Mapy turystyczne w aplikacji

Singletrack w okolicach Ślęży – projekt SuliWoods nabiera rozpędu!

Singletrack, to leśna ścieżka rowerowa. Jest wąska, utwardzona, jednokierunkowa, kręta i urozmaicona o różne przeszkody i zakręty w formie band. Jest to ścieżka zarówno dla dzieci i amatorów jak i osób ze sporym doświadczeniem rowerowym, przeznaczona dla każdej grupy wiekowej. Tego typu ścieżki niebawem powstaną w lasach dookoła Ślęży – kompleks SuliWoods niebawem zaprosi w swoje „progi”.

Obecnie w lasach dokoła Ślęży oficjalnych ścieżek rowerowych brakuje – i my to zmienimy! – mówią pomysłodawcy projektu. - Naszym celem jest stworzenie systemu ścieżek typu singletrack w Masywie Ślęży. Wszystkie ścieżki będą dobrze oznaczone, ogólnodostępne i nieodpłatne do użytkowania dla każdego! Łącznie chcemy stworzyć minimum kilkanaście kilometrów zróżnicowanych i ciekawych tras rowerowych na terenach okalających: Wzgórza Oleszeńskie, Grupę Raduni oraz Ślęży – wszystko zależy od funduszy.

SuliWoods nie jest projektem komercyjnym, wszelkie działania były realizowane samodzielnie przez inicjatorów, którzy jednak od samego początku działają w sposób jak najbardziej profesjonalny. „To co powstanie, będzie wyjątkowe na skalę europejską – dodaje Jacek Zaborski, jeden z pomysłodawców akcji.

Trasy z SuliWoods mamy nadzieję już niebawem zobaczyć na Traseo – czekamy z niecierpliwością! :) Jeśli ktoś chciałby wesprzeć projekt można to uczynić za pomocą portalu PolakPotrafi, na którym prowadzona jest zbiórka.

Opublikowano 11 lutego 2016 przez admin