Mapy turystyczne w aplikacji

Obroża na pchły i kleszcze - bezpieczny spacer

Każdy właściciel psa pragnie zapewnić swojemu pupilowi bezpieczeństwo podczas spacerów. Do tego celu idealnie sprawdzi się obroża na pchły i kleszcze. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Obroża przeciw kleszczom i pchłom to doskonały sposób na zabezpieczenie psa przed pasożytami. Sprawdza się przede wszystkim podczas spacerów na świeżym powietrzu. Warto wybierać bezpieczne produkty, które nie zaszkodzą Twojemu czworonogowi. Jeżeli chcesz zapoznać się z ciekawymi informacjami na temat obroży ochronnych dla psów, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

20210622091212gaf2ed2919cb8cba8fbbef99220231728251a1ffa9b09d15348023d25c2d35cbc5a636cc6d1bf34576d9e669d859be72095b5e602292eb65ee4fbd7ce3476c37f1280jpg.jpg

Idealna ochrona dla psa. Obroże przeciw pchłom i kleszczom

Wybór odpowiedniej obroży przeciwko pchłom i kleszczom jest bardzo ważny. Każdy właściciel czworonoga powinien zainwestować w dobry produkt, który zabezpieczy pupila przed pasożytami. Kleszcze, pchły i inne pasożyty mogą wywoływać groźne infekcje u psów. Często są przyczyną alergii, infekcji skórnych i wypadania sierści. Pchły mogą powodować APZS, czyli alergiczne pchle zapalenie skóry. Objawy choroby to m.in. rumień, świąd skóry i obecność guzków wypełnionych ropą. Z kolei po ukąszeniu przez kleszcza pies może zachorować na boreliozę, babeszjozę, a także odkleszczowe zapalenie mózgu. Dlatego warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie czworonoga i pomyśleć o założeniu obroży przeciwpchelnej. Idealnym rozwiązaniem jest np. obroża Foresto.

Obroże na pchły i kleszcze – działanie

Wiele osób zadaje sobie pytanie, w jaki sposób działają obroże na pchły i kleszcze. Takie produkty zawierają specjalnie dobrane substancje czynne, które są szkodliwe dla pasożytów. Substancje te zabijają pchły, kleszcze i inne pasożyty oraz zapobiegają ich dalszemu namnażaniu się. Produkt zakładany jest na szyję psa, ale składniki aktywne są rozprowadzane po całym ciele zwierzaka. Obroże działają dość długo – zazwyczaj jest to kilka miesięcy. Dzięki temu pies jest bardzo dobrze chroniony przez długi czas.

Obroża przeciw pchłom i kleszczom – rodzaje

Na rynku są dostępne różne rodzaje obroży ochronnych dla psów. Można wyróżnić owadobójcze, odstraszające oraz ultradźwiękowe obroże na pchły i kleszcze. Obroże owadobójcze są najbardziej skuteczne i najczęściej wybierane. Zawierają składniki, które zabijają pasożyty i mogą zapobiegać ich namnażaniu się. Nieco niższą skuteczność mają produkty odstraszające. Efekty działania obroży to odstraszanie pasożytów dzięki zawartości olejków eterycznych i ekstraktów. Z kolei obroże ultradźwiękowe nie zawierają chemicznych preparatów. Ich działanie polega na wytwarzaniu dźwięków o wysokiej częstotliwości, które odstraszają pasożyty. Świetną propozycją jest także wodoodporna obroża, która sprawdzi się w różnych warunkach.

Obroża przeciw kleszczom i pchłom – jak wybrać?

Obrożę należy dopasować do obwodu szyi zwierzaka. Obroża przeciwpchelna powinna być przede wszystkim komfortowa dla Twojego psa. Najlepsza obroża nie może być ani za ciasna, ani za luźna. Zanim kupisz obrożę, dokładnie zmierz obwód szyi zwierzęcia i dodaj do tej wartości 1-2 cm. Warto pamiętać, że niektóre obroże nie będą odpowiednie dla zwierząt chorych na astmę czy dolegliwości kardiologiczne. W takim przypadku mogą wystąpić u zwierzaka szkodliwe skutki uboczne. Dlatego przed zakupem obroży koniecznie zapoznaj się z opisem produktu. Obroża powinna być również dostosowana do wieku psa. Inna będzie odpowiednia dla szczeniąt, a inna dla dorosłych zwierząt.

Gdzie kupić obrożę ochronną dla psa?

Chcesz wymienić obrożę dla psa, z której aktualnie korzystasz? W takim razie zajrzyj do sklepów internetowych. Jeżeli szukasz produktów wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach, koniecznie zwróć uwagę na obroże na pchły i kleszcze w Zooart. Aby móc wygodnie korzystać ze strony sklepu online, warto dokonać zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Aby właściwie zadbać o swojego czworonoga, warto wyposażyć go w obrożę ochronną. W sklepach dostępny jest szeroki wybór takich produktów. Dzięki odpowiedniej obroży Twój pies będzie skutecznie chroniony każdego dnia.

undefined

Opublikowano 4 lipca 2021 przez traseo