Mapy turystyczne w aplikacji

Najlepsze szlaki turystyczne w Kościelisku i okolicach

Planujesz krótszy lub dłuższy urlop? Wyjazd w Tatry to zawsze dobry pomysł. Masywne szczyty górskie, zróżnicowane szlaki turystyczne i roztaczające się z nich niezapomniane widoki – to powody, dla których Kościelisko i jego okolice są miejscem, które warto odwiedzić. Gdzie konkretnie wybrać się, gdy już zawitamy w progi apartamentów górskich w Kościelisku?

Spacer po Dolinie Chochołowskiej

Dla spragnionych górskiej rekreacji dobra opcja to piesze wycieczki po miejscowych dolinach. Jest ich tu kilka – m.in. najbardziej znana Dolina Chochołowska. To niezwykle urokliwe miejsce idealne na spokojny spacer lub przejażdżkę rowerową (duża część szlaku jest udostępniona rowerzystom). Do dyspozycji mamy też kolejkę turystyczną. Zaczynamy na Siwej Polanie i kierujemy się w stronę Polany Chochołowskiej. To punkt startowy do wypraw w wyższe partie gór.

Z Siwej Polany możemy wyruszyć też na rozciągającą się wzdłuż Tatrzańskiego Parku Narodowego Drogę Pod Regami. Trasa ma ok. 7,5 km i jest jedną z łatwiejszych. Jej niebywałą zaletą jest towarzyszący na całym odcinku przepiękny widok na panoramę Zakopanego. Te zalesione wzgórza na peryferiach Doliny Chochołowskiej przypadną do gustu miłośnikom gór.

Zwiedzanie Doliny Kościeliskiej

Wybierając apartament góralski w Kościelisku, nie możemy nie wybrać się też do drugiej co do wielkości doliny w Tatrach – Doliny Kościeliskiej. Przez wielu uznawana jest za najpiękniejszą. Szlak turystyczny prowadzący przez nią ma 9 km i liczne rozgałęzienia. Zwiedzanie rozpoczyna się we wsi Kościelisko i biegnie wzdłuż urokliwego Potoku Kościeliskiego ciągnącego się niemal na całej trasie. Stąd można wyruszyć w trzy strony: do Doliny Pyszniańskiej, Doliny Tomanowej i Doliny Miętusia. Każda z nich ma swój niepowtarzalny klimat.

Szlaki turystyczne w wysokich górach

Ci, którzy wolą wycieczki trasami wysokogórskimi, powinni zawitać do Doliny Chochołowskiej. Poza tym, że można zwiedzić ją, spacerując po niższych partiach gór, to właśnie stąd da się dojść też na Starobarciański Wierch (2176 m n.p.m.), Zawracie (1863 m n.p.m.), Przełęcz Iwaniecką (1459 m n.p.m.) czy na Wołowiec (2062 m n.p.m.). Wystarczy wybrać jedną z kilku tras – łatwą dla początkujących lub nieco trudniejszą dla doświadczonych – aby spędzić kilka godzin w otoczeniu tatrzańskiej przyrody i pięknych górskich szczytów. Zdobycie każdego z nich warto nagrodzić ciepłą herbatę i swojskim obiadem w schronisku PTTK na Polanie Chochołowskiej.

najlepsze-szlaki-turystyczne-w-koscielisku.jpg

Apartamenty góralskie w Kościelisku

Po całym dniu górskich wędrówek nie można zapomnieć też o odpoczynku. Wieczór warto spędzić w miejscu, które będzie równie urokliwe, co szlaki turystyczne zwiedzone podczas dnia. Najlepsza opcja na nocleg to apartamenty góralskie w Kościelisku – oddalone od zatłoczonego Zakopanego, usytuowane w cichej i spokojnej okolicy, gdzie świeże powietrze i szum górskiego strumienia sprawiają, że odpoczynek nabiera zupełnie nowej jakości. Osada Kościelisko to jedno z takich właśnie miejsc, gdzie komfort idzie w parze z bliskością natury. Trudno wyobrazić sobie piękniejsze zakończenie dnia po spacerze w Dolinie Chochołowskiej czy Kościeliskiej niż relaks na tarasie z widokiem na Tatry. Takie momenty sprawiają, że chce się tu wracać.

Opublikowano 4 listopada 2022 przez traseo