Mapy turystyczne w aplikacji

Nowa aplikacja Traseo już jest!

Aplikacja Traseo. Szlaki, trasy, mapy, dostępna obecnie w sklepach Google Play oraz AppStore jest nową wersją aplikacji sprzed kilku lat – dobrze znaną użytkownikom po prostu pod nazwą Traseo. Nowa wersja aplikacji została przede wszystkim odświeżona graficznie, dodane zostały również nowe funkcjonalności. W Traseo. Szlaki, trasy, mapy można nagrywać trasy, podążać po trasie innego użytkownika (lub własnej – sygnały dźwiękowe poinformują o wejściu i zejściu z trasy), pobierać trasy w formie pliku .gpx oraz otwierać tego typu pliki, wyszukiwać trasy oraz – co jest jedną z ważniejszych funkcji – kupować wysokiej jakości podkłady mapowe polskich i zagranicznych wydawnictw, m.in. mapy Compass, Galileos, Dimap.

Pierwszym ekranem aplikacji jest lista tras w pobliżu – jeśli jest połączenie z internetem, wyświetlą się trasy ułożone według domyślnych filtrów. Jeśli chcecie zmienić kryteria wyszukiwania wystarczy kliknąć na górny pasek wyszukiwania. Aplikacja automatycznie zlokalizuje Was na mapie, tutaj możecie także ustalić kryteria wyszukiwania. Lista wyszukanych tras podzielona jest na strony – w miarę przewijania ekranu można przechodzić na kolejne. Jeśli zechcecie podejrzeć wyszukane trasy na mapie, kliknijcie na przycisk „Mapa”. Pojawią się na niej te trasy, które poprzednio znajdowały się na liście.

Na ekranie startowym mamy także podgląd map offline oraz ich zakresów. Mapy, które wyświetlają się użytkownikom dostosowane są do lokalizacji (najpierw wyszukają się te, których zakresu jesteśmy najbliżej). Lista dostępnych map offline ciągle się poszerza, można się z nią zapoznać tutaj.

Przejrzyste menu po lewej stronie daje nam także możliwość podejrzenia naszych własnych tras – jeżeli jesteśmy zalogowani na swoje konto Traseo, aplikacja zsynchronizuje się z serwisem www i wyświetli nam wszystkie nasze trasy, wysłane na Traseo. Możemy także zobaczyć trasy nagrane, pobrane, ulubione.

Aplikacja do pobrania z Google Play oraz z AppStore.

Opublikowano 8 lipca 2015 przez admin
All Comments (13)
Witam, mam problem z rejestracją śladu trasy. Na niektórych odcinkach trasy ślad rysuje się jako proste linie między dowolnymi punktami trasy. Wygląda to tak, jakby pozycje GPS były rejestrowane z dużymi przerwami. Wykluczam problem z brakiem sygnału GPS, ponieważ poruszałem się po drogach i przy dobrej pogodzie. Inne aplikacje na telefonie, które wykorzystują położenie GPS działają poprawnie. Co może być tego przyczyną?
Dzień dobry, czy mógłby Pan przesłać link do trasy, która jest z takimi fragmentami nagrana? Prosilibyśmy też o wiadomość mailowo: kontakt@traseo.pl, korespondencja wówczas będzie łatwiejsza
Nie umiem zapisać nagrywanej trasy. czarna dziura. Przeszukałem całe menu i nic pasującego nie odnalazłem. Czarna dziura. Brak instrukcji.
Dzień dobry, nagraną trasę zapisuje się po jej zatrzymaniu. Czyli najpierw, klikamy podczas nagrywania na symbol pauzy, a później symbol „stop”. Później przechodzimy do okna uzupełniania danych o trasie
Podobnie jak inni mam mieszane odczucia. Postęp, ale chyba skierowany w stronę „bawiących się smartfonami”. Mam nadzieję, że po jakimś czasie będziemy mieli przede wszystkim użyteczną, praktyczną i intuicyjną aplikację a nie efektowną jak to jest na dzisiaj. Ponadto żre dane. Gdybym miał zapłacić za aplikację Traseo to kupiłbym Traseo 1. Proszę zostawcie go (traseo 1), to bardzo dobra aplikacja.
Dzień dobry, dokładamy wszelkich starań, aby aplikacja była przede wszystkim użyteczna, ale także nowoczesna. Bierzemy pod uwagę każdą opinię, ponieważ chcemy, aby użytkownicy byli zadowoleni. Jeśli ma Pan uwagi odnośnie działania Traseo, prosilibyśmy o ich szczegółowy opis na kontakt@traseo.pl
Dzień dobry, będzie możliwość zmiany map OSM na Google Maps, w kwestii wysyłania trasy napisaliśmy do Pana mail
Witam Od początku brakuje mi jednej funkcji, mianowicie nawigowania między waypointami. Nie ma opcji naniesienia waypointów podczas używania nawigacji. Proponuję podglądnąć jak to jest rozwiązane w aplikacji TrekBuddy, oczywiście nie namawiam do plagiatu. Pozdrawiam
Witamy, dziękujemy za opinię, wysłaliśmy do Pana mail z prośbą o uściślenie jednej kwestii