Mapy turystyczne w aplikacji

Podróżni – Festiwal o Krok Dalej

„PODRÓŻNI-FESTIWAL O KROK DALEJ” to jedyna taka impreza w Polsce! W dniach 20-22 maja 2016 odbędzie się na Twierdzy w Srebrnej Górze wyjątkowy festiwal, który zachęca do przybycia różnorodnością prelekcji, warsztatów i towarzyszących mu atrakcji. W ramach festiwalu odbędą się koncerty, ogniska, panele dyskusyjne, pokazy filmów podróżniczych, gra terenowa oraz wyprawa po regonie. PodRóżni uczestniczy będą mieli również okazję spróbować m.in. slackline, poiki czy capoeirę. Trzy dni spędzone wspólnie na festiwalu na pewno pozostawią miłe wspomnienia w pamięci każdego z uczestników!

Przyjedź, zobacz, poznaj doświadczonych globtroterów, którzy inspirują by pójść o krok dalej! Przekonaj się, że 30 dni wystarczy by przemaszerować Polskę od Południa aż po Północ. O swojej jakże ‘egotycznej’ wyprawie opowie Piotr Sokołowski. Wysłuchaj opowieści Stefana Czernieckiego o dziewiczej Amazonii, Indianach, reżimie wojskowym Hugo Cháveza, a także o niezwykłym spotkaniu w samym sercu niedostępnej dżungli. Poznaj historię podróży Bartka Sabeli do nieistniejącego kraju – Saharyjskiej Arabskiej Republiki Demokratycznej – ostatniej afrykańskiej kolonii. Poznaj niezwykłą motocyklistkę, która samotnie przemierzyła Amerykę Północną. Weronika Kwapisz to zdecydowanie ‘człowiek z benzyny i kości’. Dowiedz się więcej o Filipinach z historii podróży Tomka Owsianego, który podczas samotnej wyprawy, odwiedził plemiona i różne społeczności we wszystkich makroregionach kraju. Posłuchaj historii Marcina ” Perfecto ” Morawskiego, który  podczas survivalowych wypraw do Mongolii, jako  pierwszy pokonał kanadyjką rzekę Iderin-gol oraz dotarł na pustynię Gobi. Poznaj Grzegorza Gawlika, który w poszukiwaniu ‘100 wulkanów’ przemierzył juz cały glob. Natalia i Dorota wprowadzą PodRóżych w niezwykły świat Azji i opowiedzą o rodzinie, która zainspirowała je do pójścia o krok dalej i zorganizowania dla niej zbiórki pieniędzy na odbudowę domu zniszczonego podczas trzęsienia ziemi.

Festiwal Podróżni to idealna okazja, by wymienić się doświadczeniami ze swoich wypraw, poszerzyć swoją wiedzę podróżniczą, zaczerpnąć inspiracji od innych globtroterów! PodRóżnym może zostać każdy! Festiwal kieruje się ideą, by każdy z uczestników mógł pozostawić po sobie ślad w jego historii. Weź udział w konkursach zorganizowanych w ramach Podróżnych i pójdź o krok dalej… Wolna scena czeka na chętnych uczestników do przedstawienia swoich podróżniczych doświadczeń.

W ramach Festiwalu odbędzie się także spacer po okolicy „Będzie trochę historii, trochę „gubienia” szlaku, a przede wszystkim, dobra, wspólna zabawa!” :)

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1034526763267292/

Strona www: http://festiwalpodrozni.pl/

Relacja z zeszłego roku: https://www.youtube.com/watch?v=Sh5JPKySc70

Opublikowano 17 maja 2016 przez admin