Mapy turystyczne w aplikacji

Kupujemy ubezpieczenie turystyczne — najważniejsze pytania

Zagraniczny wyjazd za pasem, a Ty wciąż zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać? Rzeczywiście, ofert jest wiele i nie zawsze wyłapanie różnic między nimi jest prostym zadaniem. Podpowiadamy, na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę, by cieszyć się w pełni bezpieczną i spokojną podróżą.

Jak porównywać ze sobą oferty ubezpieczeń?

kupujemyubezpieczenieturystyczne-najwazniejszepytania1.jpg

Po pierwsze, porównując oferty różnych ubezpieczeń podróżnych, nie można skupiać się na samej cenie. To oczywiste, że chcesz znaleźć atrakcyjną cenowo opcję — kluczowy jest jednak zakres ubezpieczenia. Porównuj więc ze sobą propozycje o podobnym, preferowanym zakresie usług. W przeciwnym razie możesz skusić się na tanią polisę, która jednak okaże się mało przydatna.

W wygodnym zestawianiu ze sobą wielu ofert od zaufanych ubezpieczycieli pomagają profesjonalne internetowe porównywarki ubezpieczeń.

kupujemyubezpieczenieturystyczne-najwazniejszepytania2.jpg

Jak można zakupić wybraną polisę?

Obecnie istnieje wiele sposobów na zakupienie ubezpieczenia. Możesz zdecydować się na rozwiązanie tradycyjne i udać się do stacjonarnej placówki wybranego ubezpieczyciela. Wygodniejszym oraz zdecydowanie szybszym rozwiązaniem jest zakupienie ubezpieczenia przez internet. Na to nigdy nie jest za późno — kupisz je nawet tuż przed wyjazdem. Tu dowiesz się więcej na temat tej praktycznej formy zakupu: https://kioskpolis.pl/jak-kupic-polise-turystyczna-przez-internet/.

Koszty leczenia: co dokładnie oznacza to pojęcie?

Koszty leczenia to kluczowy element ubezpieczenia turystycznego. Warto pamiętać, że zakres polisy może być tutaj bardzo zróżnicowany, dlatego należy dokładnie wczytać się w dokument i wybrać optymalną opcję.

Co może znaleźć się w ubezpieczeniu kosztów leczenia? W zależności od wybranej polisy są to m.in. zwrot kosztu wizyt lekarskich, hospitalizacji, ratownictwa, transportu medycznego, zabiegów i operacji, specjalistycznych badań, czy też nawet zakupu lekarstw.

kupujemyubezpieczenieturystyczne-najwazniejszepytania3.jpg

Czym są wyłączenia?

Zanim podpiszesz umowę z ubezpieczycielem, sprawdź akapit „wyłączenia odpowiedzialności”. Są w nim zapisane okoliczności, w których firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania — nawet jeśli zdarzenie mieści się w wybranym zakresie.

Co jeszcze może znaleźć się w ubezpieczeniu turystycznym?

Ubezpieczenie turystyczne może zawierać też inne elementy. Jednym z nich jest NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które przyda się, jeśli np. na skutek wypadku utracisz zdolność do pracy.

Możesz też zdecydować się na OC w życiu prywatnym. Mając wykupione takie ubezpieczenie, zabezpieczasz się na wypadek spowodowania szkody i konieczności wypłacenia odszkodowania osobie trzeciej — w tym przypadku zrobi to za Ciebie ubezpieczyciel.

Jeżeli wybierasz się na wakacje samochodem, sprawdź, czy Twoje AC oraz pakiet Assistance działają również poza granicami kraju. Może się okazać, że konieczne będzie rozszerzenie zakresu ubezpieczenia. Dobre ubezpieczenie komunikacyjne pozwoli uzyskać pomoc w przypadku np. konieczności holowania auta. Ubezpieczenie OC obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej, jeśli jednak wyjeżdżasz poza nią, przekonaj się, czy nie potrzebujesz tzw. Zielonej Karty.

Opublikowano 30 listopada 2018 przez admin