Mapy turystyczne w aplikacji

Meble kempingowe - co koniecznie zabrać na biwak?

Meble turystyczne to zdecydowanie sprzęt, który przyda się na każdym biwaku. Niby można biwakować bezpośrednio na ziemi, ale czemu by nie zapewnić sobie odrobiny komfortu? Składane meble kempingowe to wygoda w lekkiej formie. Które zabrać ze sobą?

Meble kempingowe - praktyczne z definicji

Co znajdziesz na każdym polu namiotowym? Oprócz oczywiście porozstawianych namiotów będą to składane krzesła kempingowe, stoły do rozłożenia, komfortowe leżaki a nawet składane łóżka. Całe to wyposażenie, o ile jest dobrej jakości, stworzy prawdziwy komfort na kempingu. Stolik turystyczny wraz z krzesłami pozwoli cieszyć się własnymi posiłkami na świeżym powietrzu, natomiast hamaki pozwolą zrelaksować się w cieniu drzew. Turystyczne szafki pomogą za to zachować porządek na biwaku. 

Miejsce do wypoczynku

Pod namiotem na kempingu można nocować na karimacie na gołej ziemi, jednak ma to parę minusów, na przykład twarde podłoże, owady przedostające się do namiotu, zimno ciągnące od ziemi. Dlatego wybierając się pod namiot, coraz więcej osób zabiera ze sobą składane łóżka o mocnym metalowym stelażu. Lekkie w transporcie, niewymagające sporej ilości miejsca łóżka kempingowe z mechanizmem zatrzaskowym zapewniają spokojny sen. 

Jeśli rozkładanie łóżka co wieczór cię nie urządza, a do pełni odpoczynku potrzebujesz miękkiego posłania, w ofercie znajdziesz również dmuchane materace. Zapewniają wygodę i funkcjonalność, a dzięki pompce elektrycznej szybko nadmuchasz je na każdym biwaku. Największe i najbardziej przypominające domowe warunki są jednak łóżka polowe, z grubym materacem i ramą z drewna. Świetnie nadają się jako akcesoria do przyczepy kempingowej, które łatwo zabierzesz ze sobą w podróż.

Krzesła turystyczne wokół stołu

Na kempingu, ale też na plaży, w ogrodzie czy podczas wędkowania, leciutkie i wytrzymałe krzesła kempingowe to podstawa. Dzięki nim usiądziecie razem do grilla lub wokół ogniska, wygodnie spędzicie czas nad wodą lub po prostu utniecie sobie drzemkę. Krzesło turystyczne prosto się składa, zwykle posiada także oparcie, a nawet podnóżek. 

meble-kempingowe.jpg

Fot. Pexels.com

Sam stół kempingowy zwykle wykonany jest z aluminium - wytrzymałego i lekkiego materiału. Sprawia on, że stół w formie walizki przeniesiesz z biwaku na biwak bez wysiłku. To idealne meble do przyczepy kempingowej, ponieważ po złożeniu są bardzo kompaktowe. 

Fotele, leżaki, hamaki

Wybór mebli do wypoczynku jest naprawdę imponujący. Jeszcze większe wrażenie robi fakt, że większość z nich zmieścisz w bagażniku swojego samochodu. Leżaki turystyczne z daszkiem to świetny wybór dla zapalonych plażowiczów, a wiszący fotel pozwoli zrelaksować się w cieniu drzew. Warto zainwestować w fotel wielopozycyjny, który można przekształcić w leżak oraz krzesło z prostym siedziskiem. Do krzeseł znajdziesz także mniejsze stoliki turystyczne, wykonane z aluminium lub z bambusa. To solidne produkty, które uprzyjemnią pobyt na biwaku.

Wypad na łono natury

Meble turystyczne warto skompletować już teraz, jeszcze przed sezonem. Ich podstawową zaletą jest nie tylko prostota obsługi, ale i stosunek ceny do jakości. Zupełnie tak jak koncepcja tańszych wakacji pod namiotem, popularność mebli kempingowych powraca w wielkim stylu.

Opublikowano 5 grudnia 2022 przez trasek