Mapy turystyczne w aplikacji

Rowery trekkingowe polskiej marki - TABOU

Jeżeli jesteś osobą aktywną, a na dodatek uwielbiasz wyprawy turystyczne, możliwe, że interesuje Cię także możliwość wypadów rowerowych. Planując zakup roweru musisz jednak pamiętać, że najtańsze dostępne modele mogą okazać się zbyt zawodne, żeby korzystać z nich przy długich wycieczkach. Z kolei w pełni profesjonalny sprzęt może być po prostu zbyt drogi. Zatem jaki rower trekkingowy wybrać i kupić, by był przystępny cenowo oraz miał wysoką jakość wykonania?

Wejście na rynek rowerowy z klasą

Doskonałym kompromisem, solidnym, a jednak w przystępnej cenie, będą markowe rowery trekkingowe nowego polskiego producenta – firmy Tabou. To dość młoda marka rowerowa, jednak trzeba przyznać, że ich projektanci wiedzą, co robią. Linie rowerów, które zostały przez nich zaprojektowane, charakteryzują się nie tylko ciekawym wyglądem, lecz również – co przecież bardzo istotne – solidnym wykonaniem. Nie kosztują przy tym wielu tysięcy, jak rowery przeznaczone dla profesjonalnych sportowców. Przeciwnie, są jak najbardziej w zasięgu ręki „zwykłego śmiertelnika”. Jednocześnie jednak znacznie przewyższają jakością supermarketowe „no name’y”.

Co ciekawe, projektanci rowerów Tabou okazali się dość wszechstronni, tworząc zarówno rowery uniwersalne, jak i przeznaczone dla miłośników konkretnych typów aktywności. Wśród nich nie zabrakło również rowerów trekkingowych, a właśnie one będą idealne dla miłośników rowerowych wycieczek.

Dlaczego rowery trekkingowe?

Z prostego powodu. Otóż doskonale sprawdzają się one w trakcie wielokilometrowych wojaży. Co istotne – zbudowano je w taki sposób, że można z nich wygodnie korzystać zarówno na szosach, jak i ścieżkach terenowych. Inaczej mówiąc, sprawdzają się dokładnie w takich warunkach, z jakimi mogą się spotkać turyści – czyli z terenem zróżnicowanym. Sprzyjają temu duże koła wyposażone w odpowiedni błotnik, ale też odpowiednio wyprofilowana rama.

Jeżeli chodzi o tą ostatnią, rowery trekkingowe Tabou mają ją wykonaną w taki sposób, że łatwo utrzymać wyprostowaną pozycję w trakcie nawet bardzo długich wypadów – co z pewnością przekłada się na ogólną wygodę korzystania z samego roweru.

W swojej serii rowerów trekkingowych Kinetic, Tabou zadbało także o inne istotne cechy. Warto tutaj wspomnieć o dobrej amortyzacji, 21 (lub nawet 27 w wyższych modelach) przełożeniach, czy o dobrej przerzutce tylnej – w zależności od wybranego modelu roweru Shimano Acera lub Shimano Deore. Ponadto niektóre z modeli Tabou Kinetic (te bardziej zaawansowane) wyposażono także w hamulce tarczowe.

Rowery trekkingowe Tabou.jpg

Rowery trekkingowe Tabou gotowe na warunki turystyczne

Warto wspomnieć i o tym, że rowery trekkingowe Tabou zostały rzecz jasna wyposażone w odpowiednie błotniki, chroniące przez zabrudzeniem w warunkach terenowych. Błotniki to jednak nie wszystko. Skoro rower ma być wykorzystywany w warunkach turystycznych, to można się spodziewać, że użytkownik będzie chciał zabrać ze sobą sakwy rowerowe. Projekt rowerów Kinetic to uwzględnił i posiada odpowiednie uchwyty na zamocowanie tego rodzaju akcesorium.

Co istotne, również stopka rowerów Tabou Kinetic została przygotowana w sposób przemyślany – tak, aby faktycznie można było postawić na niej rower w sposób stabilny, bez ryzyka łatwego przewrócenia.

Podsumowanie

Przyglądając się rowerom trekkingowym nowej polskiej marki Tabou, zdecydowanie możemy ją polecić. Jeżeli podsumowanie ma być krótkie, trzeba podkreślić, że zadbano w nich praktycznie o każdy, nawet najprostszy element. Zarówno w sensie ogólnej wygody użytkowania, jak i pod względem doboru elementów odpowiadających za kwestie techniczne, takie jak amortyzacja, czy jakość hamulców, które zastosowano w omawianych pojazdach. Tak więc polecamy!

Opublikowano 3 marca 2019 przez traseo