Mapy turystyczne w aplikacji

Nowa wyszukiwarka w Traseo

Nadeszła wiosna, a wraz z nią małe odświeżenie serwisu :) prezentujemy Wam nową wyszukiwarkę, która zintegrowana jest z mapą. Dzięki temu dokładnie widać, gdzie znajduje się interesująca nas trasa. To główna zmiana, a za nią idą kolejne: pojawiły się nowe funkcje wyszukiwania, można na różne sposoby filtrować trasy.  Mamy nadzieję, że chętnie wypróbujecie nowe możliwości i podzielicie się z nami swoimi opiniami. A poniżej krótka ściąga, co, gdzie i po co :)

W dalszym ciągu możecie wyszukiwać trasy poprzez wpisanie danej frazy w okienko na stronie głównej. Później zostaniecie przeniesieni do widoku załączonego powyżej. Na trasie pojawią się trasy spełniające warunki wyszukiwania, domyślnie posortowane od najlepszej. Każda trasa oznaczona jest literką i w taki sam sposób pokazana jest na mapie. Mapę oczywiście można przybliżać i oddalać (działa scroll w myszce), a jeśli klikniemy na jakiś punkt na niej, widok przesunie nam się do odpowiedniej trasy na liście. Jak zapewne zauważyliście, mapa jest „pływająca”, a więc podąża za naszymi ruchami i przesuwaniem ekranu. Jeśli Wam nie odpowiada, możecie mapę „przykleić” – pod nią, po prawej stronie znajduje się pinezka, jeśli na nią klikniecie mapa zostanie na stałe na górze ekranu i już Was nie będzie śledzić ;)

Kolejne możliwości wyszukiwania:

Lokalizacja: wybierz interesującą Cię lokalizację:

- dowolna – wyszukane zostaną trasy spełniające pozostałe parametry, np. długość

- moja lokalizacja – lokalizacja Twojego komputera wskazana przez przeglądarkę

- wskaż na mapie – zaznacz na mapie interesujący Cię obszar poprzez przesunięcie ludzika i kliknij „zatwierdź”. Możesz zmienić wybór przez kliknięcie „zmień lokalizację”. Jeśli przesuniesz mapę tracąc ludzika z oczu, wychyli się on zza prawej krawędzi mapy – po kliknięciu na niego ustawi się w centralnym punkcie widoku mapy, który właśnie obserwujesz

- wpisz miejscowość – podaj nazwę miejscowości znajdującej się w Polsce (podpowiedzi wyświetlą się automatycznie)

W promieniu od: ustaw suwaki w dowolnej pozycji i wybierz obszar, z którego wyszukane zostaną trasy. Wybrany promień wyświetli się na mapie

 

Aktywności: wybierz interesującą Cię aktywność

Słowo kluczowe: wpisz wybraną frazę, np. „tatry”, „jezioro” itp.

Długość trasy: wpisz długość trasy, wyszukiwarka uwzględnia także liczby dziesiętne, np. 0,5 km

Tylko pętle: wybierz tę opcję, jeśli interesują Cię jedynie trasy pętlowe (pętla jest rozumiana jako trasa, której początek i koniec znajdują się w tym samym miejscu lub są od siebie nieznacznie oddalone)

Minimalna ilość gwiazdek: gwiazdki oznaczają ogólną ocenę trasy: im więcej gwiazdek, tym wyższa ocena. Jeśli chcesz wyszukać trasy, które mają więcej niż trzy gwiazdki, kliknij na trzecią gwiazdkę.

Sortuj: wybierz sposób sortowania tras (trasy wyszukane na podstawie poprzednich parametrów ustawią się na liście w wybranej kolejności)

Nad listą tras znajdują się filtry, które zostały wybrane. Można kliknąć na krzyżyk, aby usunąć dany filtr i zwiększyć możliwość znalezienia wyników, lista zaktualizuje się automatycznie.

Tyle na temat samej wyszukiwarki, reszta w innym materiale, bo zmian będzie więcej ;) jeszcze kilka słów na temat górnego panelu:

Można teraz od razu wybrać trasy najciekawsze, najnowsze oraz te, znajdujące się w pobliżu (nasza lokalizacja jest ustalana na podstawie danych przeglądarki).

Jeśli macie jakiekolwiek problemy, pytania itp., śmiało do nas piszcie :)kontakt@traseo.pl

UWAGA: Jeśli występują problemy z wyświetlaniem mapy i działaniem innych elementów w nowej wyszukiwarce, na początek proponujemy odświeżenie strony poprzez naciśnięcie klawisza F5 :)

Opublikowano 10 kwietnia 2015 przez admin