Mapy turystyczne w aplikacji

Plan na ferie w górach z dziećmi? Zimowe atrakcje Tatr

Śnieg i mróz dodają dzieciom mnóstwo energii do ruchu i zabawy na świeżym powietrzu. Lepienie bałwana, jazda na łyżwach, szusowanie po ośnieżonych stokach, bitwa na śnieżki - zima rodzi aktywności, o jakich można zapomnieć przez pozostałą część roku. Dlatego, gdy już nadejdzie, warto maksymalnie skorzystać z jej uroków, a najlepszą ku temu okazją będą ferie w górach z dziećmi. 

Zakopane i okolice nie mają sobie równych wśród kierunków rodzinnych wyjazdów zimowych. Nie dość, że oszałamiają małych turystów mnóstwem ciekawych atrakcji, to jeszcze wyróżniają się dobrą i bogatą bazą noclegową. W jej ofercie można znaleźć obiekty różnego typu, także hotel dla rodzin z dziećmi w górach, będący wygodnym i bezpiecznym punktem wypadowym do korzystania z zimowych atrakcji Podhala. Oto mały wybór tych aktywności, które skutecznie podniosą wam poziom adrenaliny podczas ferii w górach z dziećmi. 

Przejażdżka psim zaprzęgiem

Niejeden film z zimową scenerią w tle rozbudzał dziecięce pragnienia o przejażdżce psim zaprzęgiem. W Zakopanem na marzeniach się jednak nie kończy. Tam na saniach zaprzężonych w wyszkolone psy możecie wyruszyć na spotkanie z górską naturą w emocjonujących okolicznościach.   

glownehotel-redyk-ferie-w-gorach.jpg

Snow rafting - zimowa przygoda

Jeśli po tej przejażdżce poczujecie niedosyt, rozważcie jeszcze udział w snow raftingu, czyli zimowym odpowiedniku spływów pontonowych. Ponton ciągnięty przez skuter śnieżny z bezpieczną prędkością przemierza specjalnie przygotowany teren, pokonując zaspy białego puchu. Ta zorganizowana z pomysłem, ale i pełnym profesjonalizmem zabawa, jest rzadką atrakcją, która dostarcza mnóstwo frajdy całym rodzinom.   

Z hotelu przy wyciągu na narciarskie stoki

Wśród niebanalnych aktywności warto też znaleźć czas na te nieco bardziej oczywiste, choć nie mniej emocjonujące. Ich listę otwiera jazda na nartach - sztandarowa, górska atrakcja, której trudno się oprzeć bez względu na wiek czy umiejętności. Stacji narciarskich w okolicach Zakopanego nie brakuje - spokojne, malownicze trasy o różnych stopniach zaawansowania ciągną się między innymi po górskich zboczach w urokliwej wiosce Ząb. Chcąc szybko i wygodnie się do nich dostać, najlepiej wybrać na nocleg hotel przy wyciągu, będący idealną bazą zarówno dla zapalonych narciarzy, jak i dla tych, którzy narciarstwa chcieliby tylko spróbować, łącząc je z czerpaniem z innych atrakcji okolicy. W odległości krótkiego spaceru od 3 wyciągów orczykowych z wypożyczalnią sprzętu i szkółką narciarską oraz zaledwie kwadrans jazdy samochodem od Zakopanego znajduje się Redyk - hotel dla rodzin z dziećmi w górach wybudowany w góralskim stylu. Dzięki swojemu położeniu i wysokiemu standardowi to miejsce, które już z rana inspiruje do podjęcia górskich aktywności, a po całym dniu wrażeń zapewnia komfortowy, spokojny wypoczynek w gronie rodziny. 

Na największym lodowisku na Podhalu

A skoro mowa o nieco bardziej typowych atrakcjach zimowych, nie można też pominąć jazdy na łyżwach. I choć lodowiska znajdują się w wielu polskich miastach, to to w Zakopanem dostarcza zgoła odmiennych wrażeń. Jest bowiem największe i najszybsze na Podhalu, a jako że leży na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, daje możliwość przejażdżki na profesjonalnym torze lodowym. 

Bez względu na to, na jakie atrakcje się zdecydujecie, jedno jest pewne - ferie w górach z dziećmi w Hotelu Redyk sprawią, że wszyscy, niezależnie od wieku, rozbudzicie w sobie dziecięcą radość i naładujecie baterie na kolejne miesiące przed wakacjami. 

 

Opublikowano 22 października 2019 przez admin