Mapy turystyczne w aplikacji

Śniegołazy 2016

Pora znowu wyciągnąć najcieplejsze swetry! W tym roku, już po raz jedenasty,  rzucamy wyzwanie mrozom. W nocy z 27 na 28 lutego uczestnicy Śniegołazów przejdą pieszo czerwony Szlak Kaszubski na odcinku Kartuzy-Skorzewo, Skorzewo-Kartuzy.   Śniegołazy to jeden z największych nocnych marszów długodystansowych, który odbywa się na Pomorzu. Impreza skierowana jest do wszystkich miłośników pieszych wędrówek. Tradycyjnie uczestnicy będą mieli do przejścia około 50 km.

Oprócz tego muszą pokonać własne słabości, niskie temperatury i – mamy nadzieję – ogromne ilości śniegu.  Dwie grupy piechurów wystartują równocześnie z obu przeciwległych krańców trasy. Spotkają się w połowie drogi, a następnie każda podąży w kierunku, z którego nadeszła grupa idąca z naprzeciwka. W ubiegłym roku udział w imprezie wzięło 140 osób. Z roku na rok uczestników jest coraz więcej.  Udział w wydarzeniu jest darmowy. Więcej informacji o Śniegołazach na Facebooku.

*** Organizatorem Śniegołazów jest Akademicki Klub Kadry GDAKK – klub turystyczny działający przy Politechnice Gdańskiej w ramach Oddziału Studenckiego PTTK w Gdańsku. Zrzesza miłośników każdego rodzaju turystyki: pieszej, górskiej, rowerowej, pasjonatów żeglarstwa czy kajakarstwa. Dwa razy w roku przeprowadza Kurs Organizatora Turystyki PTTK. Przygotowuje rajdy piesze, a także  szereg imprez na orientację: Kaszubską Włóczęgę, Puchar GDAKKa czy Sukkub.

Opublikowano 24 lutego 2016 przez admin