Mapy turystyczne w aplikacji

Pionierska zimowa ekspedycja - 2000 kilometrów przez Karpaty! Łuk Karpat Zima 2017/2018

Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki zamierzają pokonać pieszo całe Karpaty zimą. Drugie największe pasmo górskie w Europie, a zarazem najdziksze zakątki naszego kontynentu. Para pokonała to pasmo latem w 2015 roku. Tym razem zamierzają je przemierzyć w czasie kalendarzowej zimy.

zimowa-wyprawa-przez-karpaty-2.jpgDo tej pory, Karpaty pokonało kilkanaście wypraw, w tym tylko 3 kobiety, ale jeszcze nikt nie dokonał tego zimą! Przez Karpaty nie ma jednego wyznaczonego szlaku, trzeba korzystać z sieci szlaków w poszczególnych państwach. Zdarza się jednak, że nie ma szlaku, bądź od lat nikt ich nie używał, wówczas pozostaje kompas, mapa i gps. 

Weronika i Sławek wyruszają na szlak wraz z rozpoczęciem zimy, 21 grudnia i będą szli przez 89 dni, pokonując dziennie średnio 20 kilometrów. Namiot, cały bagaż (żywność, odzież, śpiwory) niosąc w plecakach i na jednych małych sankach, zdani tylko na własne siły.

Wyzwania, z jakimi będą zmagać się na zimowym szlaku to huraganowe zawieje, mrozy, sięgające w górach nawet -35 stopni i zaspy śniegu.

Czy uda im się przejść w zimie cały łańcuch Karpat jako pierwszym? Jeśli jesteście ciekawi, całą wyprawę Łuk Karpat Zima 2017/2018 będą opisywać na swoim blogu www.karpatyzima.pl oraz relacjonować na bieżąco na swojej stronie facebookowej. I my zapraszamy Was do śledzenia! :)

 luk-karpat-uczestnicy.jpg

Opublikowano 6 listopada 2017 przez traseo