Mapy turystyczne w aplikacji

Oman, Maroko, Emiraty Arabskie - gdzie się wybrać na egzotyczne wakacje

Na temat niektórych krajów istnieją mity, przez które turyści omijają je szerokim łukiem. A to właśnie miejsca spoza listy popularnych kierunków mogą pozytywnie zaskoczyć i zapewnić ciekawy urlop. Jeśli obawiasz się tych krajów ze względów bezpieczeństwa, zastanów się nad wykupem ubezpieczenia od terroryzmu lub ubezpieczenia podróżnego.

omanmarokoemiratyarabskie-gdziesiewybracnaegzotycznewakacje1.jpg

Możesz ubezpieczyć się od terroryzmu

Egipt, Grecja, Turcja – byłeś już we wszystkich popularnych turystycznych krajach i szukasz czegoś więcej? Poniżej znajdziesz niezbyt odległe od Polski kierunki, które zapewniają dobrą zabawę i ciekawe widoki. Najpierw jednak przeczytaj, jak możesz ubezpieczyć się na wypadek ataku terrorystycznego: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-turystyczne-na-wypadek-aktu-terroru/

Od razu warto uspokoić: w wielu z tych krajów do takich zdarzeń dochodzi rzadko lub nie częściej niż w popularnym wśród turystów Izraelu czy Turcji. Ubezpieczenie od terroryzmu to więc raczej dodatkowy środek ostrożności niż konieczność, a my nie polecamy kierunków, które MSZ wymienia jako potencjalnie niebezpieczne. A więc spokojnie - w tych miejscach spędzisz ciekawie czas, a ubezpieczenie od terroryzmu to tylko dodatkowy środek ostrożności dla zapobiegliwych podróżnych.

Egzotyczny bliskowschodni urlop

Dubaj jest światową stolicą zakupów, ale już Oman to nieznane turystom państwo, które może pozytywnie zaskoczyć. Oferuje zabytki nieco bardziej niszowe, niż najpopularniejsze w regionie atrakcje, co nie oznacza, że tutejsze forty i świątynie nie robią wrażenia. Oman to też setki kilometrów plaż, które docenią ci, którzy od urlopu oczekują spokoju.

omanmarokoemiratyarabskie-gdziesiewybracnaegzotycznewakacje3.jpg

Jeśli wynajmiesz auto, w sąsiednich Emiratach Arabskich możesz zobaczyć o wiele więcej niż tylko Dubaj. Na północy przejdź szlak Via Ferrata, a w Abu Dhabi odkryj jedne z najbardziej luksusowych hoteli świata.

Jeśli na urlop wybierasz raczej kameralne miejsca z klimatem, odwiedź urokliwe miasteczka w Maroku. Kolorowe uliczki i kramy z jedzeniem przywodzą na myśl styl jak z arabskiej bajki. To tu odbywają się też słynne biegi przez pustynię. Warto przygotowywać się cały rok, by pokonać mordercze, ale i malownicze wydmy.

Podstawowe środki ostrożności

omanmarokoemiratyarabskie-gdziesiewybracnaegzotycznewakacje.jpg

Na koniec trzeba wspomnieć o sposobach, by wyjazd do takiego kraju był udany. Ubezpieczenie od terroryzmu, a nawet zwykła polisa może okazać się niepotrzebna, jeśli będziesz stosował się do tych zasad ostrożności. 

1. Nie szukaj nowych kierunków na własną rękę; wybieraj kurorty czy miejscowości, które polecają inni podróżni.

2. Szanuj lokalne zwyczaje: przykładowo w krajach arabskich od kobiet oczekuje się określonego stroju, a alkohol można pić tylko w wyznaczonych do tego miejscach w kurortach.

3. Zachowuj ostrożność na bazarach i na zatłoczonych placach. Często turystów przytłaczają bliskowschodnie bazary. Padają ofiarą złodziei i nieuczciwych sprzedawców. Jeśli nie czujesz, że podołasz realiom lokalnego bazaru, wybierz miejsce bliżej ośrodka wczasowego.

 Fot. (1,2,3) shutterstock

Opublikowano 30 maja 2019 przez admin