Mapy turystyczne w aplikacji

Najlepsze kempingi w Europie: 10 najlepszych kempingów na rodzinne wakacje

Gdzie wybrać się na wyprawę kamperem z dziećmi? Odpowiedź nie jest prosta, ale znaleźliśmy dziesięć miejscówek, które na pewno spodobają się najmłodszym członkom rodziny.

Piani di Clodia – Włochy

Siedem basenów, aquapark z małymi i dużymi zjeżdżalniami, jacuzzi i plaża nad malowniczym jeziorem Gardia to tylko kilka powodów, dla których warto wybrać właśnie ten kemping. Dodajmy do tego świetną infrastrukturę i moc atrakcji dla najmłodszych na samym kempingu i w jego pobliżu. Trzeba też pamiętać, że jesteśmy we Włoszech, więc o pogodę nie musimy się martwić. Na kempingu jest kilka restauracji, ale zawsze można wyjść poza jego teren, by zakosztować prawdziwej włoskiej kuchni.

wlochy-kamperem.jpg

Park Albatros – Włochy

Wakacje we Włoszech z dziećmi, a do tego w kamperze? Ależ oczywiście! Park Albatros w Toskanii został zaprojektowany i stworzony przede wszystkim z myślą o najmłodszych gościach, którzy mogą do woli i bezpiecznie bawić się w basenach wykładanych miękką pianką. Na starsze dzieci czeka między innymi park linowy, a na dorosłych wszystko to, co sprawia, że urlop na kempingu zalicza się do udanych.

La Torre del Sol – Hiszpania

Położony niedaleko Barcelony, zachwyca luksusem prywatnej plaży, kompleksem basenów, także dla najmłodszych, a w sezonie letnim również kinem na świeżym powietrzu. Nieopodal znajdują się porty rybackie, można do nich dojechać rowerem. Na terenie kempingu można też skorzystać z bardzo rozbudowanej infrastruktury sportowej.

Vilanva Park – Hiszpania

Vilanova Park można potraktować dwojako – jako cel wyjazdu do Hiszpanii lub bazę wypadową do zwiedzania Katalonii. W jednym i drugim przypadku nikt nie będzie niezadowolony. Sam kemping jest luksusowy, ale Katalonia także oferuje wiele atrakcji.

Les Tourneles – Francja

Kemping, na którym dzieci są mile widziane, ale znajdzie się też oferta skierowana wyłącznie do dorosłych, np. pobyt w strefie wellness lub zwiedzanie lokalnej winnicy połączone z degustacją win. Sam kemping położony jest na wzgórzu, co gwarantuje niezapomniane widoki.

Sanguinet Plage – Francja

Co prawda to morza są największym magnesem dla turystów, ale jezioro Sanguinet dzielnie z nimi konkuruje. Kemping położony jest na zachodnim wybrzeżu Francji, do nadmorskiej plaży jest około dwudziestu kilometrów. Nad jeziorem są świetne warunki do żeglowania, a sam kemping zapewnia infrastrukturę na wysokim poziomie.

francja.jpg

Porto Sole – Chorwacja

Całoroczny kemping położony niedaleko Vrsar na półwyspie Istria, który zachwyca wciąż jeszcze nieujarzmioną przyrodą i bajecznymi warunkami do spędzania wolnego czasu. Na terenie kempingu jest infrastruktura sportowa i rozrywkowa dla dzieci oraz dorosłych, a także sklepy i punkty usługowe. A wszystko to nieopodal Morza Adriatyckiego, którego plażom nie sposób się oprzeć.

Amarin – Chorwacja

Idealne miejsce dla tych, którzy chcą połączyć swobodę, jaką daje kamper z luksusami hoteli resortowych. Kemping Amarin położony jest w pobliżu plaży odznaczonej Błękitną Flagą, oferuje między innymi dostęp do wody i prądu, a także wszystko to, czego można oczekiwać od luksusowego kempingu. Można nawet udać się na masaż.

camprest-istria.jpg

Podobnie jak Porto Sole, Amarin znajduje się na półwyspie Istria.

Alpenblick GmbH – Szwajcaria

Najlepsze kempingi dla rodzin z dziećmi można znaleźć także w Szwajcarii. Alpenblick GmbH to kemping idealny zarówno na wypad letni, jak i zimowy. Położony niedaleko stoku, niemal nad samym jeziorem, zapewnia komplet rozrywek o każdej porze roku. Można tu wynająć sprzęt sportowy, zagrać w golfa lub siatkówkę plażową. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw. Jest też infrastruktura umożliwiająca wygodny wypoczynek z niemowlęciem.

Ośrodek jest bardzo nowoczesny, kilka lat temu przeszedł gruntowny remont.

Lazy Rancho 4 – Szwajcaria

Zacznijmy od praktycznych zalet – pralki automatyczne i suszarki bębnowe na pewno ucieszą wszystkich turystów, podobnie dostęp do wody i prądu oraz możliwość opróżnienia toalety chemicznej.

Kemping położony jest w pobliżu lasu i stoku, w otoczeniu dzikiej szwajcarskiej przyrody. W pobliżu są szlaki rowerowe i piesze.

kamperem.jpg

Nie znalazłeś idealnego miejsca. Wyszukiwarka kempingów na pewno przyjdzie z pomocą.

Opublikowano 22 grudnia 2022 przez traseo