Mapy turystyczne w aplikacji

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie turystyczne?

Wybierasz się na ferie, wakacje? Organizujesz spontaniczny urlop? Zanim wsiądziesz do auta, pociągu czy samolotu, koniecznie zapoznaj się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi ubezpieczenia turystycznego. Zapewnij ochronę zarówno sobie, jak i współpodróżnikom. Zrzuć z barków troskę o niespodziewane koszty w przypadku choroby czy utraty bagażu. Baw się beztrosko i cudownie!

nacozwrocicuwagewybierajacubezpieczenieturystyczne1.jpg

Czym są suma ubezpieczenia i suma gwarancyjna?

Suma ubezpieczenia jest terminem stosowanym przy większości ubezpieczeń – turystycznych, ale nie tylko. Określa maksymalną kwotę, którą możesz otrzymać w przypadku doznania szkody. Jeśli naprawa szkody wyniesie więcej niż suma ubezpieczenia, różnicę będziesz musiał pokryć sam.

Podobną funkcję pełni suma gwarancyjna, przy czym ta jest przypisana do ubezpieczenia OC. Stanowi górną granicę odpowiedzialności ubezpieczyciela za wyrządzone przez Ciebie szkody. Jeśli ich wartość przewyższy sumę gwarancyjną, różnicę pokryjesz z własnej kieszeni. Przeczytaj więcej o sumie gwarancyjnej: https://kioskpolis.pl/suma-gwarancyjna-w-ubezpieczeniu-turystycznym/.

Co jest lepsze: ubezpieczenie medyczne czy EKUZ?

Ubezpieczenie medyczne jest podstawową składową każdej polisy turystycznej. Sprawia, że jeśli zachorujesz lub doznasz kontuzji, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia i innych związanych z tym czynności, np. transportu medycznego, wykupywania leków, konsultacji ze specjalistami.

nacozwrocicuwagewybierajacubezpieczenieturystyczne2.jpg

Z kolei EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jak wskazuje nazwa, działa tylko na terenie Europy. Upoważnia do korzystania z darmowej opieki medycznej w danym kraju w ramach NFZ-u. Jeśli nie masz umowy o pracę, nie sprawdzi się. Nie pokryje także bardziej skomplikowanych usług, dlatego nie jest wystarczającą ochroną dla zagranicznego podróżnika.

Gdzie szukać taniego ubezpieczenia?

Najwygodniejszym i najszybszym sposobem szukania ubezpieczenia turystycznego jest korzystanie z porównywarek polis, zwanych też kalkulatorami. To metoda, która umożliwia dobranie ubezpieczenia do lokalizacji, terminu, długości pobytu, rodzaju aktywności (wypoczynek, zwiedzanie, sport itd.) oraz osób, które będą uczestniczyć w wycieczce. Nie musisz wchodzić na stronę każdego z towarzystw ubezpieczeniowych – są zebrane w bazie porównywarki.

W kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych otrzymujesz listę spersonalizowanych ofert oraz rzeczywistych cen, jakie będą Cię obowiązywały, jeśli zdecydujesz się na jedną z polis. Możesz zakupić ją od razu, online, lub zamknąć porównywarkę bez wybierania żadnej z ofert. Korzystanie z tego narzędzia jest darmowe i niezobowiązujące.

nacozwrocicuwagewybierajacubezpieczenieturystyczne3.jpg

Co może obejmować ubezpieczenie turystyczne?

W zależności od pakietu polisa podróżna może obejmować różne składniki. Im ich mniej oraz im niższa jest suma ubezpieczenia, tym mniej zapłacisz za polisę, ale jednocześnie będziesz słabiej chroniony.

Przykładowe składniki ubezpieczenia turystycznego to: ochrona kosztów leczenia, NNW, OC, Assistance, ochrona bagażu, ochrona sprzętu elektronicznego, ochrona sprzętu sportowego. Zobacz też, jakie dodatki zostały uwzględnione w polisie. Przykład to ochrona także podczas przebywania pod wpływem alkoholu lub doznanie szkód w wyniku aktu terrorystycznego.

Fotografie: shutterstock

Opublikowano 27 lutego 2019 przez admin