Mapy turystyczne w aplikacji

Nowa aplikacja Traseo już jest!

Aplikacja Traseo. Szlaki, trasy, mapy, dostępna obecnie w sklepach Google Play oraz AppStore jest nową wersją aplikacji sprzed kilku lat – dobrze znaną użytkownikom po prostu pod nazwą Traseo. Nowa wersja aplikacji została przede wszystkim odświeżona graficznie, dodane zostały również nowe funkcjonalności. W Traseo. Szlaki, trasy, mapy można nagrywać trasy, podążać po trasie innego użytkownika (lub własnej – sygnały dźwiękowe poinformują o wejściu i zejściu z trasy), pobierać trasy w formie pliku .gpx oraz otwierać tego typu pliki, wyszukiwać trasy oraz – co jest jedną z ważniejszych funkcji – kupować wysokiej jakości podkłady mapowe polskich i zagranicznych wydawnictw, m.in. mapy Compass, Galileos, Dimap.

Pierwszym ekranem aplikacji jest lista tras w pobliżu – jeśli jest połączenie z internetem, wyświetlą się trasy ułożone według domyślnych filtrów. Jeśli chcecie zmienić kryteria wyszukiwania wystarczy kliknąć na górny pasek wyszukiwania. Aplikacja automatycznie zlokalizuje Was na mapie, tutaj możecie także ustalić kryteria wyszukiwania. Lista wyszukanych tras podzielona jest na strony – w miarę przewijania ekranu można przechodzić na kolejne. Jeśli zechcecie podejrzeć wyszukane trasy na mapie, kliknijcie na przycisk „Mapa”. Pojawią się na niej te trasy, które poprzednio znajdowały się na liście.

Na ekranie startowym mamy także podgląd map offline oraz ich zakresów. Mapy, które wyświetlają się użytkownikom dostosowane są do lokalizacji (najpierw wyszukają się te, których zakresu jesteśmy najbliżej). Lista dostępnych map offline ciągle się poszerza, można się z nią zapoznać tutaj.

Przejrzyste menu po lewej stronie daje nam także możliwość podejrzenia naszych własnych tras – jeżeli jesteśmy zalogowani na swoje konto Traseo, aplikacja zsynchronizuje się z serwisem www i wyświetli nam wszystkie nasze trasy, wysłane na Traseo. Możemy także zobaczyć trasy nagrane, pobrane, ulubione.

Aplikacja do pobrania z Google Play oraz z AppStore.

Opublikowano 8 lipca 2015 przez admin