Mapy turystyczne w aplikacji

Mechelinki na sierpień 2022? Poznaj atrakcje tej miejscowości!

Mechelinki na sierpień 2022? Poznaj atrakcje tej miejscowości!

Morze Bałtyckie każdego roku przyciąga masę turystów. Choć większość z nich obiera sobie za cel podróży duże miasta, to coraz większym zainteresowaniem cieszą się też te mniejsze. Mechelinki to niewielka wieś położona nieopodal Trójmiasta. Każdy, kto zdecyduje się ją odwiedzić, może liczyć na ciszę, spokój i niezapomniane widoki oraz atrakcje. Natomiast apartamenty Mechelinki to świetny wybór na nocleg. Jakie atrakcje w tej miejscowości są warte uwagi? Odpowiedź znajduje się poniżej!

Plaża i molo w Mechelinkach

Oczywiście fani bryzy morskiej najczęściej decydują się na odwiedzenie Mechelinek ze względu na piękną plażę. W przeciwieństwie do kawałków wybrzeża należących do Gdyni, Sopotu i Gdańska ten nie jest tak oblegany przez turystów. Choć plaża jest dość wąska i niewielka, to piaszczysta, a woda czysta i przyjemna. Od 2014 roku  atrakcję stanowi także molo mierzące aż 180 metrów długości. Jest bezpośrednio połączone z plażą, a spacer po nim to czysta przyjemność, dlatego koniecznie trzeba zabrać ze sobą aparat fotograficzny. Z molo jest bowiem doskonały widok na pozostałości po niemieckiej torpedowni, które znajdują się wodzie oraz klif mecheliński. Dla rodziców z dziećmi z całą pewnością plusem jest to, że na plaży znajduje się wydzielona strefa do pływania strzeżona przez wyszkolonego ratownika. Natomiast przy wejściu zlokalizowanych jest kilka barów oraz restauracji, gdzie można zjeść pyszny posiłek, a najlepiej rybę złowioną przez okolicznych rybaków.

Apartamenty Mechelinki - najlepszy sposób na nocleg

Wiele osób nie lubi nocować w pokojach hotelowych, ponieważ nie dają całkowitego komfortu i prywatności. Dlatego znacznie korzystniejszą opcją są apartamenty w Mechelinkach. Z reguły wczasowicze mają dostęp do własnej łazienki, aneksu kuchennego i przynajmniej dwóch pokoi. W ten sposób każdy ma kawałek miejsca dla siebie i nie trzeba martwić się o dostawianie łóżek, czy umowne godziny podawania posiłków obowiązujące w hotelach. Z apartamentów mogą skorzystać zarówno rodziny z dziećmi, jak i grupy przyjaciół. Przeznaczone są dla wszystkich, którym marzy się chwila wytchnienia i czas spędzony z bliskimi.

mechelinki-traseo.jpg

Mechelinki - co warto zobaczyć w okolicy?

Apartamenty Mechelinki są na tyle dobrze zlokalizowane, że nawet przy niesprzyjającej aurze, człowiek nie będzie się nudził. Zaledwie 9 kilometrów od wsi leży Gdynia, a tam atrakcji pod żadnym pozorem nie zabraknie. Z całą pewnością warto odwiedzić Gdyńskie Muzeum Motoryzacji, które zostało stworzone przez prawdziwego pasjonata. Większość zgromadzonych modeli została wyprodukowanych jeszcze w latach 20 ubiegłego wieku. Turyści mogą obejrzeć prawie 200 eksponatów pochodzących z różnych zakątków świata. Drugi z kolei - Jump City Gdynia to atrakcja dla osób, które zdecydowanie wolą spędzać czas aktywnie. W obiekcie znajduje się 140 trampolin, a park jest największy w całej Europie. Jest to sposób na świetną zabawę dla dzieci i dorosłych. Będąc w Gdyni nie można zapomnieć o ORP Błyskawicy i Skwerze Kościuszki. Nawet, gdy pogoda nie dopisuje, to można uzbroić się w parasol i ruszyć na spacer po skwerze. Tam latem zawsze można zjeść lody, zapiekankę lub inne bardziej wyszukane dania, kupić pamiątką bądź zwyczajnie się zrelaksować, jednocześnie wdychając jod. Koniecznie trzeba też zwiedzić historyczną Błyskawicę, która niegdyś brała udział w wojnie, a dziś jest udostępniona turystom, jako obiekt muzealny.

Opublikowano 22 sierpnia 2022 przez trasek