Mapy turystyczne w aplikacji

Na co zwrócić uwagę przy wyborze plecaka?

Z plecakiem można zwiedzić świat. Można z nim wsiąść do samolotu, samochodu i autobusu. Można w nim przetransportować książki do szkoły i na uczelnię. Można spacerować po dzikiej okolicy lub po wielkim, obcym mieście. Ma tę przewagę nad walizką, że uwalnia ręce, jest zawsze przy nas, mieści się do bagażowego luku i wszystkie niezbędne przedmioty są w nim pod ręką. Te wszystkie cechy doceniamy pod warunkiem, że plecak jest wygodny, trwały, pakowny, chroni ubrania, elektronikę i dokumenty nawet w strugach deszczu. Pomożemy wybrać plecak aktywnym dorosłym i pilnym uczniom.

Materiały używane do produkcji plecaków

adventure-18509121280.jpg

Plecaki turystyczne i szkolne wykonane są najczęściej z poliestru. To tania, wytrzymała, mająca szerokie zastosowanie tkanina, którą wykorzystują także producenci odzieży. Włókna poliestru powstają z masy polimerowej, są niezwykle wytrzymałe na rozciąganie oraz mają małą kurczliwość. Poliester nie mechaci się, ale też ogranicza przepuszczanie wody. Jeśli wybierzemy plecak z poliestru, sprawdzajmy, czy jest dodatkowo pokryty impregnatem, który zabezpieczy go przed zmoczeniem. Jeśli nie, możemy dokupić dodatkowe pokrowce wodoodporne. Warto pamiętać, że sam poliester ogranicza wentylację, dlatego plecak, który będzie przez dłuższy czas noszony blisko skóry, powinien mieć profilowane plecy, które zapewnią skórze oddychanie i zapobiegną poceniu się.

plecak2.jpg

Plecak Nike SPORTSWEAR All Access Soleday Print BA5231-494 (fot. hurtowniasportowa.net)

Plecaki wykonane ze sztucznych włókien szybko schną, co jest ich kolejną zaletą. Mają też wysoką odporność na tarcie, pleśnie, grzyby i mole, więc plecak trzymany w szafce nawet przez kilka lat, nie ulegnie zniszczeniu. Jeśli się zabrudzi, wystarczy go wyprać lub przetrzeć wilgotną szmatką, nie trzeba go prasować, dlatego plecaki są łatwe w konserwacji. I co ważne dla ekologów - poliester czy bliźniaczy poliamid, także używany w produkcji plecaków, poddaje się recyklingowi.

Pojemność i przeznaczenie plecaka

Pojemność plecaka zależy od tego, w jaki sposób z niego korzystamy. To dlatego w szafach wielu wielbicieli wędrówek, aktywnego wypoczynku, w pokojach uczniów i studentów znaleźć można plecaki o różnej pojemności. Podzielmy je więc według potrzeb.

Plecak na wycieczki powyżej 5 dni

W takiej sytuacji sprawdzi się plecak, którego pojemność przekracza 70 litrów. Do niego włożyć można wiele przedmiotów, a systemy nośne, między innymi pasy biodrowe czy piersiowe, zapewniają wysoki komfort podczas noszenia ciężkiego ładunku.

Plecak na wycieczki kilkudniowe

plecak1.jpg

Plecak Outhorn HOZ18-PCT609 grafitowy (fot. hurtowniasportowa.net)

To jedna z najpopularniejszych kategorii, w której plecaki zwykle mają pojemność od 40 do 70 litrów i kilka praktycznych przegródek. Wiele tego typu plecaków świetnie sprawdza się w roli bagażu podręcznego, ponieważ są one akceptowane przez większość linii lotniczych.

Plecak szkolny lub na krótkie podróże

To największa gama plecaków. Modele produkowane są przez najbardziej znane firmy odzieżowe, takie jak Nike, Adidas, Reebok, jak i te specjalizujące się przede wszystkim w odzieży oraz asortymencie sportowym: 4F,  Under Armour, Hi Tec. Produkcją uniwersalnych plecaków zajmuje się też marka znana głównie z produkcji obuwia sportowego Puma. Plecaki takie mają prostą konstrukcję: 2-3 komory o zróżnicowanej wielkości, wygodne, miękkie szelki i lekko usztywniane plecy.

plecak3.jpg

Plecak Under Armour Hustle LDWR Backpack 1273274-929 (fot. hurtowniasportowa.net)

Ich design pozwala na dopasowanie plecaka do stroju sportowego, codziennego, są też niezwykle praktyczne zarówno dla mężczyzn, kobiet, jak i dzieci w wieku młodzieżowym.

Dodatkowe funkcje w plecakach

Plecaki często są niezastąpionym elementem wyposażenia sportowców, także tych ekstremalnych. Ciekawym rozwiązaniem dla miłośników sportowych wyzwań są plecaki techniczne, które zaprojektowane są z myślą o turystach górskich. Mają odpowiednie zaczepy, które umożliwiają zamontowanie sprzętu wspinaczkowego czy innego służącego do uprawiania sportu. Dzięki takiemu rozwiązaniu turysta ma wolne ręce, a do plecaka może przytroczyć nawet narty, bidony z wodą, rękawiczki. Bywa też tak, że plecak ma miejsce na dodatkowy zasobnik wody z elastyczną rurką, dzięki czemu zwykły plecak można zamienić w tzw. camelbak. Plecak techniczny przeznaczony do wyjątkowych celów ma średnio od 45 do ponad 70 litrów pojemności. Biegacze, zwłaszcza ci ekstremalni, biorący udział w wyczerpujących maratonach przeprowadzanych w trudnych warunkach nie potrzebują typowego plecaka, a jedynie bidonu. Wspomniany camelbak to też rodzaj samodzielnego plecaka wyposażonego w worek na wodę oraz system rurek umożliwiający picie podczas biegu czy wspinaczki. Bardziej powszechnie używanym rodzajem plecaka jest plecak rowerowy. Modele takie produkuje między innymi marka 4F. Plecaki rowerowe 4F to niezwykle lekkie, odpowiednio profilowane torby o niewielkiej pojemności. W nich nie tylko plecy są wentylowane, ale także szelki, co zapewnia wysoki komfort użytkowania nawet podczas wielogodzinnej jazdy na rowerze. Plecaki takie posiadają także system skutecznych odblasków. Na rynku nie brakuje też plecaków służących do przemieszczania się z laptopem. Posiadają one liczne przegródki na komputerowe akcesoria, a kieszeń na komputer jest miękko wyściełana i usztywniona.

Czy warto wybierać plecaki markowe?

Projektowaniem i produkcją plecaków zajmują się największe marki odzieżowe, obuwnicze i sportowe, dlatego znaleźć je można w sklepie https://hurtowniasportowa.net/ . Oferta plecaków obejmuje takie marki jak Adidas, Nike, Reebok, 4F, a nawet produkty sygnowane logo Ferrari, Legii i innych klubów sportowych. Dla wielu użytkowników logo markowej firmy to nie tylko prezentacja swoich poglądów czy fascynacji, ale przede wszystkim wybór produktów wysokiej jakości. Markowe produkty wyróżniają się trwałością, bo szyte są z najlepszego rodzaju materiałów, z wykorzystaniem najnowocześniejszej, dostępnej technologii. W plecakach męskich czy damskich Puma, Hi Tec, Under Armour zwraca uwagę jakość wykonania szwów, doskonale dopasowana szerokość szelek czy stopień wyprofilowania pleców. Nie bez znaczenia jest ich modny wygląd. Plecaki najbardziej powszechne, takie jak Adidas czy Nike, dostępne są nie tylko w uniwersalnym czarnym lub szarym kolorze, ale także w różowym, niebieskim czy innych pastelowych. To sprawia, że wybierane są przez użytkowników płci męskiej i żeńskiej, przez osoby młode oraz dojrzałe.

Opublikowano 16 stycznia 2019 przez admin