Mapy turystyczne w aplikacji

Podróż na liściu

Monika Feret w lipcu 2014 roku rozpoczęła podróż w nieznane. Podróż z malowniczymi pejzażami Polski, ze sztuką, niesamowitymi przygodami i fantastycznymi ludźmi…
Człowiek posługuje się różnymi formami wypowiedzi i ekspresji. Sztuka jest czymś naturalnym a jednocześnie osobistym. Wielu artystów wykonuje swoje prace związane z podróżą. Mają one rozmaite znaczenia. Monika malowała obrazki na liściu pod wpływem wrażeń oglądanych przeze nią widoków natury. Projekt „Podróż na liściu” polegał na tworzeniu miniaturowych pejzaży, następnie ich sprzedaży, ale także na podróży w głąb siebie, poznawaniu i doświadczaniu nowych miejsc i ludzi.

W ten sposób zwiedziła 9 miejscowości w Polsce (Kraków, Rabka Zdrój, Podlesice, Olsztyn, Stegna, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Międzywodzie). Dziełem sztuki w projekcie są nie tylko malowane liście, ale też suma tych wszystkich różnorodnych przeżyć, doświadczeń, spotkań z ludźmi. Z projektu „Podróż na liściu” powstaje film – dokument fabularny. Bierze w nim udział mnóstwo osób nowopoznanych. Do współpracy przy filmie włączyły się także osoby znane, m.in. aktor Marcin Kobierski i poetka Maria Juszczyk, artysta i muzyk Marek Batorski, tancerze Krystian Górny i Katarzyna Zacharzewska.

Wakacyjny projekt rozrósł się i wciąż pozostaje otwarty. Monika wciąż maluje obrazy na liściu – przynajmniej 1 na tydzień. Uczestniczy w spotkaniach kultury w różnych miejscowościach, gdzie prezentuje prace z projektu na wystawie lub po prostu opowiada o „Podróży na liściu”.

Podróże kształcą z pewnością i to nie tylko twórczo! Choć może to właśnie poprzez sztukę można odkryć tak wiele. Warto popełniać podróże ! ;)

Opublikowano 11 grudnia 2014 przez admin