Mapy turystyczne w aplikacji

Najlepsze trasy rowerowe na Mazurach!

Mazury to nie tylko zielone płuca Polski i kraina tysiąca jezior, to również wymarzone miejsce dla wszystkich miłośników wycieczek rowerowych. Nie musisz być wyczynowcem, żeby z przyjemnością pedałować po najciekawszych trasach rowerowych tego regionu naszego kraju. Z tego artykułu dowiesz się, jak się przygotować do takiej wyprawy i gdzie najlepiej stworzyć bazę wypadową oraz poznasz najpiękniejsze i najbardziej malownicze trasy, jakimi możesz się tutaj poruszać, żeby podziwiać piękne widoki i spędzać czas na świeżym powietrzu.

Mazury - apartamenty nad jeziorem jako baza wypadowa

Podstawą każdej rowerowej wyprawy do innego zakątka Polski jest baza wypadowa. Najlepiej wybrać komfortowe apartamenty a aneksem kuchennym, na przykład wybierane przez wielu Siedlisko Morena. Miejsce wypoczynku jest bardzo ważne, ponieważ wyczerpany po długiej trasie będziesz potrzebował odpowiednich warunków do regeneracji sił i odpoczynku. Do tego zaś nic nie nadaje się lepiej na Mazurach - apartamenty z balkonem czy agroturystyka zlokalizowane są w miejscach z przepięknym widokiem, który cieszy oczy od samego rana. Aneks kuchenny lub w pełni wyposażona kuchnia pozwoli Ci przygotować ulubioną kawę czy coś ciepłego. Sporo takich miejsc do dyspozycji gości oddaje również plac zabaw, zadaszony taras na grilla, a w pobliżu znajduje się często prywatna plaża czy jazda konna. To sprawia, że odpoczynek w sercu Mazur jest jeszcze przyjemniejszy. Ale wróćmy do głównego, tematu, czyli jakie jest idealne miejsce na wycieczki rowerowe w tym rejonie?

Apartamenty znajdują się przy malowniczych szlakach rowerowych

Każdą z tras rowerowych w tym rejonie znawcy dzielą zgodnie z poziomem zaawansowania oraz długością, dzięki czemu samodzielnie możesz podjąć decyzję o tym, czy czujesz się na siłach, aby się z nią zmierzyć. Jedną z najczęściej polecanych tras rowerowych jest tzw. Pętla Wojnowska, obejmująca wszystkie popularne punkty ujmowane w przewodnikach turystycznych. Szlak rowerowy zaczyna się w Rucianem-Nidzie, a dalej wiedzie przez Wojnowo, gdzie można podziwiać zabytkową cerkiew, pozostałość po starowiercach. Dalej trasa wiedzie przez Gałkowo i Kadzidłowo, zwiedzając kolejne ważne atrakcje na mapie Mazur. Pętla kończy się przez Wygryny i osiedle Guzianka.

Jeśli wolisz jeziora, możesz wybrać Pętlę Nidzką o długości prawie 50km! Spora część trasy biegnie nad samym jeziorem Nidzkim, a po drodze do zobaczenia są takie perełki, jak Pranie, Krzyże, Wiartel. Każda z tych miejscowości ma odrębną, intrygującą historię i coś ciekawego do pokazania swoim gościom.

Trzecią bardzo chętnie wybieraną trasą jest 44-kilometrowa wyprawa Doliną Rospudy. Obejmuje takie miejsca, jak Bakałarzewo, w którym się kończy, a dalej: Matłak, Szafranki, Filipów, Czarne, Supienie, znów Filipów, Borawskie i na powrót Bakałarzewo. Na tej trasie można podziwiać dolinę Rospudy w całej swojej okazałości, a także Jezioro Siekierowo, Jezioro Głębokie czy bunkry, urokliwie porozrzucane na zachodnim brzegu jeziora.

najlepsze-trasy-na-mazurach.jpg

Fot. unsplash.com

Noclegi po męczącym dniu - na Mazurach apartamenty i wygodne pokoje to podstawa

Pobyt na łonie natury, jeszcze w okolicznościach, w których dzienne przemierzasz na dwóch kołach dziesiątki kilometrów, wymagają znalezienia odpoczynku w apartamentach gdzieś nad jeziorem Niegocin lub w innym miejscu, jakich wiele oferuje województwo Warmińsko-Mazurskie. Na wieczór po takim dniu świetnie sprawdzi się szybki internet do wrzucenia najnowszych zdjęć na swoje profile w mediach społecznościowych czy do obejrzenia ulubionego serialu, świetna lokalizacja przy plaży miejskiej pozwoli odpocząć w blasku romantycznie zachodzącego słońca, a w pełni wyposażone pokoje i miła obsługa pozwolą Ci się w pełni zrelaksować i poczuć, że naprawdę żyjesz.

Opublikowano 10 października 2022 przez traseo