Mapy turystyczne w aplikacji

Lot balonem - na jaką okazję wykupić taką atrakcję?

Lot balonem na okrągłe urodziny 

Okrągłe urodziny są dla wielu osób magiczną granicą - wyjątkowym czasem, w którym wyznaczamy sobie nowe cele i realizujemy marzenia. Lot balonem to świetny pomysł na prezent urodzinowy dla osoby, która wkracza w kolejną dekadę swojego życia. Jeśli zdecydujesz się na ekskluzywną ofertę, która znacznie przekracza Twój budżet, możesz zachęcić do wspólnego prezentu resztę rodziny lub znajomych. Loty balonem z pewnością spodobają się jubilatom, którzy nie boją się nowych wyzwań lub marzą o dalszych podbojach nieba. 

Lot balonem na Dzień Dziecka 

Dolna granica wieku dziecka, które może uczestniczyć w locie balonem, to zazwyczaj cztery lata. Jeśli wykupujesz lot z okazji urodzin pociechy lub Dnia Dziecka, warto jeszcze zapytać o to organizatora. Loty rodzinne to świetny sposób na spędzanie wspólnego czasu. Dla dziecka taka przygoda ma nie tylko wymiar rozrywkowy, ale również edukacyjny. Krótki instruktaż obsługi balonu, pogadanka o warunkach atmosferycznych czy podziwianie panoramy - maluch na pewno zapamięta taką atrakcję przez długi czas!

lot-balonem-traseo.jpg

Lot balonem na rocznicę 

Szukasz oryginalnego prezentu z okazji rocznicy ślubu rodziców lub dziadków? Jeśli jubilaci nie boją się wysokości, lot balonem to doskonały upominek dla nich! Szeroka oferta obejmuje loty w różnych zakątkach Polski. Miłośnikom gór z pewnością spodoba się malowniczy lot widokowy nad Tatrami. Z kolei fani miejskiej panoramy mogą podziwiać z góry na przykład Warszawę, Kraków czy Trójmiasto.

Zaręczyny w balonie 

Większość kobiet marzy o oryginalnych zaręczynach, a znaczna część panów robi wszystko, aby sprostać tym oczekiwaniom. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się zaręczyny w balonie. Czy może być coś bardziej romantycznego, niż widok ukochanego z pierścionkiem na tle zachodzącego słońca? O swoim zamiarze warto poinformować organizatora lotu. Co więcej, istnieje możliwość wykupienia zaręczynowego lotu. Organizatorzy zadbają o odpowiednią oprawę: lot na wyłączność, szampana, kwiaty i pamiątkowe zdjęcia. 

Lot balonem z okazji wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego 

Loty balonem są również świetną dodatkową atrakcją, która urozmaica różne wydarzenia, w tym wieczory panieńskie i kawalerskie. Loty grupowe mieszczą na pokładzie nawet siedem osób. Ze względów bezpieczeństwa najlepiej zaplanować taki lot przed rozpoczęciem głównej imprezy. 

Jak wygląda lot balonem?

Dokładny przebieg lotu widokowego zależy od organizatora. Całe wydarzenie trwa zazwyczaj od trzech do czterech godzin, a sam lot - godzinę. Cena obejmuje transport z miejsca zbiórki na miejsce odlotu oraz transport powrotny. Podczas lotu doświadczony pilot opowiada o technikach latania, a rozpościerające się wokół widoki wręcz zapierają dech w piersiach. Wśród usług płatnych dodatkowo znajdują się: zdjęcia i film z lotu oraz posiłek po wylądowaniu. 

Czy do lotu balonem trzeba się specjalnie przygotować? 

Lot balonem nie wymaga specjalnych przygotowań. Organizatorzy zalecają jedynie wygodny ubiór dopasowany do warunków atmosferycznych. Warunki pogodowe mają wpływ na organizację lotu. Jeśli na zewnątrz mocno pada lub wieje silny wiatr, organizator może przenieść atrakcję na inny termin (w porozumieniu ze wszystkimi uczestnikami lotu).

Lot balonem - koszty 

Cena lotu balonem zależy od kilku czynników. Należą do nich głównie: renoma firmy organizującej loty i wariant usługi (podstawowy lub rozszerzony). Najlepiej wybierać firmy, które posiadają ubezpieczenia na każdy lot i certyfikat AOC (certyfikat pełnoprawnych przewozów lotniczych). Ceny widokowych lotów nad miastem rozpoczynają się od 500 złotych. Za zaręczyny w balonie trzeba zapłacić nawet 3000 złotych, a za lot rodzinny - 2500 złotych.

Opublikowano 5 maja 2022 przez traseo