Mapy turystyczne w aplikacji

Podróż do Kanady - Czyli co warto wiedzieć?

Jeżeli wybierasz się w najbliższym czasie do Kanady warto zapoznać się z ważnymi informacjami na temat tego kraju.

Co warto wiedzieć przed podróżą do Kanady?


W Kanadzie jest aż 6 różnych stref czasowych, więc różnica czasu zależeć będzie od tego, w jakiej części tego kraju się znajdujesz. Podobnie jest ze strefami klimatycznym, ich także Kanada ma co najmniej kilka. Są tu obszary zarówno o klimacie kontynentalnym, jak i umiarkowanym. Dzięki temu do Kanady można podróżować przez cały rok, pamiętać należy jednak, że w północnych częściach tego kraju temperatura w zimie może wynosić nawet -40 stopni Celsjusza.

Co to jest eTA do Kanady?

Obecnie wiza do Kanady w celach turystyczny nie jest już potrzebna. Została ona zastąpiona właśnie przez eTA. Jest to o wiele prostsze rozwiązanie, które wymaga, mniej formalności. W celu uzyskania elektronicznego zezwolenia na podróż należy złożyć odpowiedni wniosek online. Warto wyposażyć się w pozwolenie co najmniej 72 godziny przed wylotem, dla zapewnienia większego komfortu psychicznego. Złożenie wniosku o eTA jest banalnie proste i można go złożyć za pośrednictwem strony internetowej: https://etacanadaonline.com/pl/ Warto przy tym zaznaczyć, że eTA pozwala na podróż do Kanady przez 5 lat. W celu złożenia wniosku potrzebny będzie ważny dokument tożsamości, adres mail, a także karta kredytowa (Master Card, Visa, American Express).

kanada.jpg

Jakie są wymagania odnośnie eTA Kanada, kto może ją zrobić i jak?


Dokument ten pozwala nam na wyjazd do Kanady w celach turystycznych, nie dłuższy niż 6 miesięcy bez przerwy. Ważny, jest natomiast przez okres 5 lat, wraz z ważnym dokumentem tożsamości. Nie możemy też podjąć pracy zarobkowej czy nauki na terenie Kanady, w tym celu nadal potrzebna jest wiza. Do złożenia tego wniosku potrzebny jest jedynie paszport oraz adres mail, oraz karta kredytowa. Sam procedura jest niezwykle łatwa i zajmuje kilka minut. Nie ma tu też limitu wieku, eTA obejmuje też dzieci. W takim przypadku wniosek składają rodzice lub opiekunowie. Przy wypełnianiu wniosku należy podać sporą ilość danych wrażliwych na swój temat. Wniosek ten wypełnić można na specjalnej, oficjalnej witrynie przygotowanej przez Rząd Kanady. Jest to procedura łatwa i nieskomplikowana.

Opublikowano 27 lipca 2020 przez admin
All Comments (0)
No Comments