Mapy turystyczne w aplikacji

Niesamowite kuligi w Zakopanem, mieście pod Giewontem

 W góry wybieramy się z różnych powodów. Niektórzy ubóstwiają podziwiać widoki, inni przybywają tam, by poznać niepowtarzalną, barwną kulturę oraz architektoniczne perełki. Tatry czarują o każdej porze roku, zawsze można w nich dostrzec coś, co szczególnie zapadnie w pamięć i sprawi, że zaplanowanie kolejnej podróży to tylko kwestia czasu.

Spora grupa udaje się w góry w sezonie zimowym, by poszaleć na stoku, zobaczyć jak prezentuje się otoczenie pełne bieli. Podczas takiego wypoczynku warto skorzystać z popularnej atrakcji. Oferty kuligów w Zakopanem skupiają niezmiennie od lat uwagę wszystkich zamierzających wyśmienicie się bawić! I słusznie, kuligi saniami, zimową porą to niezapomniane przeżycie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Pędząc saniami przez czarujące tereny

Siedzimy w saniach przykryci ciepłym kocem, konie pędzą przez najcudowniejsze zakątki okolic Zakopanego, przyglądamy się szczytom górskim, drzewom, łąkom przykrytym warstwą śniegu, chłoniemy charakterystyczną atmosferę – ciekawy plan, prawda? Kulig to mnóstwo radości, frajdy i sposób na odkrywanie bajecznych zakątków. Ten zorganizowany w dzień, gdy niebo jest błękitne, a otoczenie rozświetlają promienie słońca, jest świetnym przeżyciem.

Jednak dla osób, które chcą udać się na przejażdżkę pod osłoną nocy i w blasku pochodni, także przygotowano sporo ofert. Korzystając ze sprawdzonego organizatora kuligów w Zakopanem, jakim jest firma kuligi.pl, można skorzystać np. z kuligu organizowanego wieczorem przy blasku podchodni. Można wybrać też dodatkowe atrakcje w postaci np. ogniska, degustacji lokalnych dań, spotkania z gawędziarzem, czy zabawy w rytmach góralskiej kapeli. Urozmaicą one przejażdżkę i dostarczą porcję dobrego humoru.

Zimowy relaks w górach

Zimą jest przynajmniej kilka powodów do wizyty w górach. Chętnie udajemy się tam na Boże Narodzenie, by odciąć się od tego, co na co dzień, zmienić otoczenie i uciec od wszelkich przygotowań. Można też przywitać w mieście pod Giewontem Nowy Rok i wziąć udział w super imprezie. Znalezienie odpowiedniej propozycji nie jest trudne. Kulig w Zakopanem w Sylwestra może okazać się strzałem w dziesiątkę, a tak sędzone przywitanie Nowego Roku może na długo pozostać w naszej pamięci. Zimowe, górskie scenerie doceniają także zakochane pary, których nie trzeba długo namawiać na romantyczne walentynki w Tatrach. Wasze drugie połówki na pewno docenią ten niestandardowy prezent z okazji Święta Zakochanych. Szczególnie polecanym miejscem dla zakochanych jest Kulig w Zakopanem w Dolinie Chocholowskiej.

Kulig jest też świetnym pomysłem na grupową integracje. Przy mrożnej pogodzie, pięknych krajobrazach i wytwarza się sprzyjający klimat dla firmowej integracji.

kulig-zakopane.jpg

Jak widzicie pomysłów na wykorzystanie atrakcji, jaką jest Kulig w Zakopanem, jest na prawdę sporo. Wszystkim polecamy chociaż raz w życiu skorzystanie z niej!

Opublikowano 13 grudnia 2019 przez admin