Mapy turystyczne w aplikacji

Międzyzdroje to jeden z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem

Międzyzdroje to jeden z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem. Odwiedzany chętnie nie tylko latem, ale również jesienią i zimą. Chociaż większość osób kojarzy to miasto wyłącznie z długą plażą, molo i słynną Aleją Gwiazd, miejsce to oferuje znacznie więcej. Już samo położenie miasta zachwyca. Miejscowość usytuowana na największej w Polsce wyspie Wolin.

Co warto zobaczyć w Międzyzdrojach?

Kawcza Góra: drewniane schody i punkt widokowy

kawczagoramiedzyzdroje.jpg

Do pokonania będziecie mieli aż 267 schodów, mają one 128,5 metra długości. Sama góra ma 51 metrów wysokości. Warto zadać sobie jednak ten trud. Gwarantuję bajeczne widoki. Kawcza Góra to najpiękniejszy i mega imponujący punkt widokowy w Międzyzdrojach. Wejść na Kawczą Górę można również od strony promenady (część wschodnia – skrzyżowanie ul. Promenada Gwiazd z ul. Campingową), bramą wejściową Wolińskiego Parku Narodowego, która swoim kształtem przypomina kuter rybacki.

Woliński Park Narodowy i żubry

wolinskiparknarodowymiedzyzdroje.jpg

Jeśli szukacie miejsca spokojnego, takiego, w którym poczujecie naturę – to Woliński Park Narodowy będzie właśnie tym. Cały Park obejmuje teren ochronny wyspy Wolin.
W Parku bardzo dobrze zachowały się lasy bukowe. Jest tu mnóstwo szlaków turystycznych. Jednym słowem miejsce zachwyca niesamowitymi walorami przyrodniczymi. Możecie podziwiać tu jeden z najpiękniejszych odcinków polskiego wybrzeża klifowego, który ma blisko 20 km i oczywiście na trasie szlakiem zielonym w zagrodzie pokazowej zobaczycie cudowne żubry. Doskonała wyprawa dla całych rodzin!

Aleja Gwiazd

alejagwiazdmiedzyzdroje.jpg

Czy chcesz zobaczyć odcisk dłoni Beaty Tyszkiewicz, Krystyny Jandy, Maryli Rodowicz, a może Jerzego Stuhra, Janusza Gajosa lub Krzysztofa Zanussiego? Gwiazdy polskiego kina czy sceny muzycznej odciskają swoje dłonie na pamiątkowych płytach właśnie na Alei Gwiazd w Międzyzdrojach. To miejsce – to must have pobytu w Międzyzdrojach. Nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce. Tu można poczuć się prawdziwą gwiazdą.

Molo

molomiedzyzdroje.jpg

Molo w Międzyzdrojach to aż 395 metrów długości i jest najdłuższym betonowym molem w Polsce. Prace nad tą konstrukcją trwały dziesiątki lat. Pierwsze molo w Międzyzdrojach utworzono w 1906 roku. Przez kolejne lata było na przemian odbudowywane i niszczone przez sztormy, huragany oraz wojnę. Obecna konstrukcja została rozbudowana w 2004 roku.
Molo to miejsce, z którego rozciąga się wspaniały widok na Bałtyk. Stąd powstają najlepsze zdjęcia zachodów słońca. Idealne do spacerów. Przed molo znajduje się pasaż handlowy ze sklepami i restauracjami, w których możecie spróbować wyśmienitych, nadmorskich przysmaków.

Jezioro Turkusowe

jezioroturkusowemiedzyzdroje.jpg

Jezioro Turkusowe usytuowane jest kilka kilometrów na południe od ścisłego centrum Międzyzdrojów. Znajduje się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Kolor wody przypomina rajską wyspę. Nad samym jeziorem znajduje się punkt widokowy Góra Piaskowa, z którego rozciąga się przepiękna panorama całej okolicy.
Skąd taki kolor jeziora? Otóż jezioro zawiera dużą zawartości węglanu wapnia, powstało bowiem w miejscu dawnego wyrobiska kopalni kredy. W Jeziorze Turkusowym nie wolno się kąpać, koniecznie jednak trzeba zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Sporty

sporty1miedzyzdroje.jpg

Międzyzdroje to przede wszystkim doskonałe miejsce do uprawiania sportów! Możecie wybrać się na rower, możecie popływać na desce, możecie pospacerować z kijkami lub pobiegać i możecie popływać na żaglówce. Mnóstwo doskonałych terenów do aktywności sportowej.

sporty2miedzyzdroje.jpg

Nie wiem, czy wiecie, ale zawsze w wakacje, tuż przy molo, możecie poćwiczyć aerobik – nie jednej Pani pewnie przypadnie taka forma aktywności do gustu. Corocznie w wakacje w Międzyzdrojach odbywają się cykliczne wydarzenia sportowe: Summer Kite Festival czy biegi śniadaniowe.

Wakacje pełne wydarzeń kulturalnych

kulturamiedzyzdroje.jpg

Międzyzdroje słyną z Festiwalu Gwiazd. Co roku spotykają się tu najlepsi aktorzy, reżyserzy polskiej sceny teatralnej i filmowej. Pierwszy Festiwal Gwiazd odbył się w roku 1996. Festiwal Gwiazd podczas każdej edycji gromadzi indywidualności polskiej kultury – artystów i intelektualistów. Na kilka dni miasto staje się stolicą kultury: koncerty, spotkania autorskie, spektakle teatralne, warsztaty teatralne dla dzieci, spotkania z aktorami, uroczysta gala odciśnięcia dłoni, sesje autografowe.
Mnóstwo ciekawych wydarzeń. Międzyzdroje to również kulturalne wydarzenia każdego dnia. Wakacyjny program artystyczny przygotowywany przez Międzynarodowy Dom Kultury zawsze jest wisienką na torcie do każdych wakacji.

Bezpieczeństwo

bezpieczenstwomiedzyzdroje.jpg

W Międzyzdrojach są dwa strzeżone kąpieliska, w tym jedno z certyfikatem Błękitnej Flagi. Ratownicy dysponują jedynym w Polsce dronem, który ratuje ludzi. Sam Burmistrz Międzyzdrojów w swojej strategii właśnie bezpieczeństwo turystów stawia jako priorytet działań Gminy.

Wpis promocyjny, tekst objęty prawami autorskimi

Opublikowano 28 sierpnia 2020 przez trasek