Mapy turystyczne w aplikacji

Odkrywaj mini zabytki, znamienite postaci, gwiazdozbiory a nawet żubry, czyli co warto zobaczyć w Międzyzdrojach z dziećmi.

Stoisz przed wyborem lokalizacji na rodzinne wakacje? Zastanawiasz się, który nadmorski kurort posiada niezliczone atrakcje dla dzieci i umożliwi miłe spędzenie czasu? Sprawdź, jakie miejsca przyjazne dzieciom kryją Międzyzdroje.

Międzyzdroje to nadmorski kurort o unikatowej lokalizacji. Ulokowany w otoczeniu Wolińskiego Parku Narodowego na wyspie Wolin kusi niezmąconą przyrodą, pięknem nadmorskiego krajobrazu i bogatą infrastrukturą turystyczną. Znakiem rozpoznawczym Międzyzdrojów są klify, charakterystyczne dla tego fragmentu bałtyckiego wybrzeża. Szerokie plaże z jasnym piaskiem, chwalone za swą czystość zdecydowanie sprzyjają rodzinnemu plażowaniu. Dodatkowo, ukształtowanie terenu i tutejsze wody sprzyjają uprawianiu sportów wodnych. Reasumując, drobny piasek, urokliwe molo i klifowe wzgórza wyróżniają plażę w Międzyzdrojach na tle pozostałych nadbałtyckich kąpielisk. Zatem, jakie miejsca warto odwiedzić w Międzyzdrojach z dziećmi?

miedzyzdroje-traseo-noclegowo.jpg

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach

Pigułka kultowych zabytków pochodzących z 9 krajów nadbałtyckich. Podziwianie pomniejszonych obiektów to frajda dla wielu dzieci. Znajdziesz tu między innymi Cerkiew Sobór Zmartwychwstania Pańskiego z Rosji czy Bramę Brandenburską i Holsztyńską z Niemczech. Nie brakuje również polskich akcentów - ruin kościoła w Trzęsaczu, zamku krzyżackiego w Malborku czy Stoczni Gdańskiej. Oczywiście, można podziwiać tu również wiele latarni morskich będących niezaprzeczalnym symbolem morza. Wyjątkowości Bałtyckiemu Parku Miniatur nadaje fakt, iż został zlokalizowany nad zbiornikiem wodnym, który w stosownym pomniejszeniu odwzorowuje Morze Bałtyckie. To sprawia, że nad naszym rodzimym morzem możemy przenieść się do aż 9 państw, z których pochodzą tutejsze obiekty w skali 1:25. Perełką Parku jest również makieta kolejowa odwzorowana z nieziemską precyzją na powierzchni 200 metrów kwadratowych. To zdecydowanie gratka dla wszystkich młodych fanów motoryzacji. Wizyta w tym miejscu to niebanalna wyprawa połączona z lekcją historii, budownictwa i kultury. 

Muzeum Figur Woskowych 
To kolejne kultowe miejsce na mapie Międzyzdrojów, będące prekursorem tworzenia figur woskowych w Polsce. To najstarsze tego typu muzeum, w którym obecnie znajdziesz ponad 110 figur w nieustannie powiększającej się kolekcji. Jeśli pragniecie przedstawić dzieciom rozmaitych przedstawicieli kina, sztuki, muzyki, polityki czy innych zasłużonych nie możecie przegapić tego miejsca. Jeśli Twoja pociecha posiada ulubioną bajkową postać, to również świetna okazja do spotkania znamienitości ze szklanego ekranu i zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia. Wśród kulowych postaci z bajek odnaleźć można rezolutną Pszczółkę Maję, przedstawicieli Gwiezdnych Wojen, wesołego leniwca Sida z Epoki Lodowcowej, Asterixa i Obelixa, złą Czarownicę a nawet bobaski Shreka. Znajdują się tu również postaci takie jak Kleopatra, Salvador Dali, Jan Paweł II, Lech Wałęsa czy Charlie Chaplin. Realizmu wszystkim postaciom dodaje fakt, że zostały wykonane w skali 1:1, robiąc niebywałe wrażenie na dzieciach. 

Planetarium w Międzyzdrojach 
Gotowi na galaktyczną przygodę? W nowoczesnym Planetarium w Międzyzdrojach będzie ona jeszcze bardziej ekscytująca. Planetarium mieści się w tym samym budynku, co Muzeum Figur Woskowych, dzięki czemu możesz połączyć odwiedzenie tych dwóch atrakcji. Masz możliwość wzięcia udziału w wielu seansach tematycznych, które przeniosą Cię w kosmiczny świat. ,,Dwa szkiełka", „Cuda Wszechświata”, ,,Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej", ,,Mikrokosmos", ,,Poznaj Granice Układu Słonecznego", ,,Lodowe krainy" - te projekcie przeniosą dzieci do innej galaktyk i pokażą, jak powstał kosmos, sprawią, że najmłodsi poznają granice układu słonecznego. W Planetarium w Międzyzdrojach istnieje możliwość odkrycia fenomenu Gwiazdy Betlejemskiej czy sprawdzenia jak wygląda życie na kole podbiegunowym. Dodatkowo, można odkryć tutaj także tajemnice ludzkiego organizmu i odbyć wycieczkę w jego głąb. Wysoka interaktywność planetarium czyni odkrywanie galaktyki jeszcze bardziej namacalnym. 

Zagroda Pokazowa Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym
Jeśli szukasz chwili wytchnienia w sielskim otoczeniu, Zagroda Pokazowa Żubrów to odpowiednie miejsce. Pozwoli Twojej rodzinie nieco odetchnąć od szumnych ulic czy tłocznej plaży. To zaledwie 30 minut spaceru od Promenady Gwiazd, które zaprowadzi Cię do tętniącego zielenią lasu z żubrami oraz sarnami, jeleniami i dzikami, które nie poradziłyby sobie w środowisku naturalnym. Pozostali mieszkańcy Zagrody to kudłate krowy i byki z rogami. Imiona głównych bohaterów - żubrów rozpoczynają się od "P", a drugą literą ich imion jest "O". Cząstka "PO" nawiązuje do ich rodowodu - Poland. Wszystkie gatunki zwierząt posiadają informacyjne tablice, z których dzieci mogą dowiedzieć się, co lubią jadać, jak się rozmnażają, ile ważą i jak długo żyją. To ciekawa lekcja przyrody, wyciszenie na leśnych terenach, a przede wszystkim poznanie wyjątkowego, nielicznego gatunku żubra. 

Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie
Dzisiejszy Wolin, kiedyś określany był Jomsborgiem i zamieszkiwany przez skandynawskie plemię Wolinian. Te tereny włączone przez Mieszka I do obszaru Polski systematycznie zyskiwały na znaczeniu stając się istotnym szlakiem handlowym nad Bałtykiem. Dzisiejszą kolebkę skandynawskiej kultury stanowi skansen Słowian i Wikingów, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Dzieci mogą samodzielnie eksplorować to miejsce i dotykać zgromadzonych w nim przedmiotów codziennego użytku czy narzędzi. Głaskanie koni, dobycie miecza, strzelanie z łuku także wchodzi w grę. Dodatkowo, dzieci mogą również zagrać na bębnach czy przymierzyć dawny strój. Zwiedzaniu towarzyszy jedzenie podpłomyków pieczonych na ognisku. To wszystko sprawia, że poznawanie kultury, społeczności i historii życia w średniowieczu staje się niezwykle przystępne i namacalne. Jeśli planujesz odwiedziny Międzyzdrojów w sierpniu, to świetna okazja by wziąć udział w corocznym Festiwalu Wikingów i Słowian. Intrygującym punktem wydarzenia są rekonstrukcje bitew słowiańskich wojowników z Wikingami, pokazy dawnych rzemiosł i uzbrojenia czy degustacje ówczesnych specjałów. To dopracowane w najmniejszym detalu miejsce sprawi, że naprawdę poczujecie się jak w skandynawskiej wiosce. 

Noclegi z dziećmi w Międzyzdrojach 
Zastanawiasz się, gdzie zatrzymać się z rodziną w Międzyzdrojach? Jeśli szukasz rodzinnego noclegu blisko morza sprawdź propozycje od Noclegowo.pl. Dzięki filtrom na stronie możesz wybierać dowolną liczbę dorosłych, dzieci oraz poszukiwać noclegu w dogodnej lokalizacji - blisko morza czy w centrum. Do Twojej dyspozycji pozostaje także szeroki wachlarz udogodnień. Podróżując z najmłodszymi, możesz znaleźć nocleg z łóżeczkiem dla dziecka , krzesełkiem do karmienia, placem zabaw czy salą zabaw. Wybierz swój wymarzony nocleg i ciesz się rodzinnym wyjazdem oraz urokami klifowego wybrzeża Międzyzdrojów. To miasto zdecydowanie zapewni wiele radości i atrakcji Twoim pociechom. 

Opublikowano 19 maja 2020 przez traseo
All Comments (0)
No Comments