Mapy turystyczne w aplikacji

Smartwatch - miej wszystko pod kontrolą!

Czasy kiedy zegarek na nadgarstku miał służyć tylko do mierzenia czasu już dawno odeszły w niepamięć. Od współczesnego zegarka wymaga się już znacznie więcej. Wszystko to za sprawą smartwatcha, niezwykle inteligentnego i łączącego w sobie wiele istotnych funkcji urządzenia. Czym jest smartwatch i jakie są jego funkcje? Dowiesz się z poniższego artykułu.

1. Czym jest smartwatch?

2. Jak połączyć smartwatcha ze smartfonem?

3. Funkcje smartwatcha

Czym jest smartwatch?
Smartwatch to niezwykle inteligentny zegarek, który współpracuje ze smartfonem i monituruje aktywność fizyczną. Jest w stanie zastąpić wiele urządzeń. Smartwatch zharmonizowany ze smartfonem pokazuje na ekranie informacje o przychodzących SMS-ach, połączeniach głosowych, e-mailach i powiadomieniach z mediów społecznościowych. Posiada elektroniczny wyświetlacz z możliwością zmiany tarczy, oraz system operacyjny – WatchOS, Tizen, Android Wear lub inny. Modele bardziej zaawansowane mogą też zdalnie kontrolować aparat fotograficzny w smartfonie, umożliwić nawiązywanie połączeń i wysyłanie sms-ów za sprawą oddzielnej karty SIM, lub dzięki modułowi GPS - nawigować i wskazywać drogę. Dla wielu osób uprawiających sport bardzo istotnym elementem powinna być też przestrzeń dyskowa, którą posiadają smartwatche, pozwalająca na wgranie ulubionej muzyki i odtwarzanie jej np. przez słuchawki bezprzewodowe podczas biegania czy treningu na świeżym powietrzu, siłowni czy w domu. Jest to ogromne ułatwienie dla osób które do tej pory były zmuszone do zabierania ze sobą swojego telefonu. 

smartwatch

Jak połączyć smartwatcha ze smartfonem?
Każdy smartwatch powinien posiadać system zespolony z danym smartfonem. Zegarek Apple Watch 3 42 mm z systemem WatchOS jest połączony tylko z iPhone’ami. Istnieją jednak modele, takie jak np. Samsung z innowacyjnym systemem operacyjnym Tizen, które łączą się zarówno z iPhone’ami, jak i smartfonami z systemem Android. Z kolei smartwatch Garmin Vivoactive 3 współpracuje aż z trzema popularnymi systemami takimi jak iOS, Android i Microsoft Windows. Warto sprawdzić wszystkie te możliwości przed dokonaniem zakupu. 

Ciekawe funkcje smartwatchy
Smartwatch to nie tylko monitor aktywności fizycznej mierzący puls, liczący kroki, czy rejestrujący jakość snu. Te inteligentne zegarki spełniają wiele innych funkcji. Smartwatche sportowe są w stanie np. ułożyć trening oraz monitorować postępy w nim. Z kolei Apple Watch 2 posiada funkcję Apple Pay pozwalającą na płacenie w sklepach stacjonarnych za pomocą zegarka.  Wiele modeli jest też wodoodpornych co oznacza że można w nich również pływać

 

 

Opublikowano 13 stycznia 2021 przez traseo