Mapy turystyczne w aplikacji

Pierwszy kask motocyklowy - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Planujesz zakup pierwszego kasku motocyklowego i nie wiesz, na co konkretnie zwrócić uwagę? W takim razie koniecznie sprawdź krótki poradnik, który pomoże Ci dokonać właściwego wyboru. Uniwersalny kask motocyklowy nie istnieje! Pamiętaj, że zawsze musisz go dopasować do wielkości głowy, a także jej kształtu.

Kask motocyklowy – kilka porad, jak wybrać właściwy model

Zarówno doświadczeni jak i młodzi motocykliści często mają problem z tym, aby kupić właściwy model kasku na motor. Wystarczy, że zastosujesz się do kilku zasad odnośnie zakupu produktu, jakim jest kask motocyklowy i to wszystko. Oto kilka krótkich porad, dzięki którym na pewno wybierzesz właściwie.

 

  1. Dokładnie sprawdź, z jakich materiałów wykonany jest kask na motor. Najlepsze są te stworzone z kompozytowych materiałów, które są lekkie i wytrzymałe.
  2. Przymierz co najmniej kilka modeli i rozmiarów od różnych producentów. Dzięki temu będziesz mieć wgląd na to, jakie kaski motocyklowe leżą najlepiej na Twojej głowie.
  3. Uwzględnij funkcjonalności kasku – oznacza to, że musisz wziąć pod uwagę czy kask ma pompowane policzki, blendę, wymienne szyby i wiele innych cech.
  4. Sprawdzaj, jak działa sposób wentylacji kasku. Ten powinien być utrzymany na jak najlepszym poziomie, aby głowa nie pociła się podczas jazdy w największe upały.
  5. Porównaj wagę konkretnych modeli kasków motocyklowych.

 

To tylko kilka zasad, które pomogą Ci w dokonaniu właściwego wyboru podczas zakupu kasku w sklepie motocyklowym. Chcesz wiedzieć, jaki kask motocyklowy będzie najlepszy? Możesz wybierać spośród modeli otwartych, zamkniętych, integralnych i szczękowych. Dopiero wtedy, kiedy przymierzysz każdy z nich, będziesz w stanie ocenić, w jakim jest Ci najwygodniej.

kask.jpg

Kask motocyklowy a rozmiar

W tym przypadku rozmiar ma największe znacznie. Zbyt duży kask na motor nie zapewni Ci maksymalnej ochrony głowy podczas upadku, natomiast zbyt mały będzie wywierać ucisk na głowę, co może doprowadzić nawet do jej bólu. Kiedy przymierzasz kaski motocyklowe, koniecznie zostań w najlepiej pasującym modelu przez kilkanaście minut. Dopiero wtedy realnie ocenisz czy ten jest wygodny, czy też nie.

 

Zapamiętaj, że uniwersalny kask motocyklowy praktycznie nie istnieje. Każdy model powinien być dobrany pod konkretnego motocyklistę, gdyż wnętrze kasku dopasowuje się z czasem do kształtu głowy. Z tego względu nie powinno się pożyczać hełmu drugiej osobie ani użytkować go przez zbyt długi czas. Można powiedzieć, iż standardem dla wnętrza kasku na motor jest 2 lata użytkowania. Po tym czasie lub po zbyt mocnym uderzeniu ten traci swoje właściwości i warto wymienić go na nowy.

Podsumowując, warto wiedzieć, jak wybrać najlepszy kask na motor. W ten sposób nie tylko zapewniasz sobie maksimum bezpieczeństwa podczas jazdy, ale także pozytywnie wpłyniesz na komfort podróżowania. Nowoczesne kaski motocyklowe są wyposażone w wiele akcesoriów, ale pamiętaj – im więcej dodatków tym cięższy będzie hełm.

Opublikowano 23 czerwca 2022 przez trasek