciu lat zrobiła zawrotną karierę. Jesteśmy świadkami wkraczania jej do Polski! Czym jest swimrun i jak się zaczęła cała historia? Zaczęło się raczej standardowo – jak w przypadku wielu innych konkurencji w sportach endurance – chciano spróbować czegoś nowego, jeszcze trudniejszego niż wszystko czego się do tej pory spróbowało.

Jest rok 2002, późny wieczór, bar i paru przechwalających się facetów, którzy szybko przeszli od słów do czynów. Andreas Malm, właściciel zakładu mechanicznego w szwedzkiej miejscowości Uto, zaproponował biesiadnikom zakład. Zasady były twarde – z samego rana ruszamy na trasę, pokonujemy ją w parach, kto pierwszy dotrze do oddalonego o 75 km hotelu na wyspie Sandham wygrywa. To wysoko postawiona poprzeczka. A co jeśli dodamy do tego wyspiarskie ukształtowanie terenu? Żeby dotrzeć na miejsce uczestnicy musieli pokonać trasę naprzemiennie biegnąc i płynąc, zostawiając po drodze ponad 20 wysp, płynąc łącznie ponad 10 km, a to wszytko w temperaturze poniżej 15 stopni Celsiusza! W 2006 roku Michael Lemmel i Mats Skott poprosili o zgodę na zorganizowanie komercjalnego wyścigu na tych samych zasadach. Dystans pozostał niezmieniony, trasa została jednak odwrócona – Sandham start, Uto meta. Ta data uznawana jest za oficjalną datę narodzin tej dyscypliny. Wtedy też zawody zyskały swoją nazwę Ö till Ö czyli „od wyspy do wyspy”.

Premierowa polska edycja zawodów odbędzie się 9 września 2017 w Solinie, gdzie zawodnicy będą mieli do wyboru trzy trasy:

Swimrun Poland Marathon:

Swimrun Poland Sprint:

Swimrun Polnad First Step:

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie organizatora – swimrunpoland.com/

Opublikowano 2 czerwca 2017 przez admin