Mapy turystyczne w aplikacji

Lato nad Czorsztynem… super przygoda!

Teraz możecie nad tym pięknym jeziorem przeżyć niezapomniane chwile… Przepiękne jezioro, gotycki zamek z XIV wieku położony na wzgórzu nad Dunajcem o prawdziwej rycerskiej tradycji – najazdy husytów, odsiecz Władysława Jagiełły i bardzo burzliwe dzieje najazdów i walk o baszty… oraz strategiczny punkt konspiratorów i partyzantów AK podczas okupacji. Miejsce kultowe… otoczone legendą i czcią narodowej tradycji.

Kurort, enklawa pięknej przyrody i naturalnej aury klimatu Kotliny Orawsko-Nowotarskiej.

Do rzeczy… jedziemy do Czorsztyna! A tam? Wielkie ryby zbiornika Czorsztyńskiego, wciąż dzikie ławice sandaczy, metrowe szczupaki, dwukilowe okonie i samotne amury.

Rowery? Cztery unikatowe trasy dla twardzieli i rodzin z dzieciakami :)

http://www.czorsztyn-ski.com.pl/atrakcje_letnie/bike_park

  1. Trasa Zielona: dwa kilometry ślimaka i łagodnych podjazdów, z górki na pazurki, i pięknych widoków – tą trasę wybiorą rodziny, młodzież i osoby starsze…
  2. Trasa A-LINE: 1200 metrów ostrego sportu – drewniany park przeszkód i zjazdów z hopkami ;) chłopaki na trasie wymiatają – można się sporo nauczyć.
  3. Trasa DOWNHILL: czyli tam gdzie grawitacja nie ma znaczenia… tutaj pokażą klasę najbardziej doświadczeni – hopy na salta, ślimaki, zjazdy i inne atrakcje – jednym słowem kilometr czystej adrenaliny!

Za pięć zeta, bądź na cały dzień za sześć dyszek (karnet) na każdą trasę wyjedziecie z rowerem wyciągiem krzesełkowym. Można też oczywiście niewielkim wysiłkiem wdrapać się na traski samodzielnie.

Na miejscu wypożyczalnia rowerów downhill – sto złotych za wypożyczenie pojazdu na cztery godziny + dwadzieścia złotych za pełną „zbroję” rowerową. Jeśli wolicie więcej luzu możecie wypożyczyć rower enduro – lżejsze przełożenie i prostsza konstrukcja.

W planie najlepsza w Polsce trasa rowerowa dookoła całego jeziora czorsztyńskiego!

W zasięgu ręki czterdziestometrowe, obite asekuracją ściany wspinaczkowe – przyjeżdżajcie z linami!

Dla relaksu oczywiście plaże dookoła :)

http://www.czorsztyn-ski.com.pl/atrakcje_letnie/plaza

Drinki z parasolką i trochę piany też… w zaciszu przyrody i czystej wody jeziora.

Czorsztyn jest bezpieczny, ale na rowerek wodny, kajak bądź łódeczkę polecamy kamizelki.

Kolejna atrakcja to ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, wiodąca starym kamieniołomem andezytu - dostarczy Wam wielu wspomnień: na pamiątkę kamyczek „co mieni się w słońcu i księżycu”. Łańcuchy na skalnej ścieżynce omszałej wiekowo… bajka. Na trasie znajduje się miejsce, w którym mszę świętą odprawił Karol Wojtyła.

Góra Wdżar… piękno i majestat w jednym.

*Ciekawostką jest iż po uderzeniu potężnego pioruna na szczycie Góry Wdżar kompas wskazuje południe zamiast północy – co oficjalnie jest uznane za anomalię magnetyczną na skutek przemagnetyzowania masywnej skały od energii „błysku burzy”

Na terenie ścieżki edukacyjnej znajduje się też skansen wydobytych z dna jeziora XIX-wiecznych zabudowań regionalnych.

Dla młodzieży i dorosłych Czorsztyn przygotował również ponad kilometrowy tor saneczkowy, gdzie od dziewiątego roku życia dzieciaki mogą samodzielnie śmigać stalowym bobslejem na szynach wyposażonym w pasy bezpieczeństwa, w cenie pięciu złotych za zjazd. Plaże do siatkówki też znajdziecie i plac zabaw dla najmłodszych również.

Pensjonat jak oko z grotą solną, jacuzzi, salą do ćwiczeń i gospodą „Pod Śpiącym Wulkanem” pozwoli zrelaksować się stylowo i komfortowo już w cenie sześćdziesięciu złotych za dobę ze śniadaniem.

Na miejscu ryby, osypki na ciepło i trunki do wyboru

Przybywajcie.

Artykuł powstał we współpracy z Czorsztyn-Ski

 

Autor: Marcin Barszcz

Opublikowano 13 czerwca 2017 przez admin