Mapy turystyczne w aplikacji

O czym pamiętać podczas podróży motocyklem po Europie?

Obecnie świat stoi dla ludzi otworem. Znikają granice, komunikacja jest coraz łatwiejsza, a nowo powstające drogi pozwalają na szybkie i bezpieczne podróżowanie. Nie bez powodu coraz więcej osób decyduje się na wyprawy motocyklowe po Europie. O czym warto pamiętać, szykując się na taką podróż?

37.jpg

Oszacuj dobrze koszta
Nieoszacowanie kosztów może niemile zaskoczyć podczas podróży. Nie chodzi tu jednak o koszty związane z jedzeniem, noclegiem lub odwiedzaniem miejsc atrakcyjnych turystycznie. Kwestią, o której często zapominają motocykliści, są opłaty za przejazd tunelami, mostami i innymi płatnymi odcinkami dróg. Warto też brać pod uwagę nadwyżkę związaną z lekami, droższym noclegiem, mandatem itp.

Przygotuj motocykl do podróży
Daleka podróż motocyklem wiąże się także z jego odpowiednim przygotowaniem. Niezbędny jest serwis motocykla, wymiana płynów eksploatacyjnych i opon. Jeżeli motocykl nie będzie dobrze przygotowany przed podróżą, wówczas może się to wiązać z licznymi kosztami podczas wyprawy, związanymi z naprawą lub serwisowaniem.

Informacje na temat serwisów
Wybierając się w taką podróż, należy przygotować sobie wykaz miejsc, gdzie można oddać motocykl do serwisu lub naprawy. Nawet mimo gruntownego przygotowania motocykla warto pamiętać, że jest on jedynie maszyną i może ulec awarii. Wykaz miejsc, które pomogą podczas problemu z motocyklem, zapewni komfort i dodatkowe poczucie bezpieczeństwa podczas podróży.

Wyprawy motocyklowe po europie są organizowane przez ADVPoland

Pogoda może zwieść
Porę roku, podczas której wybierasz się w podróż, dostosuj do obszaru Europy, w który się wybierasz. Wiosną i jesienią lepiej udać się na południe Europy. Jednak będzie to pora zbyt chłodna na zwiedzanie północy Europy. Tam lepiej wybrać się latem, kiedy temperatura w krajach skandynawskich bardziej sprzyja motocyklowym wyprawom.

Przygotuj swoje ciało
Kondycja nawet na motocyklu jest ważna. Taka wyprawa jest mecząca i wymagająca dla organizmu. W związku z tym lepiej dobrze przygotować do niej swoje zdrowie odpowiednimi ćwiczeniami i zdrową dietą. Zrównoważony tryb życia zaowocuje lepszym refleksem na drodze i dobrym samopoczuciem.

Opublikowano 6 lutego 2019 przez traseo