Mapy turystyczne w aplikacji

Przygodowy Rajd na Orientację – Tropiciel 17!

Przygodowy rajd na orientację – czyli mapa, kompas i przygoda. Lasy, pola, wioski, zadania do wykonania, zagadki i łamigłówki do rozwiązania, punkty kontrolne do odnalezienia, sprawdzenie hartu ducha oraz swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, niezapomniana przygoda w gronie przyjaciół. Uczestnicy biorący udział w rajdzie, startują w drużynach 4-6 osobowych na trasie pieszej i 2-4-osobowych na trasie rowerowej. Pokonują one w podanym limicie czasowym całą trasę rajdu, zdobywając przy tym punkty kontrolne i wykonując czekające tam specjalnie przygotowane zadania.

Uczestnicy mają do wyboru trasy o różnym poziomie trudności:

Trasa piesza 40 km

Trasa piesza podstawowa. Długość trasy to 40km a limit czasowy by ją pokonać – 11 godzin. Trasa cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Odległość w sam raz na pieszą wędrówkę.

Trasa piesza 60 km

Trasa piesza rozszerzona. Długość trasy to 60km a limit czasowy by ją pokonać to 15 godzin. Przeznaczona dla osób, które trasę podstawową traktują jako rozgrzewkę. Większa trudność – większe wyzwanie. Trasa w znacznym stopniu pokrywa się z trasą pieszą 40km.

Trasa piesza nawigacyjna

Trasa podstawowa, klasyfikowana według umiejętności nawigacyjnych.
W pierwszej kolejności brana jest pod uwagę najkrótsza odległość, w której pokonano całą trasę rajdu. Długość trasy to 40km. Limit czasowy – 11 godzin.
Aby sprawdzić umiejętności nawigacyjne, drużyny są wyposażane w tzw. „czarne skrzynki” trackery GPS, rejestrujące każdy krok. Po ukończeniu rajdu, trasy są sczytywane i oceniane przez sędziów.

Trasa rowerowa 40 km

Przygoda na rowerze z mapą i kompasem, dla osób uzależnionych od rowerowych eskapad. Długość trasy to 40km a limit czasowy by ją pokonać – 5 godzin. Trasa rowerowa w znacznym stopniu pokrywa się z trasami pieszymi.

Trasa rowerowa 60 km

Przygoda na trasie rowerowej rozszerzonej z mapą i kompasem, dla osób dla którch trasa podstawowa to za mało i które lubią jeździć pod presją czasu. Długość trasy to 60km a limit czasowy by ją pokonać – 7 godzin. Trasa rowerowa w znacznym stopniu pokrywa się z trasami pieszymi.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tej przygodzie i jak najwcześniejszego zapisania się – niesamowite wrażenia zapewnione! :)

Opublikowano 8 lipca 2015 przez admin