Mapy turystyczne w aplikacji

Najdłuższy szlak na świecie - The Great Trail w Kanadzie

Powstawał przez 25 lat, biegnie przez 13 regionów i liczy 24 000 km długości - najdłuższy rekreacyjny szlak na świecie - The Great Trail w Kanadzie jest już otwarty. Cechuje go przede wszystkim zróżnicowanie terenu: biegnie obok dróg i rzek, przez wielkie miasta, spokojną zieleń lasów i potęgę gór. Przeznaczony jest zarówno dla turystów pieszych, jak i rowerzystów, a nawet narciarzy i kajakarzy - jedna czwarta jego długości to szlaki kajakowe! Idea The Great Trail uosabia to, co w Kanadzie najważniejsze: ogromną przestrzeń i różnorodność mieszkańców.

kanada-the-great-trail-3.jpgSzlak łączy wschodnie i zachodnie wybrzeże Kanady, turyści którzy zdecydują się na przejście przynajmniej jego fragmentu mogą liczyć nie tylko na spotkanie z dziką przyrodą, ale też z wielkomiejskim życiem: The Great Trail zahacza o największe kanadyjskie metropolie: Ottawę, Montreal czy Toronto.

Siłą napędową szlaku są jednostki terytorialne, które sprawują opiekę nad poszczególnymi fragmentami; nie powstałby on bez udziału wolontariuszy oraz oczywiście pomysłodawców:  Pierre'a Camu, Billa Pratta i Paula LaBarge'a. 

Interaktywna mapa szlaku dostępna jest nie tylko na stronie www projektu, ale też w aplikacji mobilnej dedykowanej The Great Trail. Znaleźć w niej można także ważne informacje dotyczące szlaku oraz całego przedsięwzięcia. 

kanada-the-great-trail-4.jpg

Warto też przy okazji wspomnieć o polskim, podobnym pomyśle, mianowicie szlaku rowerowym Green Velo, który łączy północ z południem Polski i przebiega jego wschodnią częścią. Także w tym przypadku została stworzona aplikacja, w której znaleźć można przebieg szlaku, znaleźć interesujące miejsca i wyznaczyć trasę. 

 

Opublikowano 19 września 2017 przez traseo