Mapy turystyczne w aplikacji

Patronat Traseo - Festiwal Biegowy ULTRA WAY

Festiwal Biegowy ULTRA WAY to biegi trailowe organizowane na terenie północnych Kaszub na dystansach:

10 km +, 22 km +, 50 km +, 100 km +, 160 km +

Trasy przebiegapoprzez piękne, naturalnie dziewicze tereny Północnych Kaszub. Na biegaczy czekają różnorodne formy rzeźby terenu. Tych co zdecydują się na dłuższe trasy czeka jeszcze Puszcza Darżlubska z dzikimi, gęstymi lasami i mokradłami. Gęste, dzikie obfitujące w zwierzynę płową lasy, a właściwie i bory Wysoczyzny Żarnowieckiej. Dla wytrwałych organizatorzy przygotowali wschód słońca nad morzem, troszkę plaży oraz klify nadmorskie z małym morzem Kaszubskim, czyli Zatoką Pucką.

Bazą imprezy będzie Rumia. W Festiwalu będzie uczestniczyć niespełna tysiąc uczestników z całej Polski, w tym zawodników z czołówki biegów ultra.

festiwalbiegowyultraway.png

Ambasadorami Festiwalu Biegowego ULTRA WAY są m.in. rekordzistka Polski na 100 km i v-ce Mistrzyni Świata Gosia Pazda – Pozorska, medalistka biegów ULTRA Ania Karolak, a także Adam Korol, który w osadzie czwórki podwójnej czterokrotnie zdobywał mistrzostwo świata i był złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Gościem Festiwalu będzie również gigant i heros biegów ultra - Zbyszek Malinowskiego. Zbyszek jest jednym z najznamienitszych biegaczy ultra w Polsce. 14- krotny Spartatlończyk. Ma na swym koncie wiele prestiżowych biegów ultra na wszystkich kontynentach poza Antarktydą.

W planach jest też festyn dla kibiców i mieszkańców Rumi z okazji Dnia Dziecka. Bieg ma także cel charytatywny, ponieważ część funduszy uzyskanych z zakupu pakietów startowych organizatorzy ptrzekażą na rzecz Fundację Hospicyjną ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

Festiwal pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wejherowskiego, Burmistrza Miasta Rumia i Wójta Gminy Wejherowo oraz Wójta Gminy Gniewino oraz Wójta Gminy Puck.

Opublikowano 20 stycznia 2020 przez traseo